Négy gólt vágott a Debrecen a halovány Honvédnak

2014.10.04. 15:55
Tisza Tibor (jobbra) szerezte az első debreceni gólt a Honvéd ellen (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I tizedik fordulójában a bajnoki címvédő Debreceni VSC odahaza könnyedén, 4–0-ra megverte a kimondottan fegyelmezetlenül védekező Honvédot.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

DVSC-TEVA–BUDAPEST HONVÉD 4–0
(Tisza 15., Sidibe 38., Vadnai 46., Varga J. 61.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Két halovány formában lévő csapat csapott össze az egyre fájóbban, egyre bántóbban kongó Nagyerdei Stadionban, ahol az első percek Tisza Tiborról szóltak. A sérülés és eltiltás miatt a kezdőbe került támadó ugyanis negyedóra alatt négyszer is kapura lőhetett a néha kissé szeleburdian futballozó vendégvédők mellett, és utolsó kísérlete a bal alsóban kötött ki. 1–0!

Ezt követően valóságos bakiparádét láthattunk a pályán, amely nyertesének sokáig Souleymane Youlát tartottuk, akit éppen egy debreceni indított, de mindez nem zavarta meg abban a légióst, hogy a kapusba püfölje a ziccert, majd a kipattanót ne lője az üres kapuba, hanem inkább elessen egy rosszindulatú fűszálban...

De hol volt ez Marko Vidovics és Jevrem Kosznics sokáig emlékezetes összjátékától! Előbbi hazafelé gurított a 16-os bal sarka elől, utóbbi nem figyelt, Kemenes Szabolcs kapus nem érhette el, Ibrahima Sidibe pedig nem lehet olyan csapnivaló passzban, hogy egy lépésről ne találjon be az üres kapuba. 2–0!

Ha mindehhez hozzátesszük, hogy Kosznics majdnem adott egy gólpasszt Tiszának is, akkor elgondolkodhatunk azon, hogy milyenek lehetnek a magyar fiatalok, ha ilyen légiósok is kiszorítják őket...

A szünetben hármat cseréltek a mesterek, a kispestiekhez Nagy Gergő és Ihrig-Farkas Sebestyén állt be, a hazaiakhoz meg az a Vadnai Dániel, aki az újrakezdés után első labdaérintéséből a kapuba talált – az ezúttal is lelkesen zakatoló Aleksandar Jovanovic passzából. 3–0! Az általában megbízható Kemenes sem bírta már idegekkel, hiszen egy ártatlan ívelés után ő hozta össze a negyedik hazai gólt (Varga Józsefnek, 4–0), majd Youla ismét nem tudott az ötös jobb sarka elől túljárni Nenad Novakovics eszén.

Az utolsó 30 percre túl sok izgalom nem maradt, nem szolgálta ki a megmaradt jó 2500 nézőjét a Loki, és nem tudott újítani a Honvéd sem.

Abszolúte megérdemelten nyert a DVSC a vártnál jóval haloványabb kispestiek ellen.