Ligakupa: kikapott az Újpest, az ETO ismét remekelt

2013.09.11. 19:48
A labdarúgó Ligakupa második csoportkörében az Újpest 2–1-es vereséget szenvedett a KTE-Phoenix Mecano vendégeként. A Győri ETO  4–1-re győzött Sopronban, a Honvéd ötöt vágott a Ceglédnek. Az NB II-es csapatok csatáját a Vasas nyerte, mely 1–0-ra legyűrte a Kisvárdát.

A Vasas az NB II-es csapatok találkozóján legyőzte a Kisvárdát. Az angyalföldiek mezőnyfölényben voltak az első félidőben, amit a 40. percben váltottak gólra: Remili Mohamed unta meg a teketóriázást, és 28 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe. A 68. percben emberhátrányba került a Vasas: Zamostny Balázst állították meg lesen, az Újpesttől érkező támadó valószínűleg valamit beszólhatott a játékvezetőnek vagy a partjelzőnek, mert egyből piros lapot kapott. Ám a szabolcsiak nem tudtak élni a fórjukkal, így vereséget szenvedtek (1–0). Vasas az NB II-es csapatok találkozóján legyőzte a Kisvárdát. Az angyalföldiek mezőnyfölényben voltak az első félidőben, amit a 40. percben váltottak gólra: Remili Mohamed unta meg a teketóriázást, és 28 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe. A 68. percben emberhátrányba került a Vasas: Zamostny Balázst állították meg lesen, az Újpesttől érkező támadó valószínűleg valamit beszólhatott a játékvezetőnek vagy a partjelzőnek, mert egyből piros lapot kapott. Ám a szabolcsiak nem tudtak élni a fórjukkal, így vereséget szenvedtek (1–0).

GÁZOLT A FRADI
A címvédő Ferencváros második meccsét is megnyerte, ezúttal a Tatabánya vendégeként, jobb játékkal, négy gólt szerezve. ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

A Budapest Honvéd javított az SzTK elleni vereség után, és hazai pályán kiütötte a Ceglédet. A 20. percben kezdődött a gólgyártás, amikor Vernes Richárd ugratta ki Emanuele Testardit, az olasz légiós pedig a bal oldalról laposan kilőtte a hosszú alsót. Hat perccel később duplázott a Honvéd támadója: Vernes bedobása után befordult a 16-oson belülre és a kapu közelébe lőtt, így a szünetre megnyugtató előnybe kerültek a kispestiek.

Marco Rossi legénysége a szünet után sem állt le: az 50. percben Andrea Mancini indította Prosser Dánielt, a 19 éves támadó megkerülte a kapust és 15 méterről az üres kapuba gurított. Hét minutummal később Vernes is beköszönt, 15 méterről emelt a vendégek hálójába, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a meccset.

Ám a másodosztályú Ceglédnél ezt nem így gondolták: előbb a 67. percben Denisz Rebrik (büntetőből), majd két minutummal később Takács Marcell is betalált, így kicsit visszajött a meccsbe a vendégcsapat. George Ikenne-King gólja azonban eloszlatta a ceglédi reményeket, a Honvéd légiósa 15 méterről bombázott a léc alá, a végeredményt az exhonvédos Koós Gábor állította be a 89. percben (5–3).

NYERT A DVTK ÉS A DVSC IS
A DVSC-Teva a Mezőkövesd otthonában tudott nyerni, többek között Dombi Tibor is gólt szerzett. A DVTK az MTK-t küldte haza egy 3–1-es győzelemmel.

A KTE-Phoenix Mecano és az Újpest összecsapásának első félideje nem hozott gólt, majd a fordulás után felgyorsultak az események. A szünetben csereként beálló Pekár Lászlónak két perc kellett a gólhoz, a KTE játékosa 16 méterről volt eredményes. A válaszra újabb két minutumot kellett várni, ekkor Simon Krisztián 22 méterről lőtte ki a jobb alsót.

