Átrohant spanyol ellenfelén a Ferencváros

2018.02.07. 11:24
Az FTC spanyol csapatot győzött le (<strong>Fotó</strong>: fradi.hu)
A labdarúgó NB I-et vezető Ferencváros felkészülési mérkőzésen 4–0-ra megverte a Cádiz B-csapatát a zöld-fehérek spanyolországi edzőtáborában.

A Ferencváros a spanyolországi edzőtábor harmadik napján a Cádiz negyedosztályú B-csapatával csapott össze.

A spanyol együttes alaposan bekezdett, már a 3. percben kapufáig jutott, és az első fél órában ugyan többet birtokolta a labdát a Fradi, csak a spanyolok alakítottak ki nagyobb helyzetet. Harminc perc elteltével éledezett az FTC, egyre inkább átvette az irányítást.

A 41. percben aztán már az előny is nála volt, Varga Roland lőtt a kapuba szabadrúgásból, 17 méterről. Nem sokat kellett várni az újabb találatra, két perccel később Fernando Gorriarán lapos lövését védte ugyan a kapus, ám a kipattanót Varga Roland kaparintotta meg és ismét betalált.

A szünetben teljes sort cserét Thomas Doll, a zöld-fehérek vezetőedzője, beküldte többek között a két új érkezőt, Nagy Dominikot és Dejan Georgijevicset. A két új fiú nem is vacakolt sokat, Nagy beadásából a szerb csatár megszerezte az első találatát Fradi-mezben, majd Amadou Moutari passzát váltotta gólra.

A Ferencváros 4–0-ra győzött, szombaton a Lokomotiv Moszkvával játszik újabb felkészülési mérkőzést.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Ferencváros–Cádiz CF B (spanyol) 4–0 (2–0)

Spanyolország
FTC, 1. FÉLIDŐ: Dibusz – Botka, Otigba, Blazic, Pedroso – Gorriarán, Leandro – Varga R., Szpirovszki, Paintsil – Böde. 2. FÉLIDŐ: Varga Á. – Lovrencsics G., Batik, Koch, Sternberg – Hajnal, Nagy D. – Moutari, Rui Pedro, Lovrencsics B. – Georgijevics
Gólszerző: Varga R. (41., 43.), Georgijevics (64., 80.)

2. FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés!

83. perc: Georgijevics lövése után újra rezdült a spanyol kapu hálója, ám a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.

80. perc: GÓL! Georgijevics is duplázott. Ezúttal Moutari szolgálta ki a csatárt, aki közelről a kapuba lőtt. 4–0
79. perc:
Lovrencsics Gergő passzából Moutari lőtt mellé.
75. perc:
Folyamatosan alakulnak ki a Ferencváros helyzetei. Georgijevics elől kellett mentenie a védőknek, majd Batik fejesét védte a kapus, később megint Batik fejese okozott veszélyt, ám a labda nem sokkal mellé szállt.
64. perc: GÓL! Georgijevics megszerezte az első találatát a Fradiban. Nagy Dominik verte meg a védőjét a tizenhatoson belül, majd a szerb új igazoláshoz passzolt, aki laposan a kapuba lőtt. 3–0
A 60. perc után is a mezőnyben folyik a játék, a második félidőben még egyik csapat előtt sem adódott helyzet.

A decemberben megműtött Bőle Lukács már teljes értékű edzésmunkát végez.

A szünetben a teljes csapatot kicserélte Thomas Doll. A pályán: Varga Á. – Lovrencsics G., Batik, Koch, Sternberg – Hajnal, Nagy D. – Moutari, Rui Pedro, Lovrencsics B. – Georgijevics.

Elkezdődött a második félidő!

Az átigazolásáról szóló pletykák kapcsán megszólalt a Ferencvárossal hírbe hozott Southampton-játékos, Florin Gardos – a cikket ide kattintva olvashatja el.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első játékrész!

43. perc: GÓL! Varga duplázott. Nem sokkal az első találatot követően Gorriarán lövését védte a spanyolok kapusa, a kipattanóra Varga csapott le, és éles szögből a kapuba vágta a labdát. 2–0
41. perc: GÓL! Varga Roland találatával vezet a Ferencváros. Böde a tizenhatos vonalánál harcolt ki szabadrúgást, amelyet Varga a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0
38. perc:
Egyre jobban támad a Fradi, ezúttal Varga beadását fejelte mellé Leandro.
33. perc:
Botka hozta volna helyzetbe Bödét, ám a csatár késett egy ütemet.
30. perc: Pedroso bal oldali beadása után Bödét előzték meg a védők, majd Szpirovszki lövése lepattant.
Húsz perc elteltével az állás 0–0. A Ferencváros többet birtokolja ugyan a labdát, de igazán nagy helyzetet még csak a Cádiz alakított ki.
12. perc:
Leandro indítása után Varga Roland tört kapura, a lövése elzúgott a kapu előtt, Paintsil még megmentette a helyzetet, ám a felzárkózó Leandro lövését blokkolta a védelem.
11. perc:
Továbbra is a Cádiz a veszélyesebb, most Dibusznak kellett védenie egy veszélyes támadás végén.
3. perc: KAPUFA! Alaposan bekezdtek a spanyolok, egy szögletet követő fejessel hajszál híján előnybe kerültek.

Az utóbbi négy évéről, a legszebb és a legkeserűbb pillanatokról, a legjobb játékosokról, a Bundesliga-ajánlatról, a magyar futball felemelkedéséről és az állandó sikeréhségről is beszélt Thomas Doll, a Ferencváros német vezetőedzője a Nemzeti Sportnak – a cikket ide kattintva olvashatja el.

Elkezdődött a mérkőzés!

Tudósításunk a fradi.hu beszámolója alapján készült.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Cádiz labdarúgó felkészülési mérkőzés online tudósításában!

A zöld-fehérek két hazai sikert követően Portugáliában a HNK Rijekától kikaptak, az Ulszan Hyundai FC-t legyőzték, majd itthon nyertek a Slaven Belupo ellen.

A Ferencváros hétfő óta edzőtáborozik a Spanyolországban, ahol előbb a Cádizzal, majd szombaton a Lokomotiv Moszkvával játszik felkészülési meccset.

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 22–29., Portugália; február 5–12., Spanyolország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16.: Ferencváros–Dunaföldvár 16–0 (Böde 3, Ikaunieks 3, Lovrencsics B. 3, Hajnal 2 – az első 11-esből, Priskin 2, Csonka, Gorriarán, Rui Pedro)
Január 20., Szekszárd, műfüves pálya: Szekszárd–Ferencváros 0–4 (Gorriarán 2, Varga R., Szpirovszki)
Január 25., Portugália: Ferencváros–HNK Rijeka(horvát) 0–1
Január 28., Portugália: Ferencváros–Ulszan Hyundai FC (dél-koreai) 2–1 (Varga R. – 11-esből, Böde)
Február 3.: Ferencváros–Slaven Belupo (horvát) 3–2 (Batik, Moutari, Lovrencsics B.)
Február 7., Spanyolország: Ferencváros–Cádiz CF (spanyol) 4–0
Február 10., Spanyolország: Ferencváros–Lokomotiv Moszkva (orosz)