Soroksáron is döntetlent játszott a Szeged

Patai GergelyPatai Gergely
2023.10.29. 12:50
Vezetést szerzett a Szeged, egyenlített a Soroksár (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Szeged Bíró Bence büntetőből szerzett góljával került előnybe a Soroksár otthonában, de a fordulás után Dragóner Filip egyenlített, így igazságos, 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1 (0–1)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette:Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Kiss Balázs)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Valencsik – Vass Á., Varga I. (Hajdú R., 33.) – Gálfi (Dobos Á., a szünetben), Katona Máté, Korozmán (Varga Z., a szünetben) – Lovrencsics B. (Dragóner F., a szünetben).Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Palincsár, 83.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Haris, Márkvárt – Papp Á. (Gera N., 83.), Bíró B. (Borvető, 66.), Prosser – Gajdos (Nyári, 83.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:
Bíró B. (11-esből, 0–1) a 31., Dragóner F. (1–1) a 63. percben
Lipcsei Péter: – Azt mondtam a fiúknak, hogy a második félidőhöz gratulálok, hiszen sokkal jobbak voltunk ebben a játékrészben. Megnyerhető mérkőzést játszottunk. Kaptunk egy tizenegyest, amely nem volt az, ebből azonban sikerült a srácoknak felállniuk. Lovrencsics Balázsnak eltört az orra, a vendégjátékos még lapot sem kapott ezután, ezt nem is értettem. A szünetben három támadónkat cseréltem le, és akik bejöttek, jó teljesítményt nyújtottak.
Alekszandar Sztevanovics: – Rendkívül csalódott vagyok. Uraltuk a mérkőzést, de sajnos egy százszázalékos ziccer kihagyásával nem sikerült lezárnunk a találkozót. Ezt követően pedig egy szabadrúgásból gólt kaptunk.

Szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a labdarúgó NB II-ben, csak egy vereséget szenvedett, ugyanakkor az előző öt mérkőzéséből négy is döntetlenre végződött. Soroksáron nem érték volna be az egy ponttal az esélyesebb Tisza-partiak, ennek megfelelően lendületesebben kezdtek, de hiába birtokolták eleinte többet a labdát, nem találták meg a rést a pajzson. Ami nem ment akcióból, sikerült büntetőből: Haris Attila kiharcolta, Bíró Bence higgadtan értékesítette a tizenegyest, így a szünetben a vendégek vezettek (0–1).

Felfokozott hangulatban ért véget az első játékrész, és a másodikban is nagy csata zajlott a pályán. A Soroksár sebességi fokozatot váltott, Lipcsei Péter jó érzékkel változtatott, a cserejátékosok pedig összehozták az egyenlítő gólt, Hajdú Roland megpattanó lövése után Dragóner Filip kotort közelről a kapuba. A folytatásban mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, de a látottak alapján igazságos a döntetlen, a Szeged sorozatban harmadszor játszott 1–1-et.

18. FC Ajka1312106–19–135

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szeged a Soroksár otthonában is 1–1-es döntetlent játszott. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Tóth Bence is sárga lapot kapott, de a soroksári szabadrúgás nem volt veszélyes.

Három perc a hosszabbítás a mérkőzés végén.

Mindkét csapat szerezhetett volna gólt a végjátékban (Fotó: Földi Imre)

85. perc: NAGY MENTÉS!Az imént beálltNyári máris helyzetbe került középen, Katona Mátéaz utolsó pillanatban tisztázott előle.

83. perc: Hármas szegedi csere, Papp Áron, Könczey és Gajdos le, Gera Norbert, Palincsár ésNyári be.

82. perc: Újabb hazai lehetőség, Dragónerfejelt közelről Molnár-Farkas kezébe.

A ferencvárosi kötődésű Soroksár-szurkolók időközben már a derbire hangolnak…

79. perc: Aktívabban játszik a Soroksár, ezúttal Hajdú lőtt fölé a tizenhatos előteréből.

75. perc: Katona Máté lőtt távolról, de nem talált kaput.

A hajrára fordulva igyekeztek ritmust váltani a felek (Fotó: Földi Imre)

71. perc: Kaján tekert középre, Varga Zétény hat méterről a kapu mellé fejelt.

69. perc: Újabb sárga lap, ezúttal Szilágyi kapta, Dragóner rövid ápolás után folytatja a játékot.

67. perc: Gajdos tekert szabadrúgásból, 18 méterről a léc fölé.

66. perc: Cserélt a Szeged, a gólszerző Bíró Bence helyére Borvetőérkezett.

65. perc: Varga Zétényis sárga lapot kapott.

Rászolgált az egyenlítésre a Soroksár (Fotó: Földi Imre)

63. perc: GÓÓÓÓL, OTT AZ EGYENLÍTÉS! Hajdú Roland lövése a védőkön irányt változtatva Dragóner Filip elé pattant, aki közvetlen közelről a kapu közepébe lőtt. 1–1!

61. perc: Labdaszerzés után Prosser lőtt méterekkel a jobb alsó mellé.

58. perc:Könczey is sárga lapos figyelmeztetést kapott.

