Az ETO Vasas elleni győzelme feljutást érhet

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.05.20. 21:55
Az első félidő végén az ETO került előnybe, melyet a szünet után meg is tudott őrizni (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 33. fordulójának hétfő esti rangadóján a Vasas kétszer vezetett az ETO otthonában, de a hazai csapat fordított, és 3–2-re megnyerte a mérkőzést. Ezzel a Győr megelőzte az angyalföldi gárdát a tabellán, fellépve a feljutást jelentő második helyre.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–VASAS FC 3–2 (3–2)
Győr, ETO Park, 7470 néző. Vezette: Bogár Gergő (Tóth II. Vencel, Szert Balázs)
ETO: Gyurákovics – Vera (Kiss M., 87.), Szépe, Boldor, Csontos D. – Bánáti (Vingler, 66.), Anton (Riquelme, 87.) – M. Diarra (Farkas B., 80.), Bumba, Skvarka – Lukics (Kröhn, 66.). Vezetőedző: Borbély Balázs
VASAS: Jova L. – Pávkovics (Deutsch L., 85.), Otigba, Baráth B. – Hidi M. S. – Bakti (Girsik A., 85.), Berecz Zs., Hinora (Holender, 61.), Doktorics – Radó, Tóth M. (Zimonyi, 55.). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Szépe (7.), Lukics (23.), Bumba (45+1.), ill. Radó (3.), Tóth M. (10.)
Kiállítva: Holender (a lefújás után)
Borbély Balázs: – Élvezetes első félidő végén rászolgáltunk a vezetésre. A szünet után a Vasas volt fölényben, a cseréink nem tudtak lendületet vinni a játékba, a kapusunknak és a szerencsének köszönhetjük a győzelmet.
Gera Zoltán: – Jól kezdtünk, az első játékrészben vezethettünk volna két góllal is. A második félidőt végigtámadtuk, voltak ziccereink az egyenlítéshez, megérdemeltük volna a döntetlent.

Egyik csapat sem vette félvállról a feljutás szempontjából rendkívül fontos meccset, és igazi gólgálával kezdődött a mérkőzés. A Vasas szerzett vezetést Radó András emelése után a harmadik percben, majd négy perccel később Szépe János egyenlített egy szöglet utáni fejes góllal. A tizedik percben ismét az angyalföldiek kerültek előnybe Tóth Milán fejesével. Az ETO aztán kétszer is a kapufát találta el, majd a 23. percben összejött ismét az egyenlítés: Lukics második gólját szerezte győri színekben. Az első félidő hajrája a hazaiaké volt: Diarra lövésénél és Csontos fejesénél is csak centik hiányoztak a vezető gólhoz, viszont a hosszabbítás első percében Bumba lövése már utat talált a kapuba.

Radó András gólöröme – a 8. gólját szerezte a szezonban az ETO ellen –, s ekkor még a Vasas örülhetett (Fotó: Török Attila)

A második félidőben a Vasas vette a kezébe az irányítást, s mindjárt az 50. percben Radó lövését hárította Gyurákovics. A nyomást bírta a győri védelem, hiszen csak távolról tudott veszélyeztetni a fővárosi együttes. A 72. percben ismét Gyurákovics bravúrjára volt szükség: Zimonyi lövését sikerült kitolnia a bal alsó elől. Az utolsó negyedórára enyhült a Vasas nyomása, és az ETO kontrákat tudott vezetni, de újabb gólt nem tudott szerezni, amivel lezárhatta volna a meccset. A hosszabbításban azonban az angyalföldi csapat ismét nyomás alá helyezte a győri kaput, de Gyurákovics és a jól működő hazai védelem állta a sarat.

Győzelmével az ETO fellépett a tabella második, feljutást jelentő helyére az utolsó forduló előtt, és a zöld-fehérek két ponttal előzik meg a Vasast. A győrieknek az Ajka ellen egy döntetlen is elég, mert ha a Vasas felül is múlja a Soroksárt, az ETO-nak több győzelme van – és azonos pontszámnál ez rangsorol először. 3–2

A forduló többi mérkőzéséről ide kattintva lehet olvasni.