Győzelmet ért a jó kezdés: a Fradi megverte koreai ellenfelét

2018.01.28. 15:55
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros a negyedik téli felkészülési mérkőzésén 2–1-re legyőzte a dél-koreai Ulszan Hyundai FC-t.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–ULSZAN HYUNDAI FC 2–1 (2–0)
Portugália,
Bela Vista.
FTC: Holczer (Varga Á., 63.) – Botka (Lovrencsics G., a szünetben), Otigba (Batik, 63.), Blazic (Takács Zs., a szünetben), Pedroso – Leandro (Csonka A., a szünetben), Gorriarán (Sternberg, 63.) – Varga R., Rui Pedro (Szpirovszki, 63.), Moutari (Paintsil, a szünetben) – Böde (Lovrencsics B., a szünetben). Vezetőedző: Thomas Doll
G.: Varga R. (7. – 11-esből), Böde (13.), ill. Kim Szung Dzsu (72.)FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Portugália,
Bela Vista.
G.: Varga R. (7. – 11-esből), Böde (13.), ill. Kim Szung Dzsu (72.)

A horvát bajnok HNK Rijekától elszenvedett 1–0-s vereség után a második felkészülési mérkőzését is lejátszotta a Ferencváros a portugáliai edzőtáborában, az ellenfél ezúttal a dél-koreai élvonal legutóbbi kiírását negyedik helyen záró Ulszan Hyundai FC volt.

Annak ellenére, hogy a frissen szerződtetett 24 éves szerb csatár, Dejan Georgijevics nem kapott lehetőséget Thomas Dolltól, a Fradi hamar feltörte a dél-koreaiak védelmét: a 7. percben Amadou Moutari esett el a tizenhatoson belül, majd a jogosan megítélt büntetőt Varga Roland váltotta magabiztosan gólra (1–0).

Alig több mint öt perccel később már kettő volt a zöld-fehérek előnye: Leandro labdaszerzése után Rui Pedro ugratta ki Böde Dánielt, aki higgadtan értékesítette a ziccert (2–0).

A második félidőre ötöt cserélt a Fradi német vezetőedzője – a fiatalok közül Takács Zsombor és Csonka András is lehetőséget kapott –, ám a friss emberek ellenére viszonylag eseménytelenül csordogált a meccs.

A 72. percben aztán kissé váratlanul szépített az Ulszan: Kim Szung Dzsu fejelt a Holczer Ádámot váltó Varga Ádám kapujába (2–1). Ezt követően még nyílt esélye az egyenlítésre a koreai alakulatnak, újabb gól azonban már nem esett, így a Fradi 2–1-re nyert, azaz győzelemmel zárta a portugáliai edzőtábort.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros 2–1-re legyőzte a dél-koreai Ulszant.

86. perc: Az egyetlen koreai gólt szerző Kim Szung Dzsu próbálkozása után Takácsról pattant szögletre a labda.

82. perc: Tojoda lövésébe vetődött bele Batik. Nagy mentés volt!

75. perc: Sternberg kísérlete után hárított a koreai kapus.

72. perc: GÓL! Szépített az Ulszan, Kim Szung Dzsu fejelt a Fradi kapujába. 2–1

65. perc: Varga bombázta a sorfalba a labdát egy távoli szabadrúgásból.

63. perc: Újabb négy csere a Fradinál. Elhagyta a pályát Holczer, Otigba, Gorriarán és Rui Pedro, míg beállt Varga Ádám, Batik Bence, Janek Sternberg és Sztefan Szpirovszki.

60. perc: Holczer ütötte ki a mezőnybe a labdát egy távoli lövés után.

55. perc: Lovrencsics Gergő próbálkozott távolról, de a lövése elkerülte a kaput.

46. perc: Ötöt cserélt a második félidőre Thomas Doll: Botka, Blazic, Leandro, Moutari és Böde nem jött ki a folytatásra, helyüket Takács Zsombor, Csonka András, Joseph Paintsil és a Lovrencsics testvérek, Gergő és Balázs vette át a pályán.

