Vida szépségdíjas bombája egy pontot ért a Vasasnak

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.03.31. 16:49
A labdarúgó NB I 24. fordulójában 1–1-es döntetlenre végződött a a Balmazújváros–Vasas kiesési helyosztó. Az első játékrész inkább a hazaiaké volt, akik Nemanja Andrics révén előnyhöz is jutottak. A fordulást követően Vida Máté parádés egyéni megmozdulásának köszönhetően szinte a semmiből egyenlített a fővárosi együttes.
A Balmazújváros szerezte az első gólt a mérkőzésen (Fotó: Meder István)

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROS–VASAS 1–1
(Andrics 29., ill. Vida M. 64.)
Balmazújváros, Városi Stadion, 1094 néző. V: Berke Balázs

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ha nem is óráról órára, de azért változik a helyzet. Az első két tavaszi fordulót követően a Balmazújváros még két ponttal a Vasas előtt állt, azóta viszont két vereséget szenvedett (a Ferencvárostól 5–0-ra, a Videotontól 1–0-ra kapott ki) és mert riválisa ugyanebben az időszakban négy pontot gyűjtött (a Honvédot 2–1-re verte, a DVTK-val 1–1-et játszott), az egymás elleni találkozót már az angyalföldi együttes zárta két ponttal többel. Aki látta az újonc legutóbbi meccsét Felcsúton, az tudja, legalább döntetlenre rászolgált volna, azonban a jó futball semmit sem ér, ha nem párosul eredményességgel.

Bármennyire hihetetlen, de a Balmazújváros hazai pályán csak a DVTK-t (4–0) és a Haladást (2–1) verte meg, s ez némi magyarázattal szolgál arra, miért sereghajtóként kellett nekifutnia a 24. fordulónak.Története első hazai NB I-es meccsét egyébként éppen a Vasassal játszotta az újonc, azt a párharcot Remili Mohamed korai gólja döntötte el. Horváth Ferenc helyzetét nem könnyítette meg, hogy nem számíthatott legveszélyesebb támadójára, Bacsana Arabulira, és mert Rudolf Gergely sem került be a keretbe, a húszesztendős Kamarás Györgyre várt a feladat, hogy csatárként megpróbáljon veszélyes lenni. A 20. percben akár a vezetést is megszerezhette volna, azonban a jobb sarok mellé lőtt, két perccel később pedig Vajda Sándor teremtett magának szép megindulás végén lövőhelyzetet, ám tizenhat méterről nem találta el a kaput.

Tegyük hozzá, addig a Vasas produkálta a veszélyesebb futballt, azonban Barczi Dávid kétszer is rossz megoldást választott, így Horváth Lászlónak egyszer sem kellett védenie. Lasa Sindagoridze erőszakossága és Felix Burmeister határozatlansága kellett ahhoz, hogy Nemanja Andrics a házigazdát juttassa előnyhöz, és ez is maradt az eredmény negyvenöt percnyi játék után.

Némi meglepetésre a két vezetőedző közül Horváth Ferenc cserélt előbb, ám mert a támadó Rácz Ferencet küldte pályára, látszott, tisztában van vele, hogy csakis védekezni nem elegendő a győzelem érdekében. Válaszként Michael Oenning a védekező középpályás Manjrekar James helyére a csatár Jevhen Pavlovot cserélte be, és bár a Balmazújváros közel járt az előny megduplázásához (Felix Burmeister bravúrosan szerelte az öt és felesen Vajda Sándort), jött az egyenlítés Vida Máté káprázatos távoli lövése révén. A hajrában mindkét együttes nagy erőket mozgósított a vezetés megszerzése érdekében, azonban nem jártak sikerrel, így döntetlennel zárult a találkozó. Nekünk úgy tűnt, ennek egyik oldalon sem örültek igazán.