K. T. I. 2021.01.12 16:54 Frissítve: 2021.01.12 19:29

Felkészülés: Dárdai Palkó megszerezte első góljait, gálázott a Fehérvár

Magabiztos sikerrel folytatta az NB I tavaszi rajtjára való hangolódást a Mol Fehérvár FC. A csapat 6–2-re verte a horvát másodosztályban szereplő HNK Orijent. A mérkőzés azért is lehet majd emlékezetes, mert Dárdai Palkó megszerezte első góljait a székesfehérvári együttes színeiben. Kevésbé lehet boldog a Budafoki MTE: Csizmadia Csaba együttese elvesztette a szlovén élvonalban szereplő FC Koper ellen felkészülési mérkőzését. 2–0-ra maradt alul.

Fotó: molfehervarfc.hu

„Hasznos erőpróba” – kommentálta a Koper elleni találkozót a Budafok hivatalos Facebook-oldala, míg Csizmadia Csaba vezetőedző a klub honlapján értékelt.

„Az volt a célja ennek a mérkőzésnek, hogy azok is játéklehetőséghez jussanak, akik az elmúlt időszakban kevesebb időt töltöttek a pályán. Nagyon rövid a felkészülés, többre most nincs idő, ezt a kilencven percet azonban annak is rendeltük alá, hogy képet kapjunk ezekről a játékosokról. A vereség ellenére láttam jó teljesítményeket, ami megint azt bizonyítja, hogy a mi csapatunk nem csak tizenegy főből áll. Mindenkire lehet számítani. Folytatjuk a munkát, szerencsére nincs sérültünk, a visszatérő Marko Iharos és Soltész István pedig néhány gyakorlat erejéig már a csapattal együtt edz. A pénteki, Rijeka elleni találkozóra már egyfajta bajnoki főpróbaként tekintünk” – fogalmazott a szakember.

Jóval kellemesebb szájízzel zárhatta a napot a Mol Fehérvár, miután 6–2-re kiütötte a horvát másodosztályban szereplő HNK Orijent. A magyar együttes már a 21. percben megszerezte a vezetést, majd 3–1-es előnnyel vonult szünetre.

A második félidőben az Orijent szerezte az első gólt, ám a múlt héten átigazolt Dárdai Palkó hat perc alatt kétszer is beköszönt a horvátoknak, ezzel eldöntve a találkozót, majd Funsho Bamgboye egy nagy szóló végén kialakította a 6–2-es végeredményt.

˜„A mai mérkőzésen fordított terhelést kaptak a játékosok, akik legutóbb kevesebbet játszottak, azok ma több időt töltöttek a pályán. Szép gólokat rúgtunk és sok helyzetet alakítottunk ki, de azért voltak bőven hibáink is. Nem volt stabil a csapat az első 60 percben, de nyilván ebben az összeállításban ez nem is feltétlenül várható el. A sorcsere után már teljesen másképp nézett ki a mérkőzés, sokkal stabilabbak lettünk, remek megoldásokat választottak a játékosok és tényleg szép gólokat lőttünk. Viszont kaptunk ma is két gólt, ez pedig beárnyékolja az összképet. Tovább kell dolgoznunk, hogy a hibákat kijavítsuk" – értékelt a Fehérvár honlapján Márton Gábor vezetőedző.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
FC Koper (szlovén I.)–Budafoki MTE 2–0
Mol Fehérvár–HNK Orijent 1919 (horvát II.) 6–2 (Zivzivadze 21., Géresi 34., Rus 41., Dárdai P. 64., 70., Funsho 88.)

2021.09.14 17:35:47

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A finálét 2022. május 11-én rendezik meg a Puskás Arénában • Párosítás, időpontok, eredmények.

2021.09.13 19:05:15

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A lila-fehérek kétszer is vezettek odahaza, emberhátrányban sem adták fel, de továbbra is nyeretlenek.

2021.09.12 13:12:49

Labdarúgó NB I NAGY ZSOLT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Claudiu Bumba kapásgólja döntött, újabb győzelmével a Várda megerősítette listavezetői pozícióját.

2021.09.11 13:15:31

Labdarúgó NB I DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A hazaiak szerezték a mérkőzés első és utolsó gólját is, mégis csak egy pontot ért ez a Pintér-csapatnak.

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

Háromgólos hátrányból támadt fel az MTK, de nem tudott egyenlíteni.