MLSZ: szektorbezárással büntették az Újpestet és a Honvédot

B. A.B. A.
2022.03.17. 21:21
null
Szektorbezárással büntették az Újpestet (Fotó: Kovács Péter)
A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága március 17-i ülésén szektorbezárással büntette az NB I-ben szereplő Újpest FC-t és a Budapest Honvédot.

 

Az alábbiakban változtatás nélkül közöljük az mlsz.hu-n megjelent közlemény ide vonatkozó részét:

„A FEB összevont eljárás alapján az Újpestet a Mezőkövesd elleni hazai és a DVSC elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésein a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért (megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása, nem engedélyezett felírat kihelyezése, pirotechnikai eszközök ismétlődő használata) és rasszista megnyilvánulásért („huhogás”) pénzbüntetés megfizetésére kötelezi, továbbá elrendeli a sportszervezet egy soron következő hazai NB I-es bajnoki mérkőzésén a Szusza Ferenc Stadion „D” lelátórésze valamennyi szektorának lezárását.”

„A FEB az MTK Budapest elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésén történt megbotránkoztató szurkolói cselekményért (a játékvezető sértő szidalmazása) elrendeli a Budapest Honvéd egy soron következő hazai NB I-es bajnoki mérkőzésén a Bozsik Aréna „B” lelátórésze valamennyi szektorának lezárását. A büntetést a korábban kiszabott hasonló büntetés végrehajtása után kell letölteni.”

Az MLSZ emellett a másodosztályú DVTK-t is megbüntette szurkolói rendbontás miatt:

„A FEB a Diósgyőrt a Nyíregyháza elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésén a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért (megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása és pirotechnikai eszközök ismétlődő használata) pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.”

Legfrissebb hírek

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21

A 42 éves Tomás Tujvel hosszabbított a Honvéddal

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 19:58

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18
Ezek is érdekelhetik