Felkészülés: a Fehérvár kétszer állt fel a szlovén csapat ellen

D. Á.D. Á.
2020.08.04. 19:23
Pátkaiék döntetlent játszottak a Lendava ellen (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Mol Fehérvár 2–2-es döntetlent játszott a szlovén másodosztályú NK Nafta Lendavával.

A felkészülési mérkőzés eredetileg 18 órakor kezdődött volna, a nagy mennyiségű csapadék miatt azonban – amely tegnap és ma esett a lendvai pályára – a Vas megyei Bükön, 17.30-tól kezdték a mérkőzést a csapatok.

A szlovén gárda hamar megszerezte a vezetést, a 9. percben egy szöglet után talált kapuba a Nafta Lendava (0–1). Az első félidőben a Fehérvár egygólos hátrányban volt, ám a 60. percben sikerült egalizálnia. Nego lőtt kapura, Körmendi lábán megpattant a labda, majd a kapuban kötött ki (1–1).

A meccs hajrájában Drk Dominik góljával ismét a Lendavánál volt az előnyt (1–2). A fehérváriak azonban nem adták fel, és a 85. percben a csereként beálló Evandro kiegyenlített, ezzel kialakította a végeredményt (2–2).

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MOL FEHÉRVÁR FC–NK NAFTA LENDAVA (szlovén, II.) 2–2 (0–1)
Bük,
Büki sportközpont
Mol Fehérvár: Kovácsik – Bolla (Vágó, 70.), Musliu (Stopira, 70.), Rus (Nikolov, 70.), Zeke (Funsho, 70.) – Nyári (Houri, 70.), Pátkai (Petrjak, 70.) – Géresi (Evandro, a szünetben), Hodzic (Kovács I., a szünetben), Nego – Zivzivadze (Nikolics, 70.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Körmendi (60. – öngól), Evandro (85.), ill. Bizjak (9.), Drk (77.)
Forrás: molfehervarfc.hu