Az 53. percben Eninfult állították ki második sárgáját követően, majd a 64. minutumban Nagy Patrik középről, 21 méterről a jobb alsóba helyezett, így ismét a kecskemétiek vezettek, s mint később kiderült, a három pontot is megszerezték.

Az első fordulóban a Tatabányának egy hetest vágó Győri ETO nem fékezett, 4–1-re nyert Sopronban. A vendégek a 30. percben Lazar Sztaniszics fejesével szerezték meg a vezetést, majd a fordulás után Pátkai Máté, Rok Kronaveter és Rafael Burgos is betalált. A házigazdák szépítő találatát Szabó Péter jegyezte.

A Puskás Akadémia és a Szolnok is négy gólt szerezve nyert, előbbi a Szigetszentmiklóst győzte le 4–2-re, utóbbi a Békéscsabát 4–0-ra. Az E-csoportban a Dunaújváros és a Kozármisleny 1–1-re végzett.

LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
D-CSOPORT

BP. HONVÉD–CEGLÉDI VSE 5–3 (2–0)
Budapest, Bozsik József Stadion, 150 néző. Vezette: Berger J. (Viszokai L., Szvetnyik B.)
BP. HONVÉD: Szemerédi – Ikenne-King, Lovric, Ignjatovics, Baráth – Diarra, Mancini, Vécsei (Csábi, 67.) – Vernes (Bobál G., 60.), Testardi, Holender (Prosser, 42.). Vezetőedző: Marco Rossi
CEGLÉD: Kovács A. – Markó, Miklósvári, Szabó M. (Takács M., a szünetben), Pesti – Oláh M., Kenderes, Juhász D. – Rebrik (Koós G., 74.) – Lipusz, Medgyesi (Szabó D., a szünetben). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Testardi (1–0) a 20., Testardi (2–0) a 26., Prosser (3–0) az 50., Vernes (4–0) az 57., Rebrik (11-esből, 4–1) a 67., Takács M. (4–2) a 69., Ikenne-King (5–2) a 87., Koós G. (5–3) a 89. percben

PUSKÁS AKADÉMIA FC–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK-ERIMA 4–2 (1–0)
Felcsút
, 150 néző. Vezette: Szilasi (Takács G., Aradi)
PUSKÁS AKADÉMIA: Hajúch – Vachtler, Vaszicsku, Papucsek, Nagy Zs. – M. Luque, U. Nikolics (Spandler, 49.), Bertus – Molnár T. (Gajdos, 81.), Zsolnai, Baracskai (Illés G., 62.).Vezetőedző: Benczés Miklós
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta A. – Balogh M. (Puskás G., 60.), Sz. Jakovljevics, Ducic – Barna Zs., Csikortás (Kvekveskiri, 75.) – Farkas A., Bonifert, Khous – Pilavdzic (Kollega, 60.), Takács T. Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Baracskai (1–0) a 4., Molnár T. (2–0) az 50., Zsolnai (3–0) a 61., Bonifert (3–1) a 68., Takács T. (3–2) a 71., Zsolnai (4–2) a 81. percben

KTE-PHOENIX MECANO–ÚJPEST 2–1 (0–0)
Kecskemét, 200 néző. Vezette: Takács J. (Galán, Kulcsár J.)
KECSKEMÉT: Antal – Koszó, Gyagya, Varga R., Farkas A. – Vukaszovics (Patvaros, a szünetben) – Csillag, Nagy P., Oussou – Balázs Zs. (Gréczi, 65.), Barry (Pekár, a szünetben). Vezetőedző: Bekő Balázs
ÚJPEST: Banai – Ligot, Ngawa, Juanan, Antón – Litauszki – Suljic (Simon K., a szünetben), Eninful, Awadh – Balogh B. (Sztaniszavljevics, a szünetben), Horváth R. (Erős R., 55.). Vezetőedző: Kozma István
Gólszerző:
Pekár (1–0) a 47., Simon K. (1–1) a 49., Nagy P. (2–1) a 64. percben
Kiállítva: Eninful (második sárga lap után) az 53. percben

