A Fehérvár emberhátrányban győzte le a Gyirmótot

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.11.27. 16:47
A Fehérvár hazai pályán legyőzte a Gyirmótot a labdarúgó NB I 14. fordulójában, pedig több mint egy órán át emberhátrányban játszott. A meccsen három tizenegyest is befújt a játékvezető, és mind a háromból gól született.
Nikolics Nemanja góljával szerzett vezetést a Vidi
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
Nikolics Nemanja góljával szerzett vezetést a Vidi A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ
Mol Fehérvár FC–Gyirmót FC Győr 3–2
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 1206néző. Vezette: Farkas Ádám
Gólszerző:Nikolics (10. – 11-esből), Kodro (49. – 11-esből, 84.), ill. Varga B. (37. – 11-esből, 90+3.)
Kiállítva: Muszliu (Fehérvár, 37.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Hazai pályán játszott a Mol Fehérvár, és ez jó kiindulási alapot jelentett a csapat szurkolóinak. Noha a Szabics Imre irányította együttes a Mol Aréna Sóstóban a Ferencvárost (0–1) és a Puskás Akadémiát (0–0) sem tudta legyőzni, a Kisvárda (2–1), az MTK Budapest (2–1), a Bp. Honvéd (2–1), a Paksi FC (2–1) és a ZTE (3–0) ellen is három pontot szerzett és természetesen a Gyirmót FC Győr elleni találkozót is esélyesként várta. Hasonló, vagy legalábbis ezt megközelítő idegenbeli mérleggel a csapat 13 fordulót követően biztosan nem a 4. helyről várta volna az újoncot, ám hat bajnokin csak négy pontot „kapart” össze (győzelem nélkül), és ez magyarázat a vártnál gyengébb szereplésre.

A bajnokság első körében sokan felkapták a fejüket, amikor a Gyirmót FC Győr pontot rabolt esélyesebb riválisától, s azóta bebizonyosodott, hibázik, aki kézlegyintéssel intézi el a csapatot. Vezetőedzője, Csertői Aurél a mérkőzés előtt arról beszélt, még nem sikerült bravúrt hozniuk, de az Újpest (3-1) és az MTK (3-0), idegenbeli legyőzése éppen úgy figyelemre méltó, mint az előző heti, Kisvárda (1-1) elleni pontszerzés. A hazaiak mestere, Szabics Imre október 2. óta először jelölte a kezdő tizenegybe a 43 szoros válogatott Nikolics Nemanját, s csapattársa, Alef még nála is hosszabb idő után tért vissza: a brazil védekező középpályás augusztus 14-én kezdett mindeddig utoljára, éppen a Gyirmót ellen.

Hamar jött az első hazai lehetőség, Makarenko 20 méteres, ballábas lövése után a labda az egyik vendégvédőn megpattant, így az ellenkező sarok felé mozduló Hársfalvinak vissza kellett vetődnie, hogy hárítani tudjon. Kapitális hiba után jutott előnyhöz a hazai csapat: hogy mire gondolhatott Varga Barnabás, amikor a szélről beadott labdába a feje fölött beleütött, senki sem tudhatja – érthetetlen volt a mozdulata. Nikolics Nemanja élt a lehetőséggel, kíméletlenül értékesítette a büntetőt, ami rögtön a mérkőzés elején nagyobb kockázatvállalásra ösztönözhette a Gyirmótot.

Feljebb is lépett a gyirmóti csapat, a 20. percben Ikic szabadrúgást követően fejjel egyenlített is (a Kisvárdának is ő fejelt gólt a hosszabbításban), de a partjelző lest jelzett és a döntés helyességét a VAR meg is erősítette. Mivel Vass Ádámék próbáltak többet kockáztatni, nagyobb terület nyílt a hazai játékosok előtt, más kérdés, hogy az előny megduplázásához nagyobb sebességre, több ritmusváltásra lett volna szükség. Aztán bekövetkezett, amire kevesen számítottak, bal oldali vendégtámadás végén a játékvezető a VAR-vizsgálat után büntetőt ítélt, a szabálytalankodó Viszar Muszliut kiállította, Varga Barnabás büntetőből egyenlített. Nagy lehetőséghez jutott a Gyirmót, ekkor még nem lehetett tudni, él-e vele.

Emberhátrányban Szabics Imre támadót áldozott be védőért (Nikolicsot váltotta Lüftner), majd a fordulás után azonnal jött az újabb fordulat, Kenan Kodro elesett a büntetőterületen belül, a játékvezető a VAR segítségével újra büntetőt ítélt, és ismét megszerezték a vezetést a hazaiak. Ment előre a Gyirmót, csakhogy remek jobb oldali támadás végén Makarenko ziccert hibázott, majd Lüftner fejelte a kapu fölé a labdát – ez is hatalmas lehetőség volt. Akadt nagy helyzete a vendég együttesnek is, aztán Szegi érdekes körülmények között elesett a tizenhatoson belül, ám a játékvezetőnél ez nem ért büntetőt. Dárdai még eltalálta a kapufát, majd a hajrában Kenan Kodro pazar mozdulattal újabb gólt szerezve eldöntötte a három pont sorsát, Varga Barnabás a hosszabbítás végén hiába szépített.

Mozgalmas mérkőzés volt (Fotó: Dömötör Csaba)