Magyar Kupa: kilenc emberrel csabai siker 120 percben

2012.11.07. 15:08
A Békéscsaba idegenben, hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a szintén második ligás Sopront a labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójának szerdai mérkőzésén, amivel bejutott a nyolcaddöntőbe.

A korábbról elhalasztott mérkőzés második félidejének derekán a Békéscsaba vezetést szerzett Balázs József révén, sőt hamarosan újabb óriási lehetőséghez jutott, de Pozsár Gábor tizenegyest hibázott.Balázs József révén, sőt hamarosan újabb óriási lehetőséghez jutott, de Pozsár Gábor tizenegyest hibázott.

Nem sokkal a rendes játékidő lefújása előtt a Sopron is büntetőt rúghatott, abból Deme Imre gólt lőtt, így következhetett a hosszabbítás – immár a tizenegyes előtt kiállított békéscsabai Denis Obot nélkül.

A ráadás első félidejében Pozsár Gábor szabadrúgásból újra a vendégeknek szerzett vezetést, akik az utolsó tíz percre – Huszár Gergő piros lapja miatt – már csak kilencen maradtak, azonban minimális előnyüket így is megőrizték.

A Békéscsaba a Vasassal találkozik a november végi nyolcaddöntőben, ahol már oda-visszavágós rendszerben játszanak a csapatok.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ
SOPRONI VASUTAS–BÉKÉSCSABA ELŐRE 1–2 (0–0, 1–1, 1–2) – hosszabbítás után
Sopron, 300 néző. Vezette: Becséri D. (Huszár B., Becséri G.)
SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai, Seper, Varga K. (Balázs R., a szünetben) – Varga G., Pintér A., Deme – Fazakas G. (Pados, 105.), Szabó L. (Gyánó, 69.), Gaál B. Vezetőedző: Bücs Zsolt
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Huszár G., Lengyel D., Makra, Juhász Gy. – Balázs J., Varga N., Pozsár (Horváth T., 114.) – Obot, Randjelovics, Majoros Á. (Leucuta, 59.). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Balázs J. (0–1) a 63., Deme (11-esből, 1–1) a 90+2., Pozsár (1–2) a 99. percben
Kiállítva: Obot (második sárga lap után) a 90+2., Huszár G. (második sárga lap után) a 112. percben
Bücs Zsolt: – Igazi kupameccs volt, amelyen nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, de azokat sajnos ki is hagytuk.
Dajka László: – Nagyon jó mérkőzésen vagyunk túl, úgy érzem, egygólos győzelmünk és továbbjutásunk megérdemelt.