Felkészülés: a Puskás Akadémia egy góllal legyőzte a Topolyát

R. B.R. B.
2020.07.22. 20:15
Kiss Tamás góllal tért vissza a Puskás Akadémiába (Fotó: Nemzeti Sport)
A Puskás Akadémia NB I-es labdarúgógárdája az első nyári felkészülési mérkőzésén egygólos győzelmet aratott partnercsapata, a szerb élvonal legutóbbi idényében negyedik helyen végző Topolyai SC felett. A Kisvárda 2–0-ra nyert a másodosztályú Kazincbarcika ellen.

A felcsúti együttes győztes gólját a tavasszal kölcsönben a Diósgyőri VTK-ban szereplő Kiss Tamás szerezte a Pancho Arénában. A Puskás Akadémia és a Topolya egyaránt az Európa-liga selejtezőjében is bizonyíthat a 2020–2021-es évadban.

A Kisvárda hazai pályán két gólt szerzett a Vitelki Zoltán személyében új vezetőedzővel készülő Kazincbarcika ellen. A Vasastól érkező Lakatos Csaba kezdőként kapott lehetőséget, a szintén új szerzemény Horváth Zoltán azonban combsérülés miatt nem játszott.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Puskás Akadémia–Topolyai SC (szerbiai) 1–0
(1–0)
Felcsút, Pancho Aréna
PUSKÁS AKADÉMIA: Tóth B. (Auerbach) – Szolnoki, Meissner (Deutsch L.), Spandler (Hadzsiev), Nagy Zs. – Nunes (Komáromi), Urblík (Favorov), Van Nieff (Mim), Knezevic (Plsek) – Kiss T., Vanecek
TOPOLYA: Burszacs – B. Varga (Antonics), Ponjevics, Balazs (Szkopljak), Babics – Tomanovics – Tumbaszevics, Banjac (Duronjics), Djurics – Szilágyi, Lukics
G.: Kiss T. (31.)

Kisvárda–Kazincbarcika 2–0 (1–0)
Kisvárda,
400 néző. Vezette: Karakó
KISVÁRDA, 1. félidő: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Lakatos Cs. – Lucas, Karaszjuk – Hej, Cukalasz, Kovácsréti – Viana. 2. félidő: Odincov – Czene, Ene, Avetiszjan, Baranyai Á. – Szimovics, Szőr – Himics, Cukalasz, Riznicsenko – Jelena
G.: Cukalasz (19.), Riznicsenko (54.)

A PUSKÁS AKADÉMIA FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Július 22.: PAFC–Topolya (szerbiai) 1–0 (Kiss T.)
Július 25., 11.00: PAFC–Soroksár (NB II)
A PAFC eddig ezekről a meccsekről adott tájékoztatást.

A KISVÁRDA NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Július 18.: Kállósemjén (megyei II.)–Kisvárda 0–10 (Szimovics 2, Viana 2, Kovácsréti 2, Horváth Z. 2, Erős G., Marozsán Zs. – öngól)
Július 22.: Kisvárda–Kazincbarcika (NB II) 2–0 (Cukalasz, Riznicsenko)
Július 25., 17.30: DVSC (NB II)–Kisvárda
Július 29., Budapest: Kisvárda–Zlaté Moravce (Aranyosmarót, szlovákiai)
Augusztus 1., 17.00: Kisvárda–Ruzomberok (Rózsahegy, szlovákiai)
Augusztus 5., 17.00: Újpest–Kisvárda
Augusztus 8.: Mezőkövesd-Zsóry FC–Kisvárda