53. perc: Gajdos készített le fejjel Bírónak, aki duplázhatott volna, de nagy helyzetben eltörte a labdát, így Mergl könnyedén védett.

46. perc: Hármat cserélt a Soroksár a szünetben: Lovrencsics Balázs sérülés miatt nem jött ki a folytatásra, helyére Dragóner Filip érkezett, míg Gálfit Dobos, Korozmánt Varga Zétényváltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Szeged kezdte a második félidőt.

Nagy csata, egy gól az első félidőben (Fotó: Földi Imre)

45+3. perc: Véget ért az első félidő, Bíró Bence büntetőből szerzett góljával vezet a Szeged.

Három perc hosszabbítás következik, az imént ápolás miatt állt a játék.

39. perc: Valencsiktette haza mellkassal a labdát a lesipuskás Gajdost megelőzve.

Nem tudott ritmust váltani a Soroksár a gól után, többet járatják a labdát a vendégek.

33. perc: Kényszerűségből cserélt a Soroksár, Varga István helyére Hajdú érkezett.

Büntetőből került előnybe a Szeged (Fotó: Földi Imre)

31. perc: GÓÓÓL, VEZET A SZEGED! Bíró Bence végezte el a megítélt tizenegyest, higgadtan a bal alsóba gurított. 0–1!

A soroksári szurkolók nem értenek egyet az ítélettel…

30. perc: BÜNTETŐ! Haris tört be a tizenhatoson belülre, két védő szorításában földre került, a játékvezető pedig habozás nélkül befújta a tizenegyest.

28. perc: Varga István buktatta Prossert, a mérkőzésen először villant a sárga lap.

25. perc: Króner kiugratása után Gálfi elesett a védők gyűrűjében, majd Varga István lőtt távolról, de kifejelték a mezőnybe.

Nehéz volt tartani a szegedi támadókat (Fotó: Földi Imre)

21. perc: BRAVÚR! Gajdos ívelt középre, Prosseröt méterről jól szúrt közbe, de Merglreflexmozdulattal kitolta a labdát.

19. perc: Prosser szögletét öklözte ki a mezőnybe Mergl.

15. perc: Korozmántekert volna szabadrúgásból, 19 méterről a jobb felsőbe, nem sokat tévedett.

Lendületesebben kezdett a Szeged (Fotó: Földi Imre)

Kevesebben vannak, de egyelőre hangosabbak a vendégszurkolók.

6. perc: Szegedi szabadrúgás 22 méterről, Prosserpróbálkozását fogta Mergl.

Tiszta feketében a házigazda, fehérben a szegediek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Soroksár indította útjára a labdát.

„Gyorsabban kell döntéseket hoznunk, valamint nagyobb fokú koncentrációra van szükségünk – nyilatkozta a Szeged vezetőedzője, Alekszandar Sztevanovics a klubhonlapnak. A Soroksár egy ügyes, játszós csapat. Ha területet adunk ellenfelünknek, és körülményesen játszunk, problémánk lesz. Ellenben, ha a megőrizzük a Győr ellen mutatott hozzáállást, de egyúttal koncentráltabbak leszünk, jó eredményt érhetünk el. Szeretnénk győzelemmel megörvendeztetni szurkolóinkat, akik hatalmas támogatást nyújtottak az elmúlt mérkőzéseken.”

Értékes pontot szerzett az előző fordulóban a Szeged-Csanád GA, amely 1–1-es döntetlent játszott a listavezető ETO FC Győrrel. Alekszandar Sztevanovics együttese a legutóbbi hat mérkőzéséből ötször is ikszelt, október elején a Honvédot egy góllal győzte le hazai pályán. A csongrádiak 19 ponttal az ötödik helyről várhatják a Soroksár elleni ütközetet, lemaradásuk hat pont a már feljutást érő helyen álló Nyíregyháza mögött.

Voltak olyan szituációk Budafokon, amelyekben rossz döntést hoztunk, remélhetőleg a Szeged ellen fordul a kocka, és megnyerjük a mérkőzést – mondta a Soroksárt irányító Lipcsei Péter a klubhonlapra feltöltött videóban. – Ellenfelünk keretét gyors játékosok alkotják, nehéz lesz a szegediek ellen futballozni, de hazai pályán játszunk, itthon kell tartanunk a három pontot. Azt kértem a srácoktól, hogy mindenki hozza ki magából a maximumot, tegye meg, ami tőle telhető.”

Hullámzó formában van a 15 ponttal a 12. helyen álló Soroksár, amely előző nyolc mérkőzéséből mindössze egyet tudott megnyerni, Siófokon győzött egy góllal, míg legutóbb Budafokon játszott 0–0-s döntetlent. Lipcsei Péter a stabilitásra nem panaszkodhat, az eddigi 12 találkozón 13 gólt kapott csapata, ugyanakkor a támadójátékukon javítaniuk kell a fővárosi sárga-feketéknek, augusztus közepe óta nem volt olyan találkozó, amelyen egynél több gólt szereztek volna.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tabella alsó felében tanyázó, a legutóbbi két fordulóban négy pontot gyűjtő Soroksár a mezőny holtversenyben legtöbb döntetlenjét játszó és eddig mindössze egy vereséget szenvedő Szeged-Csanád GA ellen.