A Paks hármat rúgva törte meg a Mezőkövesd szériáját

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2018.03.31. 16:50
A végeredmény alapján szorosnak tűnő meccsen valójában sima győzelmet aratott a Paks a hazai pályán játszó Mezőkövesd ellen. Kuttor Attila csapatának ezzel megszakadt a nyolcmeccses veretlenségi sorozata, a vendégek pedig a legutóbbi három idegenbeli bajnokijuk nyeretlenségét követően újra három ponttal lettek gazdagabbak, ezzel a képzeletbeli dobogó alsó fokára „állhatnak”.
A Paks vetett véget a Mezőkövesd jó sorozatának (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
Jó meccsnek ígérkezett a kövesdi, hiszen mindkét csapat a veretlenségét őrizgette. A Mezőkövesd legutóbb novemberben kapott ki – Felcsúton a Puskás Akadémiától –, idei mérlege három győzelem és egy döntetlen, míg a Paks két döntetlennel és két győzelemmel várta a találkozót.

A hazaiak lazításra nem gondolhattak, természetesen a szemük előtt a három pont begyűjtése lebegett. A dunántúliak között két olyan futballista is készülhetett, aki korábban Mezőkövesden rúgta a labdát: a csapatkapitány Gévay Zsolt, valamint Vági András.

A Mezőkövesd egyébként kedveli a Paks elleni hazai csatákat: a múltkori és az azelőtti szezonban is 3–2-re győzte le vetélytársát. A kék-sárgák egyedül a kilencgólos Koszta Márkot állomásoztatták elöl, igaz, többnyire Bognár István is feljebb mozgott a megszokottnál. A felek a „kikapni nem szabad" jelmondattal indultak csatába, így jobbára a pálya középső harmadában pattogott a labda.

A 13. percben azonban szinte a semmiből gólt értek el a vendégek. A Szabó János által balról bekanyarított labdát Hahn János egyedül kezelhette le a tizenhatoson belül, majd jobbal kilőtte a bal alsó sarkot – Dombó Dávid mozdulni sem tudott, szinte semmit sem látott a sűrű védelmi fal miatt.

Idővel a nagyobb kockázatvállalás elkerülhetetlenné vált hazai oldalon, ám mielőtt sikerült volna rendezni a sorokat, a 22. percben jött az újabb hideg zuhany: Papp Kristóf gurított Bertus Lajos elé, aki ballal a jobbösszekötő helyéről szépségdíjas mozdulattal kanyarította a labdát a kapu jobb oldalába.

A második találat megfogta a kövesdi alakulatot, amely sok hibával játszott, és negyvenöt perc alatt egyszer sem volt képes veszélyeztetni Verpecz István kapuját. A Paks ezzel szemben ügyesen kombinált, és Haraszti Zsolt révén csaknem megszerezte a harmadik gólját is.

A szünet után szakadó esőben folytatódott a mérkőzés, és ez inkább a labdabiztos Paksnak kedvezett. A vendégek egyre-másra alakították ki helyzeteiket, taktikus, átgondolt futballt nyújtottak, egyértelműen irányították a találkozót, kézben tartották a játék menetét. A Mezőkövesd jobbára csak erőlködött, s érződött, hogy ha nem tud szépíteni a pályaválasztó, akkor pont nélkül marad.

A 68. percben aztán jött a kegyelemdöfés: a tolnaiak villámgyors akciót vezettek, ügyesen kipasszolták a védőket, és Bartha Lászlónak már nem volt nehéz dolga, közelről az üres hálóba továbbította a labdát. A kitámadó Mezőkövesd aztán mindent egy lapra tett fel, és Sztefan Drazsics révén két góllal is sikerült szépítenie, de ez legfeljebb szépségtapaszt jelentett.

A Mezőkövesd nyolc héten át őrizgette veretlenségét, amely a legrosszabbkor szakadt meg. Győzelem esetén jöhetett volna a felzárkózás, valamint a helyezés stabilizálása, így viszont továbbra is marad a kiesés elleni csatározás. A Paks ellen mutatott produkció a folytatásban kevés lesz, ennél több kell, igaz, az utolsó percek eseményeiből azért lehet valamennyi önbizalmat meríteni.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
Mezőkövesd–Paksi FC 2–3 (Drazsics 81., 94., ill. Hahn 13., Bertus 22., Bartha 68.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1430 néző. V: Andó-Szabó