46. perc: Újra útjára indult a labda, elkezdődött a második félidő.

Az újonc góljával nyert a Haladás; kikapott az Újpest. Részletek a két csapat felkészülési mérkőzéséről itt!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő, a Fradi 2–0-ra vezet.

40. perc: Böde ugratta ki Vargát, egy védőnek azonban sikerült tisztáznia előle.

35. perc: Varga lódult meg az Ulszan kapuja felé, beadása után azonban szögletre vágták a labdát.

20. perc: Moutari bolondította meg a koreaiak védelmének felét, ám az utolsó védők egyike szerelte.

15. perc: Holczer ezúttal egy szabadrúgás után fogta meg biztosan a labdát.

13. perc: GÓÓÓL! Leandro egy labdaszerzés után rögtön Rui Pedrót hozta játékba, a portugál kiugratta Böde Dánielt, aki higgadtan a kapuba vágta a labdát. 2–0

10. perc: Holczer mutatott be egy védést.

7. perc:GÓÓÓL! Varga Roland állt a labda mögé, s magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 1–0

6. perc: Tizenegyeshez jutott a Ferencváros! Moutari tört be a tizenhatoson belülre, majd egy védő mellett elesett – ezért pedig büntetőt ítélt a játékvezető.

3. perc: Gorriarán adta be a labdát jobbról, majd Böde fejelt, de a próbálkozása nem találta el a kaput. Ráadásul a támadó szabálytalankodott is a védőjével szemben.

Az FTC zöld-fehér csíkos szerelésében, az Ulszan kék felsőben és fekete nadrágban lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az ázsiai csapat indította útjára a labdát.

A találkozó közvetítése afradi.hutudósítása alapján készült!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros negyedik téli felkészülési mérkőzése. Az ellenfél ezúttal a dél-koreai Ulszan Hyundai FC. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Az Ulszan a negyedik helyen zárta a dél-koreai élvonalbeli bajnokság legutóbbi kiírását.

A portugáliai edzőtáborban ez a második mérkőzése a Fradinak: Thomas Doll csapata csütörtökön 1–0-ra kikapott a horvát bajnok HNK Rijekától.

„Nagyszerű helyen vagyunk, jó környezetben készülhetünk. Keményen edzünk napról napra, hogy a tavaszi bajnokikra a lehető legjobb formába lendüljünk. Én is jól érzem magam, bár egy-két erőnléti feladatot még be kell pótolnom. A Rijeka elleni edzőmérkőzést élveztem, de még kicsit nehezek voltak a lábaim. Összességében szerintem jó meccset játszottunk, bár sajnos egy hiba miatt kikaptunk. De jó úton haladunk, erősnek, egységesnek érzem a csapatot, és mindent megteszünk azért, hogy tavasszal a Ferencvárosé legyen a bajnoki cím!” – mondta a találkozó előtt Joseph Paintsil a fradi.hu-nak.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:
Dejan Georgijevics(szerb, FK Vozsdovac – Szerbia)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:Roman Bezjak(szlovén, Darmstadt – Németország),Nagy Dominik(Legia Warszawa – Lengyelország)
Távozók:Bognár István(Mezőkövesd)
Kölcsönbe távozók:Csernik Kornél(Soroksár),Kundrák Norbert(Soroksár)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 10.
Edzőtábor:január 22–29., Portugália; február 5–12., Spanyolország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16.:Ferencváros–Dunaföldvár 16–0(Böde 3, Ikaunieks 3, Lovrencsics B. 3, Hajnal 2 – az első 11-esből, Priskin 2, Csonka, Gorriarán, Rui Pedro)
Január 20., Szekszárd, műfüves pálya:Szekszárd–Ferencváros 0–4(Gorriarán 2, Varga R., Szpirovszki)
Január 25., Portugália:Ferencváros–HNK Rijeka(horvát) 0–1
Január 28., Portugália:Ferencváros–Ulszan Hyundai FC 2–1 (Varga R., Böde)