Böde vezérletével a Fradi nyerte a győri örökrangadót

2013.05.18. 13:50
A Ferencváros 2–0-ra legyőzte az MTK-t az NB I 28. fordulójában, az örökrangadón. Az első félidőben még nem láthattak gólt a szurkolók, de a fordulást követően Somália és Böde Dániel is betalált, s erre nem volt válasza Garami József igen gyengén futballozó együttesének.

Böde Dániel, a mérkőzés embere (Fotók: Korponai Tamás)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A 202. örökrangadó történelmivé vált már jóval a kezdő sípszó előtt, az eredménytől és a színvonaltól függetlenül, ugyanis a Ferencváros és az MTK, illetve jogelődeik Budapesten a Millenáristól a Lágymányosig sok helyen összecsaptak már egymással, de vidéken speciel még soha. Tulajdonképpen három középkorú úriember, Dave Gahan, Martin Gore és Andy Fletcher miatt túrázhattak Győrbe a szurkolók (a zöld-fehérek ismét), a nagy trió ugyanis – sokan ismerik őt Depeche Mode néven is – „einstandolta" a Puskás Ferenc Stadiont, a Fradi átmeneti otthonát.

A két csapat összesen 51 magyar bajnoki címet mondhat magáénak (a többiek összesen nem sokkal többnél járnak), de ezúttal nem az aranyérmekért folyt a harc a kies ETO Parkban: az MTK a dobogó harmadik helyét védi riválisaival, többek között a zöld-fehérekkel szemben. Az MTK mestere, Garami József érdekes helyzetben érezhette magát, egyrészt azért, mert korábban vezette a Fradit, de dolgozott Győrben is. A pályaválasztónál bizony sokan nem örültek az utazásnak, sokan bojkottálták a rangadót, Ricardo Moniz legénysége így a szokottnál jóval kevesebb szurkolói támogatást érezhetett maga mögött, az ingyenes vonatút ellenére is. Külön érvágás volt Monizék számára, hogy a tavasszal szárnyaló Leonardo – éppen ebben a stadionban – hosszú időre kidőlt a múlt héten.

A sas leszállt Győrben

Julian Jenner és Alekszandar Alempijevics eltiltás miatt nem léphetett pályára, az egyik helyettes, Andrei Ionescu viszont már az első percben remek passzt adott Böde Dánielnek, aki azonban közelről a kapushoz pöckölte a labdát. Pár perc múlva ismét Böde lőhetett, újfent Ionescu ügyes indítása után, ám Dragan Vukmir blokkolni tudta a támadót – a közel 2000 Fradi-drukker ekkor kezdte el igazán buzdítani kedvenceit. A 10. minutumban Martin Klein fejelt egy szöglet után Federico Groppioni kezei közé, majd Böde bombázott 16-ról a léc fölé, kissé közelebbről pedig Orosz Márk cselekedett hasonlóképpen – sokkal jobban kezdett a fehér mezes alakulat, az agresszív letámadásnak szemmel láthatóan nem találta az ellenszerét az MTK.

Amikor azonban először végigvitt egy támadást, kevés híján vezetést szerzett: Jova Leventének hatalmasat kellett védenie Vass Patrik hatméteres lövésénél. Az utolsó negyedórára nem sok izgalom maradt, de említsük meg azért Ionescu lövését, amelynél nagy vetődésre késztette Groppionit.

A szünetben mindkét mester változtatott, Quenten Martinus, illetve Poór Patrik állt be, azaz a Fradi a támadójátékát, az MTK a védelmét erősítette. Utóbbit azonban az 52. percben hiába kerestük: Böde harcos előkészítése után SOMÁLIA egy lépésről passzolt a hálóba. 1–0!

Az akciót öt kék mezes között hajtotta végre a duó...

Már az első félidőben is jobb volt a Fradi

Az elfáradt Ionescut a fiatal Holman Dávid, a lesérült Rafe Wolfe-ot Nagy Tibor váltotta a gól után – a négy csere és a találat nem változtatott a játék képén, továbbra is nagy fölényben futballozott a Ferencváros.

Egy-egy pontatlanság azonban rendre becsusszant a lövésekbe, fejesekbe vagy az utolsó passzokba – ám a 68. percben besegített az MTK-védelem a gólszerzésbe: Holman passza után Vukmir pókfocis stílusa nem bizonyult nyerő ötletnek, BÖDE DÁNIEL pedig az ötös elől nem hibázott. 2–0!

Holman és Böde nem pihent a kettő nulla után sem, de próbálkozásaik elkerülték a kaput – miközben az MTK harmatos támadásai az FTC 16-osát is elkerülték általában. A hajrára lesérült Martinus, akit a csatár (első labdaérintéséből a kapufára lövő) Milan Perics váltott, azaz egyáltalán nem állt vissza a végére az előnyben lévő fél. Megtette ezt viszont az MTK, amelynek játékosai sokszor olyan kényelmesen korzóztak a gyepen, mintha unottra borozott NSZK-s turisták lettek volna a legendás Győri Gyufagyárban.

Nem is jött össze számukra a szépítés, amelyért egyetlen távoli, a kapu mellett méterekkel elporoszkáló lövéssel tettek csak: lelkesebben, jobban, veszélyesebben játszott a Ferencváros, így a góllal és assziszttal jelentkező „Nagy Sas" vezérletével teljesen megérdemelten nyert. A zöld-fehérek ezzel a három ponttal tovább harcolnak a dobogóért, a MTK viszont lépéshátrányba került riválisaival szemben.

AZ M1-NEK ADOTT EDZŐI NYILATKOZATOK
Ricardo Moniz (a Ferencváros vezetőedzője):
– Eddig is megvoltak a helyzeteink, de most végre sikerült betalálni. Még van hátra két mérkőzés, be lehet gyűjteni a második helyhez szükséges pontokat. A legfontosabb, hogy belőjük a helyzeteket.