Cseriék átérzik, hogy nagy a baj; orosz és fehérorosz úszók a budapesti vk-viadalon

S. T. J.S. T. J.
2023.09.20. 23:36
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk:


Túlzás azt állítani, hogy jelenleg minden kerek a Mezőkövesd Zsórynál
– a csapat az utolsó helyen áll az NB I-ben (igaz, öt mérkőzést játszott, míg a legtöbb együttes már hatot), ráadásul a múlt heti Mol Magyar Kupa-fordulóban alulmaradt a másodosztályú Ajkával szemben, így búcsúzott a sorozattól. Cseri Tamást kérdeztük, hogyan éli(k) meg ezeket a heteket. A 35 éves, négyszeres válogatott futballista lapunknak azt mondta, „ a csapat átérzi, nagy a baj, mindenki kellemetlenül érzi magát, amikor a tabellára pillant. Sajnos van tapasztalatom abban, hogy ilyenkor nem kell pánikolni, hanem a lehetőséghez képest nyugodtnak kell maradni, és persze nyerni.”
Túlzás azt állítani, hogy jelenleg minden kerek a Mezőkövesd Zsórynál
– a csapat az utolsó helyen áll az NB I-ben (igaz, öt mérkőzést játszott, míg a legtöbb együttes már hatot), ráadásul a múlt heti Mol Magyar Kupa-fordulóban alulmaradt a másodosztályú Ajkával szemben, így búcsúzott a sorozattól. Cseri Tamást kérdeztük, hogyan éli(k) meg ezeket a heteket. A 35 éves, négyszeres válogatott futballista lapunknak azt mondta, „ a csapat átérzi, nagy a baj, mindenki kellemetlenül érzi magát, amikor a tabellára pillant. Sajnos van tapasztalatom abban, hogy ilyenkor nem kell pánikolni, hanem a lehetőséghez képest nyugodtnak kell maradni, és persze nyerni.”

Orosz és fehérorosz úszók is indulhatnak október 20. és 22. között a budapesti világkupa-viadalon – ezt Szántó Dávid, a Magyar Úszószövetség nemzetközi versenyrendezési és kommunikációs igazgatója, a hazai vk-viadal szervezőbizottságának vezetője jelentette be azon a szerdai sajtótájékoztatón, amelyen a hazai rendezésű vk-verseny mellett az olimpiai felkészülés kapta a fő hangsúlyt. Lapunknak Sós Csaba szövetségi kapitány azt mondta, „változtattunk a tavaszi menetrenden: áprilisról júniusra tettük az ob-t, és senki sem fog védettséget élvezni az olimpiai nevezésig. Emellett decemberben keretszűkítést tervezünk, akinek nem lesz az év végén olimpiai A-szintje, az onnantól nem kap támogatást.”

Vad Lajos az előző két idényben a Dunaújvárosi FVE női vízilabdacsapata szakmai stábjának tagja volt, kedden pedig bejelentették, hogy ő lett a szövetségi kapitánynak megválasztott és ezért a kispadról huszonöt év után felálló Mihók Attila utóda. A tréner a Nemzeti Sportnak azt mondta, „az előző idényben magasra került a léc, ám az egy sokkal jobb csapat volt, és ezzel mindenki tisztában van. Az ellenfelek erősödtek és fejlődtek eközben, de mi is fejlődni fogunk. Nem vagyok jós, hogy megmondjam, ez mire lehet elég, ám biztos, hogy egyre jobbak leszünk.”

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
12 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik