Berecz Zsombor: Mindenképpen meg kell vernünk az Ajkát

S. N.S. N.
2024.03.10. 08:13
Berecz Zsombor a feljutásért harcol a Vasassal, amelyre nagyon nehéz meccs vár vasárnap (Fotó: Dömötör Csaba)
A Vasas a szoros mérkőzéseiből rendszerint balszerencsésen jött ki a Merkantil Bank Ligában, de továbbra is versenyben van a feljutásért – Berecz Zsombor, a piros-kékek csapatkapitánya szerint nincs több hibázási lehetőség, a nagyszerű formában lévő Ajka ellen otthon kell tartaniuk a három pontot.

Rangadó Angyalföldön, vasárnap délután két olyan csapat csap össze a Merkantil Bank Liga 24. fordulójában, amely nem talált legyőzőre 2024-ben. Habár statisztikailag imponáló a Vasas FC bajnoki mérlege – huszonhárom mérkőzésen mindössze három alkalommal nem szerzett pontot –, értékes pontok vesztek oda a mérkőzések utolsó pillanataiban: a Kozármisleny 93. perces góllal kerekedett felül (4–3), a Csákvár ellen (1–1) a 94. percben kapott gólt Uram János, a Soroksár (1–1) a 90. percben szerezte meg az egy pontot érő találatot, két hete pedig a Kazincbarcika (1–1) rabolt pontot 86. perces góllal. Ha ezeken a találkozókon kicsit szerencsésebb a Vasas, vezethetné a tabellát, de így is a harmadik helyén áll, egy pontra a feljutást jelentő második helytől. Vasárnap a sorozatban hat meccset megnyerő Ajka lesz az ellenfél az Illovszky Rudolf Stadionban, Berecz Zsombor nagyra tartja korábbi edzőjét, Schindler Szabolcsot és csapatát, de magabiztosan nyilatkozott lapunknak a mérkőzés előtt.

„Az Ajka szervezett, szívós együttes, ráadásul nagyszerű formában van – dicsérte hétvégi ellenfelét a Vasas csapatkapitánya. – Érdekesség, hogy éppen korábbi vezetőedzőnk, Schindler Szabolcs ül az ajkai kispadon, ezért érdekes mérkőzésre számítok, de mindenképpen nyernünk kell! Habár október óta nem kaptunk ki, árnyalja a képet a rengeteg döntetlen. Nem kertelek, a bajnoki cím megszerzésére kevés az esélyünk, de a feljutás a szemünk előtt lebeg, mindent megteszünk, hogy a következő idényben az első osztályban szerepeljünk.”

Ifikoromat Angyalföldön töltöttem, úgyhogy óriási élmény lesz megmérkőzni a Vasassal, amely patinás klub, rangot jelent játszani ellene. Ami minket illet: amikor az ősszel átvettem az Ajka irányítását, a tizenhetedik helyen állt a tabellán és gödörben volt. A nagyszerű téli felkészülés aztán formajavulást eredményezett, erőnlétileg és mentálisan egyaránt acélosodtunk. Kiegyenlített a mezőny, a célunk továbbra is a bennmaradás kiharcolása, amiért mindent meg is teszünk.