Nem bírt egymással a DVSC és a Paks

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.11.28. 13:20
Ugrai Roland góljával megszerezte a vezetést a Debrecen a Paks ellen az NB I 14. fordulójában, Ádám Martin azonban a félidő végén betalált a Loki hálójába. Mivel több gól nem esett a találkozón, döntetlen lett a vége.
Nem bírt egymással a DVSC és a Paks (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nem bírt egymással a DVSC és a Paks (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Debrecen–Paks1–1 (1–1)
Debrecen,Nagyerdei Stadion,2490néző.Vezette:Bognár Tamás
Gólszerző:Ugrai (20.), ill. Ádám M. (45+2.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Joan Carrillo legutóbb 2020. február 5-én ült a Nagyerdei Stadion kispadján, akkor még a Fehérvár együttesét irányította, és 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés. Azóta a katalán edző dolgozott rövid ideig Cipruson, a Loki pedig megjárta a másodosztályt, a cél pedig az, hogy a hétszeres bajnok debreceni gárda ebben az idényben elkerülje a kiesést.

A tréner támadó szellemű csapatot küldött pályára a bajnokság leginkább gólerős csapata ellen, a Pakstól pedig éppen az előbb említett tény miatt természetes, hogy offenzív felfogásban futballozik. Az első félórában a vendégeknek volt több gólszerzési lehetőségük, Gróf Dávid – akinek a napokban született meg a kislánya – azonban Ádám Martin két helyzeténél, valamint Medgyes Sinan ballábas bombájánál is bravúrral hárított. A hazaiaknak egy nagyobb lehetőség is elég volt a gólszerzéshez, Ugrai Roland lépett ki a bal oldalon, mesterien húzta el a labdát a paksi kapus mellett, és megszerezte a vezetést.

A DVSC hátsó alakzatába több mint féléves kihagyás, Achilles-ín-műtét után tért vissza Pávkovics Bence, méghozzá kiváló teljesítmény nyújtva. A hazaiak védelme szilárdan állt a lábán a gólveszélyes Böde Dániel, Ádám Martin csatárduóval szemben, ám az első játékrész hosszabbításában elég volt egy pillanatnyi figyelmetlenség, és Bognár István szöglete után Ádám Martin úgy fejelhetett gólt, hogy fel sem kellett ugrania.

A folytatásban már óvatosabbak voltak a felek, talán a debreceni együttes tűnt aktívabbnak, a szurkolók is megérezték, van keresnivalójuk kedvenceiknek. Dzsudzsák Balázs és Bódi Ádám a két szélről szervezte a Loki támadójátékát, Sós Bence pályára küldésével pedig veszélyesebbek lettek a hazaiak. A DVSC katalán szakvezetője az utolsó húsz percre bevetette a mindössze 18 esztendős belső védőjét, Szujó Attilát, aki remekül szállt be a mérkőzésbe.

A Paks Böde Dániel és Ádám Martin nélkül futott neki a hajrának, s érződött a zöld-fehérek játékán a két lecserélt támadó hiánya. Egyre bátrabbá vált a Debrecen, s amikor Sós Bence balról az alapvonalról középre adott, a lelátón sokan már gólt kiáltottak, ám a középen érkezők lemaradtak a labdáról, így maradt a döntetlen.

A játékosok és a közönség reakciója alapján egyik fél sem volt elégedetlen az eredménnyel. A Paks az első félidőben nyerhette volna meg a meccset, szünet után pedig a DVSC uralta a pályát, s került nagyon közel a három pont megszerzéséhez, de maradt az 1–1, amivel egyik csapat sem tudott nagyot lépni előre a tabellán.