A Csákvár a ráadásban egyenlített a Vasas otthonában

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.10.01. 16:50
Nagy küzdelmet hozott a találkozó (Fotó: Árvai Károly)<br />
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a döntetlen színezetű első félidő után a Vasas óriási mezőnyfölényben játszott, ám csak egyszer tudta bevenni a Csákvár kapuját, s a hosszabbítás utolsó pillanataiban döntetlenre mentette a meccset a vendégalakulat. Ezzel megszakadt a piros-kékek győzelmi sorozata (1–1).&nbsp;&nbsp;

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

VASAS FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 11 (0–0)
Illovszky Rudolf Stadion, 1346
néző. Vezette: Molnár Attila (Aradi József, Vörös Dániel)
VASAS: Uram – Szivacski, Baráth B., Pávkovics, Deutsch L. – Hidi M. (Sztojka, 68.), Urblík J. – Radó (Hinora, 68.), Bakti (Rab, 68.), Tóth M. (Litauszki, 88.) – Novothny (Holender, 57.). Vezetőedző: Desits Szilárd
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Babós L., Karacs, László N. – Gazdag V., Mészáros D. (Szakály D., 71), Major M. (Papucsek, 90.) – Tamás N. (Juhász L., 71.), Simon A. (Nagy Z., 60.), Baracskai (Fejős, 60.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Radó (1–0) a 67., Fejős (1–1) a 90+4. percben
Kiállítva: Deutsch L. (reklamálásért) a lefújás után
Desits Szilárd:
– Nehéz ilyenkor értékelni. A meccs kilencven százalékában domináltunk, sok helyzetünk volt, de nem tudtuk lezárni a meccset, csak egyszer tudtuk bevenni a csákváriak kapuját. Szörnyű érzés az utolsó pillanatban kiengedni a győzelmet.
Tóth Balázs: – Nagyon jó Vasas ellen sikerült bravúrt elérnünk. Próbáltunk nagyobb ellenállást kifejteni, ám a hazaiak a második félidőben eldönthették volna a meccset. Jár a dicséret játékosaimnak, az utolsó pillanatban is helyén volt a szívük és az eszük. Fejős Áron gólját pedig látni kell...

Tóth Milán (balra) igyekezete most kevés volt (Fotó: Árvai Károly)

Az aktuális formák alapján a két legjobb mutatóval rendelkező együttes lépett pályára vasárnap délután az Illovszky Rudolf Stadionban. A házigazdák utolsó négy meccsüket egyaránt megnyerték és tíz rúgott góljukra mindössze egyet kaptak. A vendég csákváriak ez idő alatt három győzelmet és egy döntetlent könyvelhettek el, szereztek öt gólt, miközben hálójuk érintetlen maradt.

A piros-kékek vezetőedzője, Desits Szilárd egyetlen helyen változtatott a hétközi fordulóban a BVSC otthonában diadalmaskodó csapatán, Rab Boldizsár helyet Bakti Balázst jelölte a kezdőbe. A vendégek mestere, Tóth Balázs két helyen nyúlt bele múlt szerdai kezdőjébe, Szakály Dénes és Nagy Zoárd helyett Simon András és Baracskai Roland várhatta a pályán a játékvezető kezdő sípszavát.

Az első negyedórában meglepte vendéglátóját a Csákvár, agresszív letámadásával már a labdakihozatalban megzavarta a hazai játékosokat. A hetedik percben meghűlt a vér az angyalföldi szurkolókban, csak Tamás Nándor határozatlanságán múlott, hogy nem került hátrányba a Vasas. Húsz perc elteltével aztán fölénybe került a piros-kék gárda, egyre nagyobb nyomás alá helyezte Pécsi Ármin kapuját, ám igazi ziccert nem tudott kidolgozni. Elsősorban a bal oldalon volt aktív a fővárosi alakulat, Deutsch László és Tóth Milán semlegesítése nem mindig sikerült a vendégeknek, de a belőtt, beívelt labdák csak ritkán találták meg Novothny Somát.

Szünet után azonnal neki esett vendégének a Vasas, sorra érkeztek a labdák a csákvári tizenhatoson belülre, ám Karacs Dánielék rendkívül önfeláldozóan minden lövésbe beleálltak. A piros-kék keret erősségét jelzi, hogy egy óra elteltével válogatott játékos helyett válogatott érkezett, azaz Novothny helyénHolender Filip rohamozhatta az utolsó fél órában a Fejér megyeiek kapuját. Az óriási nyomás aztán Urblík álompasszának köszönhetően a 67. percben góllá érett. A Csákvár az utolsó tíz percben minden mindegy alapon kijött sündisznó állásából, s ekkor okozott meleg pillanatokat az angyalföldi kapu előterében. Mikor pedig már mindenki azt hitte, vége a mérkőzésnek, Fejős Áron olyan góllal egyenlített, amelyet a világ összes pályáján felállva tapsolnak meg a szurkolók. 1–1

Csúsztak-másztak a piros-kékek (Fotó: Árvai Károly)

18. Mosonmagyaróvár10377–23–163
Nagy Zoárd nagy nyomás alatt (Fotó: Árvai Károly)

Vége a mérkőzésnek, a Csákvár az utolsó pillanatban döntetlenre mentette a meccset, s ezzel megszakította a Vasas győzelmi sorozatát.

94.perc: A reklamáló Deutsch piros lapot kapott.

94. perc: Juhász játszotta tisztára magát a jobb oldalon, beadását Fejős két méterről, a kapunak háttal állva, ollózva a kapu közepébe lőtte, 1–1.

91.perc: Holender kapott sárga lapot műesésért.

Nagy perc a hosszabbítás.

90.perc: Major helyére Papucsek érkezett.

88.perc: Ötödik Vasas-csere: Tóth Milán-Litauszki Róbert.

87. perc: László Noel bal oldali beadása majdnem behullott a hosszún, Nagy Zoárd alig maradt le róla.

85.perc: Nagy Zoárd kapott sárga lapot.

73.perc: Major kapott sárga lapot.

71.perc: Cserél a Csákvár: Tamást Juhász Levente, Mészárost Szakály Dénes váltotta.

68.perc: Hármas Vasas-csere: Hidi M.-Sztojka, Bakti-Rab, Radó-Hinora.

67. perc: Góllá érett a Vasas-fölény! Urblik varázsolta a labdát a tizenegyes pontra bemozduló Radó András elé, aki okosan a kimozduló Pécsi mellett a hálóba emelt, 1–0.

66.perc: Hidi M. Sándor buktatta Tamás Nándort, sárga.

65.perc: Bakti begurítását Radó 8 méterről, nagy helyzetben rálőtt, Karacs önfeláldozóan vetődött a labda útjába.

Egy fejpárbaj a sok közül (Fotó: Árvai Károly)

A második félidő elejét nagyon megnyomta a Vasas, szinte bepréselte a kapuba a Csákvárt, csak éppen a labdát nem sikerült a hálóba juttatni.

61. perc: Jobb oldali beadás után Holender nem sokkal fejelt a léc fölé.

60.perc: Kettős vendégcsere: Simont Nagy Zoárd, Baracskait Fejős Áron váltotta.

57.perc: Az első csere, Novothny helyére Holender érkezett.

56.perc: Radó bal oldali szöglete után ugyan a Csákvár hálójába került a labda, de a játékvezető már korábban a sípjába fújt és lökés miatt szabadrúgást ítélt kifelé.

53.perc: Szivacski jobb oldali beadása után a megcsúsztatott labda átkerült a bal oldalra, Deutsch átvette, tolt rajta kettőt, majd szinte leborotválta a bal felső sarkot.

46.perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik oldalon sem volt csere.

Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő.

44.perc: László Noel a bal oldali szögletzászlótól pontosan centerezett, Tamás Nándor 10 méteres fejese azonban Uram kezében halt el.

Sokszor megfelelő helyen volt egy csákvári láb (Fotó: Árvai Károly)

40.perc: Radó rántotta le a felezővonalnál a meglóduló Tamás Nándort, jogos a sárga.

39.perc: Bakti cselezett befelé a jobb oldali vonal mellől, majd 14 méterről nem sokkal lőtt a jobb felső sarok fölé.

36.perc: Deutsch a vendégtérfél közepéről, a bal oldali vonal mellől ívelt be egy szabadrúgást, ugyan Novothny ugrott a legmagasabbra, de 10 méteres csúsztatása veszélytelennek bizonyult.

29.perc: Mészáros Dávid kapott sárga lapot, miután fellökte Tóth Milánt.

26.perc: Tóth Milán készítette le lövésre a labdát a tizenhatos vonalánál Urblik Józsefnek, aki középről, 18 méterről nem sokkal tekert a bal felső mellé.

23.perc: László Noel bal oldali szabadrúgását Babós fejelte a léc fölé a tizenegyes pontról.

17.perc: Az első hazai tűzijáték. Két lövést is blokkoltak a vendégek, melyet két szöglet követett, ám azok már nem jelentettek veszélyt az Aqvital kapujára.

Az első negyedórában a Vasas nem talált fogást a vendégeken, akik egészen feltolták védekezésüket és már a labda kihozatalában megzavarták a piros-kékeket.

Bakti Balázs (balra) mindent megtett (Fotó: Árvai Károly)

7.perc: A meccs első ziccere! Gazdag Vajk remek tempóban indította a középen kilépő Tamás Nándort, aki rávezette a labdát Uram Jánosra, ám túl közel vitte a hazai kapushoz, ráadásul megzavarta az önfeláldozóan bevetődő Pávkovics, így végül felszedte a labdát a Vasas hálóőre.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az elmúlt négy meccsét megnyerő angyalföldi csapat a négy találkozó óta veretlen és ez idő alatt gólt sem kapó Csákvár ellen.