SZOLNOKI MÁV–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 4–0 (1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion,
300 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Varga G.)
SZOLNOK: Tóth Z. – Papizsanszkij (Pintér L., a szünetben), Antal, Balaskó Cs., Rokszin – Grúz, Kállai – Faggyas, Magos (Katona B., 69.), Mundi (Vári, a szünetben) – Szepessy R. Vezetőedző: Kis Károly
BÉKÉSCSABA: Scekic – Mészáros L., Radványi (Albert I., 70.), Juhász Gy., Horváth T. – Balogh M., Soós, Pozsár (Kondor, 68.), Leucuta – Pantovic, Voiculet (Király P., 54.) Vezetőedző: Komjáti András
Gólszerző: Antal (1–0) a 39., Szepessy R. (2–0) a 64., Faggyas (3–0) a 80., Katona B. (4–0) a 84. percben

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. KTE-PHOENIX MECANO 2 1 1 5 4 1 4
2. SZOLNOKI MÁV FC 2 1 1 4 2 2 3
3. ÚJPEST FC 2 1 1 3 2 1 3
4. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2 1 1 3 7 -4 1

F-CSOPORT
SOPRONI VSE-GYSEV–GYŐRI ETO FC 1–4 (0–1)
Sopron, 1000 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Kóbor)
SOPRON: Dénes – Maráczi, Baranyai N., Tóth M., Pados – Deme (Soós Á., 75.), Horváth A., Fazekas N., Pető B. (Szabó P., 68.) – Nyilasi B. (Balázs R., 62.), Bali. Szakmai igazgató: Supka Attila
ETO: Kamenár – Svec, Djordjevics, Sztanisics, Wolfe – Trajkovics (Rudolf, 56.), Kamber, Pátkai (Lázok, 72.) – Varga R., Kronaveter, Nicorec (Burgos, 65.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Sztanisics (0–1) a 30., Pátkai (0–2) a 62., Kronaveter (0–3) a 66., Burgos (0–4) a 76., Szabó P. (1–4) a 79. percben

VASAS–KISVÁRDA 1–0
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Varga Zs., Márkus T.)
VASAS: Németh G. – Recklet, Nagy G., Schulz, Engel (Horváth L., 12.) – Vida, Cseke, Gál M. (Nagyházi, 61.), Hohmann – Remili (Szedlár, 78.), Zamostny. Vezetőedző: Dirk Berger
KISVÁRDA: Nacsa – Farkas M. (Nagy B., 72.), Kornutyak, Soós T. (Bouard, 78.), Tóth Gy. – Varga A., Üveges – Lakatos, Barzó, Kapacina (Horváth L., 60.) – Pavlov. Szakmai igazgató: Révész Attila
Gólszerző: Remili (1–0) a 40. percben
Kiállítva: Zamostny (megsértette az asszisztenst) a 68. percben

DIÓSGYŐRI VTK–MTK BUDAPEST 3–1 (3–0)
Diósgyőr, 1000 néző. Vezette: Oláh G. (Kispál, Albert I.)
DVTK: Rajics – Eperjesi, Debreceni, Hanek, Gohér – Takács P. (Csirszki, a szünetben), W. Alves – Gosztonyi (Barczi, 63.), Bacsa, Szabó B. (Batioja, a szünetben) – Futács. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
MTK: Hegedüs L. – Baki, Kelemen D., Tóth F., Hangya (Pintér A., 31.) – Sipos B., Hajdú Á., Ayub, Bese – Horváth P., Frank (Gera D., 63.). Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Bacsa (1–0) a 20., Debreceni (2–0) a 30., Bacsa (3–0) a 32., Gera D. (11-esből, 3–1) a 75. percben

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–DVSC-TEVA 0–2 (0–1)

Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Böcskei B. (Erős G., Ring Gy.)
MEZŐKÖVESD: Horváth T. – Búrány, Szalai V., Gévay, Éles – Kiss M., Pilibaitis, Bognár I. (Bogdány, 81.), Petneházi (Balajti, 64.) – Harsányi, Olasz D. (George, a szünetben). Vezetőedző: Véber György
DVSC: Novakovics – Ludánszki, Trninics, Brkovics, Króner – Bernáth Cs., Sli. Bouadla (Dombi, 31.), Spitzmüller, Ferenczi J. – Sidibe (Szabó R., 91.), Szécsi (Molnár T., 85.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Dombi (0–1) a 41., Trninics (0–2) az 58. percben

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BALMAZÚJVÁROS 0–3 (0–1)
Nyíregyháza, 400
néző. Vezette: Berke B. (Butkai, Kovács II G.)
NYÍREGYHÁZA: Ovszijenko – Benkő B., Dajka L., Gengeliczki (Szokol, a szünetben), Patály – Sándor D. (Fabu, 72.) – Polényi G. (Paku, 81.), Pákolicz, Reznek, Katona Gy. – Szilágyi P. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BALMAZÚJVÁROS: Mester T. – Bokros, Papp F., Forgács, Oláh G. (Virágh A., a szünetben) – Kiss L. (Müller Zs., 60.) – Pintér N., Urbin (Karacs, 60.), Murák, Tóth D. – Belényesi. Vezetőedző: Híres Gábor

Dunaújváros
, 650 néző. Vezette: Veizer R. (Berettyán P., Kis Z.)
DUNAÚJVÁROS: Bartus – Villám, Burucz, Farkas V. (Beleuc, 11.), Szalánczi (Csehi T., a szünetben) – Micskó, Böőr, Kocsis G. – Birtalan, Sitku, Perovic (Sóron, 72.).Vezetőedző: Dobos Barna
KOZÁRMISLENY: Molnár P. – Kovács T., Vattai, Fenyvesi – Vég (Kovács D., 72.), Vituska, Szabó B. (Nagy E., 53.), Zsdrál, Turi – Tóth A., Nagy M. K. Vezetőedző: Szabó Zsolt
Gólszerző: Nagy M. K. (11-esből, 0–1) a 29., Perovic (1–1) a 48. percben

H-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ZALAEGERSZEG–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0–3 (0–2)
Zalaegerszeg, 250
néző. Vezette: Kovács J. Z. (Becséri G., Márton Zs.)
ZALAEGERSZEG: Czirjék – Pál D., Preklet, Kovács L., Varga M. – Vágó, Tóth B. – Szántó, Grbic (Dufka, a szünetben), Tanque (Potyi, 69.) – Bíró. Vezetőedző: Simon Antal
KAPOSVÁR: Rusák – Földes, Petrache (Bőle, 69.), Lucas (S. Babic, a szünetben), Jánvári (Pavlovics, 59.) – Albert Á., Coroian, Böjte P. – Dominic, Oláh L., Vrucina. Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Dominic (0–1) az 5., Lucas (0–2) a 42., Vrucina (0–3) a 61. perben

SIÓFOK–PÉCSI MFC 0–2 (0–1)
Siófok, 100 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
SIÓFOK: Kis T. – Pécseli (Menyhárt, a szünetben), Fehér Zs., Fülöp N., Varga L. – Futó (Mester, 83.) – Horváth B., Mokánszki, Mosberger (Túrós, 57.) – Vólent, Szöllősi. Szakmai igazgató: Horváth Károly
PMFC: Dibusz – Nagy J., Lantos, Deutsch, Uzoma (Beke, 58.) – Jocics – Városi, Márkvárt (Kővári, 62.), Wittrédi, Rácz F. – Grumics (Pölöskey P., a szünetben).Vezetőedző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Grumics (0–1) a 25., Pölöskey P. (0–2) a 60. percben