NB I: Bognár Tamás lett a Nemzeti Sportnál az évad legjobb játékvezetője

T. N.T. N.
2022.05.31. 09:29
Javuló teljesítménnyel végzett az első helyen Bognár Tamás (Fotó: Török Attila)
A FIFA-kerettag Bognár Tamás négy bajnokival kevesebbet vezetett az éppen csak legyőzött Berke Balázsnál.

Javuló teljesítménnyel végzett az első helyen Bognár Tamás a 2021–2022-es idény játékvezetői között. A Nemzeti Sport tudósítói által adott osztályzatok alapján a labdarúgók mellett a bírók is értékelhetők, így a 43 éves FIFA-kerettag a tavalyi 11. és az őszi második hely után az idény végén az első helyen végzett. A bajnokságban 21 mérkőzést vezetett, s ez éppen elegendőnek bizonyult, hogy a 25 bajnokin bíráskodó Berke Balázst – mindössze – kilencvenöt ezreddel (!) megelőzze. A legrosszabb teljesítményt a 8. és a 29. fordulóban nyújtotta, mindkétszer hatos osztályzatot kapott. Októberben a Paks–Ferencváros mérkőzés (1–3) 17. percében a hazai­aktól Szabó János gólját tévesen adta meg, az első félidő hosszabbításában, Tokmac Nguen tizenhatoson belüli buktatásánál pedig először műesésért sárga lapot adott a légiósnak – mindkét esetben a VAR segítette ki. Április végén egy szabálytalanságot követően nem adott sárga lapot Rúben Pintónak, noha a Mol Fehérvár portugál középpályásának az már a második lett volna a mérkőzésen. A hiba azért volt jelentős, mert a fehérváriak a 93. percben egyenlítettek (2–2) a Puskás Akadémia ellen.

Ezt leszámítva szinte hiba nélkül vezette a mérkőzéseket, kétszer kapott még hetes osztályzatot, míg a kiemelkedően jónak számító nyolcas érdemjegyet kilencszer, a kilences osztályzatot pedig nyolcszor kapta meg. A negyedik fordulóban egyébként kétszer is bíráskodott, az augusztus végén rendezett Újpest–MTK (1–2) bajnoki után a januárra halasztott Puskás Akadémia–Ferencváros (1–0) összecsapást is a sárvári születésű játékvezetőre bízta az MLSZ játékvezetői bizottsága.