Parázs hangulatú mérkőzésen nyert a KBSC a Honvéd ellen

F. E.F. E.
2024.04.28. 18:58
Pinte Patrik (képünkön háttal) gólja három pontot ért a Kazincbarcikának (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a fordulót megelőzően 12. helyezett Kazincbarcika a 8. helyen álló Budapest Honvédot látta vendégül. A 15 perces hosszabbítás miatt hosszúra nyúlt mérkőzésen a kék-sárgák Pinte Patrik 52. percben szerzett góljával tartották otthon a három pontot (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BUDAPEST HONVÉD 1–0 (0–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 800 néző. Vezette: Szigetvári Márk (ifj. Varga Gábor, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Ternován, Szekszárdi M., Süttő, Kotula – Csilus T. (Papp M., 90+11.) – Pinte P., Csatári, Kártik (Szabó B., 90+2), Pekár L. – Kurdics (Ádám F., 69.). Vezetőedző: Csábi József
BP. HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Pekár I., Szabó A., Benczenleitner (Kulbacsuk, 63.) – Eördögh (Bocskay, 88.), Adorján (Nyitrai, 88.), Lőrinczy – Kerezsi, Bobál G. (Simon B. 63.), Krajcsovics (Kundrák N., 63.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Pinte P. (52.)
Csábi József: – A sérülések miatt játékrendszert kellett váltanunk, de nagyon örülök, hogy megnyertük a mérkőzést. Jól ismerem a kispesti szurkolókat, hiszen van kötődésem a klubhoz, és ritka az olyan szurkolótábor, amely így kiáll a csapatáért, de a pályára berontók viselkedését helytelenítem.
Csertői Aurél: – Sok létszámfölényes helyzetet puskáztunk el az első játékrészben, így nem szereztük meg a vezetést. Ezután a második félidőben elkerülhető gólt kaptunk, és ezután nem tudtunk párharcokat nyerni, fizikailag is felénk nőtt az ellenfél. Nem nyilatkozom a pályán kívül történtekről, ez nem az én dolgom.

Az igazi futballidőben megrendezett találkozó rögtön egy barcikai lövéssel indult. Ezt követően kiegyenlített csata folyt a pályán, komolyabb helyzet nélkül. A Honvédnál elsősorban Kerezsi osztogatott remekül, hazai oldalon Kurdics és Pinte előtt adódtak kisebb lehetőségek, de ezeket nem sikerült gólra váltani az első játékrészben.

A szünetről visszatérve mindkét együttes támadóbb felfogásra kapcsolt, két perc alatt három helyzetet is feljegyezhettünk: előbb Szekszárdi Milán elől sikerült megszereznie a labdát Dúzs Gellértnek, majd a másik oldalon Bobál Gergely lőtt kapu fölé ajtó-ablak helyzetben. Az újabb hazai akciót követően Pekár lövését sikerült blokkolni. A gólra sem kellett ezek után sokat várni, az 52. percben Kotula Máté beadását követően Pinte Patrik lőtte ki a hosszú sarkot, 1–0.
A találkozó ezen szakaszában mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatát. A Honvéd támadott az egyenlítésért, de vagy a befejezések voltak pontatlanok, vagy a barcikai védelem állta a sarat.

A mérkőzés 76. percében a vendégszurkolók szólalkoztak össze a biztonsági szolgálat embereivel. A szóváltást tettlegesség követte, majd a Honvéd-drukkerek bejutottak a pályára is. Emiatt negyedóráig állt a játék, félbeszakadt a találkozó, a játékosok bevonultak az öltözőbe.

A találkozó a 88. percben folytatódott, majd Szigetvári Márk játékvezető negyedórás hosszabbítást rendelt el. A 15 perc során több alkalommal cserék és sárga lapok miatt állt a játék, de az eredmény már nem változott, így a Barcika itthon tartotta a három pontot a kispestiekkel szemben.

A fehér mezes Honvéd mindent megtett az egyenlítésért, de ez nem jött össze (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)