A Gyirmót legyőzésével folytatta kiváló tavaszi menetelését az Ajka

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.03.31. 17:00
A Gyirmót sorozatban harmadszor kapott ki a bajnokságban (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában az Ajka 1–0-ra legyőzte otthon a Gyirmótot Szarka Ákos tizenegyesgóljával.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
FC AJKA–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (0–0)
Ajka, Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Sinkovicz Dániel, Ring Kevin)
AJKA: Szabados I. – Szűcs K., Kenderes, Tar, Csemer – Tajthy T. (Görgényi, 77.), Csizmadia Z. (Pantovics, 66.), Zsolnai R. (Sejben, 38.), Nagy K. (Horváth P., 77.), Babos B. – Szarka Á. (Borsos, 66.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Csörgő V., Szegi (Kovács D., 78.) – Kovács M. (Hajdú Á., 67.), Szőke G., Madarász (Takács R., 78.) – Kicsun (Jova B., 78.), Adamcsek (Erdei M., 67.), Medgyes Z. Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Szarka Á. (57. – 11-esből)
Schindler Szabolcs: – Az első és a legfontosabb, hogy ezt a győzelmet Sanyi bácsinak szeretnénk felajánlani. Az első félidőben nagy taktikai csata folyt, sajnos volt egy kényszerű cserénk is. A másodikban viszont sikerült rendet raknunk, minimálisan változtattunk, három nagy helyzetünk is volt, az igaz, hogy csak tizenegyesből sikerült betalálnunk, de úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.
Tamási Zsolt: – Az első félidő rendben volt, de nem volt magas színvonalú találkozó. A másodikban visszaestünk, hiányzott a pontosság és a dinamika a játékunkból, ez inkább ikszes meccs volt, amelybe belehibáztunk, és ez döntött, ennek ellenére a helyzeteink azért megvoltak.

Az Ajka kezdte jobban a mérkőzést, Csemer Gyula és Babos Bence is betalálhatott volna. Az első negyedóra után már kiegyenlített játék folyt a pályán, de továbbra is egy fokkal a hazaiak voltak veszélyesebbek, a Gyirmót nem tudott mit kezdeni ellenfele védelmével.

A második félidő első említésre méltó eseménye meg is határozta a mérkőzés végkimenetelét: az 55. percben Csizmadia Zoltán harcolt ki tizenegyest, majd az ápolása után Szarka Ákos büntetőből kíméletlenül bevarrta a labdát a léc alá. A kapott gól után sem lett igazán veszélyes a kisalföldi csapat, de azért Szegi Viktor és Medgyes Zoltán lövésénél védenie kellett Szabadon Istvánnak.

Ellenben a zöld-fehérek közel álltak a második góljukhoz, ám Borsos Filip két ziccert is elhibázott, így nem nőtt a különbség. Azonban a kihagyott helyzetekre nem fázott rá az immár kilenc meccse veretlen Ajka, és győzelmével feljött a tabella 8. helyére, míg a Gyirmót a sorozatban elszenvedett harmadik vereségével visszacsúszott a 7. helyre. 1–0