A Ferencváros a harmadik felkészülési meccsét is megnyerte

2021.01.13. 16:50
A Ferencváros a harmadik felkészülési mérkőzését is megnyerte (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu/Facebook</a>)
A Ferencváros labdarúgócsapata a harmadik téli felkészülési mérkőzését is megnyerte: Szerhij Rebrov együttese szerdán a spanyol harmadosztályú Algecirast győzte le 3–1-re Marbellában.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–ALGECIRAS (spanyol III.) 3–1 (1–1)

Marbella
FTC: Bogdán – Lovrencsics G. (Botka, 61.), Blazic (Frimpong, 61.), Csontos (Dvali, 61.), Heister (Nagy O., 57.) – Sigér (Haratin, 61.), Laidouni (Vécsei, 61.) – Isael (Zubkov, 58.), Skvarka (Redzic, 61.), Mak (Somália, 57.) – Baturina (Uzuni 61.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Gólszerző: Mak (5.), Redzic (67.), Uzuni (90+1.), ill. Dani Sales (44.)
Forrás: fradi.hu

A Ferencváros a spanyol negyedosztályú Alhaurín de la Torre FC és az észt válogatott legyőzése után a spanyol harmadosztályban a saját csoportját kilenc forduló után vezető Algecirasszal találkozott Marbellában.

Harmadik edzőmérkőzésén már az 5. percben vezetést szerzett az FTC, köszönhetően a spanyol csapat kapusának, aki a saját tizenhatosán belül eladta a labdát – Isael köszönte a lehetőséget, Róbert Makhoz passzolt, a szlovák támadó pedig két igazítás után a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

A folytatásban többet támadott a magyar csapat, Mak könnyedén megduplázhatta volna a zöld-fehérek előnyét, lövése után azonban a kapus lábbal mentett. Helyzet a másik oldalon is volt, Bogdán Ádámnak például a 38. percben nagyot kellett védenie Raúl Hernández közeli kísérlete után. A 44. percben viszont már a magyar kapus sem segíthetett: Dani Sales nagyjából 23 méterről, szabadrúgásból küldte a kapuba a labdát. 1–1

A második félidőben sokáig nem tudott helyzetet kialakítani az FTC, így – akárcsak az észtek elleni meccsen – a 61. percre már mind a tíz mezőnyjátékosát lecserélte Szerhij Rebrov. A cserék pedig hamar letették a névjegyüket: Vécsei Bálint indítása után a 17 éves – az NB III-as tartalékcsapatban rendszeresen pályára lépő, a jelenlegi idényben 14 meccsen hét gólnál járó – Damir Redzic köszönt be. 2–1

A ráadásban újabb két csereember hozta össze a zöld-fehérek harmadik gólját: Botka Endre kiugratása után Myrto Uzuni vette be a spanyol csapat kapuját, így a Ferencváros 3–1-re megnyerte a harmadik téli edzőmérkőzését.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Ez a vége, az FTC 3–1-re legyőzte spanyol harmadosztályú ellenfelét.

Uzuni gólja videón itt!

90+1. perc: GÓL! OTT A HARMADIK! Botka kiugratása után Myrto Uzuni állítgatás nélkül jobbal, az öt és feles sarkától a kapuba rúgta a labdát. 3–1

84. perc: Zubkov próbálkozott egy lapos lövéssel, de nem találta el a kaput.

77. perc: Uzuni lövése után védett a kapus.

Redzic gólja videón itt!

67. perc: GÓL! ISMÉT VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! Vécsei passza után Damir Redzic tört be a tizenhatoson belülre, majd ballal a jobb alsó sarokba passzolta a labdát. 2–1

65. perc: Gólt szereztek a spanyolok, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

61. perc: Újra cserélt Rebrov: Lovrencsics, Frimpong, Csontos, Sigér, Haratin, Skvarka és Baturina le, Botka, Frimpong, Dvali, Haratin, Vécsei, Redzic és Uzuni be.

58. perc: Isael nem tudja folytatni, Zubkov érkezett a helyére.

57. perc: Ferencvárosi cserék: Mak és Heister le, Somália és Nagy Olivér be.

56. perc: Isaelt kel ápolni, miután odacsúsztak neki, ráadásul nagyon rosszul esett, megbicsaklott a lába.

Az FTC nem cserélt a szünetben.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a spanyolok kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.

Dani Sales gólja videón itt!

44. perc: GÓL! EGYENLÍTETT AZ ALGECIRAS! Dani Sales nagyjából 23 méterről végzett el egy szabadrúgást, és jobbal a jobb felső sarokba tekerte a labdát. 1–1

38. perc: Védés a másik oldalon is! Raúl Hernández előtt alakult ki helyzet, Bogdán azonban védte a közeli lövését.

38. perc: Helyzet! Mak kissé balról tüzelt, a spanyol kapus azonban lábbal védett.

33. perc: Yelko trükkösen, a felugró sorfal alatt gurította el a labdát, Bogdán azonban hárította a lövést.

32. perc: Villant egy sárga lap, Blazic rúgta fel az ellenfelét a ferencvárosi tizenhatos előterében.

30. perc: Egy szabadrúgás után a tizenhatoson belül álló sorfalban akadt el a labda. A spanyolok kezezést reklamáltak, a játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest.

25. perc: Újabb jobb oldali szöglet, ezúttal Isael Lovrencsicsnek passzolta a labdát, az FTC csapatkapitánya azonban a kapu fölé lőtt 17 méterről.

25. perc: Laidouni beadása után Skvarka fejese után védett a kapus.

21. perc: Isael jobb oldali szöglete után a kapus elütötte a labdát a tizenhatoson belülről. Ezt követően Heister lőtt távolról, de a labda egy Algeciras-játékoson megpattant, és a kapu mellé szállt.

18. perc: Bogdán védett könnyedén egy távoli lövés után.

15. perc: Mak indításáról Baturina maradt le kevéssel.

7. perc: Skvarka lőtt lesről kapuba.

Az FTC első gólja videón itt!

5. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! A spanyol csapat kapusa a saját tizenhatosán belül adta el a labdát, Isael köszönte szépen, Róbert Makhoz passzolt, a szlovák támadó pedig két igazítás után, hét méterről ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

4. perc: Sigér lövése után védett a kapus.

A magyar együttes zöld-fehér csíkos, a spanyol csapat piros-fehér csíkos mezben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ferencvárosiak indították útjára a labdát.

Élőképes közvetítés itt!

A Ferencvárosnak a mai a harmadik edzőmérkőzése: korábban a spanyol negyedosztályú Alhaurín de la Torre FC-t, majd az észt válogatottat győzte le Marbellában.

Az Algeciras a spanyol harmadosztályban szerepel, és kilenc forduló után vezeti is a csoportját.

A mérkőzést a fradi.hu szöveges tudósítása alapján közvetítjük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Algeciras felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:Gera Dániel(MTK Budapest),Katona Máté(MTK Budapest)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:Henry Wingo(amerikai, Molde FK – Norvégia)
Távozók:Varga Roland(MTK Budapest)
Kölcsönbe távozók:Csonka András(Budafoki MTE)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:Tokmac Nguen(norvég)

A FERENCVÁROS FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 5.
Edzőtábor:január 5–18. Marbella (Spanyolország)
Felkészülési mérkőzések
Január 9.:Ferencváros–Alhaurín de la Torre FC(spanyol IV.)4–0(Mak, Isael, Heister, Haratin – 11-esből)
Január 12.:Ferencváros–Észtország 1–0(Laidouni)
Január 13., 17.00:Ferencváros–Algeciras CF (spanyol III.)3–1 (Mak, Redzic, Uzuni)