Katona Máté találatával nyert a Gyirmót a Békéscsaba ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.09.22. 16:49
Ugrai Rolandot (sárgában) próbálja meg visszahúzni Maronyai Zalán (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a játéknap előtt negyedik helyezett Gyirmót FC Győr a 14., újonc Békéscsaba 1912 Előrét fogadta. A mérkőzést remek támadásból született gól döntötte el (1–0).


LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 625 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Király Zsolt)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Szegi, 81.), Csörgő V., Hudák D., Hajdú Á. (Helembai, 83.) – Kiss N. (Kovács D., 68.) – Horváth R. (Piscsur, 68.), Katona Máté, Madarász M., Ugrai – Adamcsek (Molnár J., 81.). Vezetőedző: Tamás Zsolt
BÉKÉSCSABA: Uram – Kovács G. (Hodonicki, 72.), Albert I., Csató M. – Szabó B., Tóth M. (Pintér N., 78.) – Maronyai (Komáromi Cs., 55.), Zádori (Szatmári I., 72.), Mikló – Kóródi (Sármány, 78.), Czékus. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Katona Máté (15.)
MESTERMÉRLEG
Tamási Zsolt: – Ez az NB II, itt bármelyik csapat megverheti a másikat. Volt négy-öt ziccerünk, amellyel lezárhattuk volna a mérkőzést, úgyhogy van egy kis hiányérzetem.
Csató Sándor: – Sok lehetőséget dolgoztunk ki, de amíg a helyzeteinket nem rúgjuk be, addig ez lesz az eredmény.

Katona Máté (sárgában) szép gólt szerzett az első félidőben (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

ÖSSZEFOGLALÓ

A Gyirmót három győzelemmel kezdte a bajnokságot, aztán kissé megtorpant Tamási Zsolt csapata, hiszen döntetlent játszott a BVSC-vel, majd kétszer kikapott idegenben. A Békéscsaba is kétszer szenvedett eddig vereséget, győzni viszont csak egyszer tudott, még a második fordulóban az Ajka ellen, emellett háromszor ikszelt.

A mérkőzés első részében kiegyenlített játék folyt a pályán, majd a hazaiaknak sikerült megszerezniük a vezetést. Remek akció és szép összjáték végén Katona Máté lőtt a hálóba. A félidő közepén óriási egyenlítési lehetőséget szalasztottak el a viharsarkiak: egy kapusról kipattanó lövés után Kóródi az üres kapuba sem tudott betalálni. Az első félidő hajrájában még a Gyirmótnak volt egy gólhelyzete, Ugrai labdáját azonban a gólvonal elől kivágta Kovács Gergő.

A második félidőben már több lehetőség is adódott a vendégek előtt, Hársfalvit azonban jó ideig nem igazán tették próbára a viharsarkiak. Aztán egyre inkább visszaállt a Gyirmót, a 79. percben pedig rövid idő alatt háromszor is veszélybe került a hazai kapu. A hazai csapat azonban állta a csabai rohamokat, és Katona korai gólja győztes találatnak bizonyult. 1–0

Hajdú Ádám (sárgában) és Albert István küzdelme a labdáért (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

 

PERCRŐL PERCRE

Legfrissebb hírek

Kétszer is egyenlített a Newcastle, de a hét gólig jutó Barcelona jutott be a BL-negyeddöntőbe

Bajnokok Ligája
9 órája

Urblík József: Örülnék, ha ez a jó formám a pályafutásom végéig tartana

Labdarúgó NB II
18 órája

A magyar női kosárlabda-válogatott legyőzte a törököket, 28 év után újra ott lesz a vb-n!

Kosárlabda
2026.03.17. 20:15

Edzőváltás az NB II-es Szentlőrincnél, Visinka távozott, Márton érkezhet

Labdarúgó NB II
2026.03.17. 14:33

A Vasas megnyerte a rangadót Mezőkövesden, óriási lépést tett a feljutás felé

Labdarúgó NB II
2026.03.16. 21:50

Kettővel nyert a Honvéd; meglepetés Kecskeméten; megszakadt a Szeged borzasztó sorozata – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.03.14. 19:00

Kilencmeccses nyeretlenségi sorozatot szakított meg Soroksáron a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.03.14. 18:46

NB III: két mesternégyes egy csoportban; Lisztes duplázott, gól és gólpassz Komantól

Labdarúgó NB II
2026.03.14. 18:24
Ezek is érdekelhetik