Győzelemmel tért haza a Szombathelyi Haladás

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.09.27. 17:50
Győzelemmel tért vissza Szombathelyre a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Szombathelyi Haladás élvezetes mérkőzésen 2–1-re legyőzte odahaza a Soroksárt.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SOROKSÁR SC 2–1 (10)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 1068 néző.Vezette:Farkas Tibor (Szécsényi István, Szalai Dániel)
HALADÁS: Pálfi–Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Doktorics–Szakály A., Zvekanov (Heles, 90.)–Horváth R. (Simut, 61.), Rácz B., Csernik (Ene, 88.)–Pintér F. (Katona I., 61.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
SOROKSÁR: Holczer–Kaján, Króner, Valencsik, Kékesi–Németh E. (Varga I., 31.), Vass Á.– Dragóner F. (Korozmán, a szünetben), Katona M. (Sipos, 86.), Hajdú R. (Varga Z., a szünetben)–Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Pintér F. (20.), Simut (80.), ill. Varga Z. (72.)
Alekszandar Jovics
: – Jó hangulatú mérkőzésen sikerült visszatérnünk hazai környezetbe. Végig tudtuk kontrollálni a találkozót. A második játékrészben a vendégcsapat kezdett jobban, de sikerült felülkerekednünk, és a csereként beálló új játékosok nagyszerű lendületet adtak a csapat játékának, és ez eredményezte a győzelmünket.
Lipcsei Péter:
– Gratulálok a Haladásnak a három pont megszerzéséhez. Az első félidőben egy gólt ajándékoztunk a hazai csapatnak egy súlyos védelmi hiba miatt. Úgy érzem, a második játékrészben már egészen más alapokon kezdtük a játékot, mi irányítottuk, sikerült egyenlítenünk, de a végén ismét hibáztunk.

A hosszú idő után ismét hazai pályán futballozó szombathelyiek nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, a soroksáriak ritka vendégek voltak a hazai térfélen. A vasiak mezőnyfölénye azonban csak kisebb helyzetekben mutatkozott meg. Ám egy védelmi hibából – egyáltalán nem érdemtelenül – vezetést szerzett a Haladás a 20. percben. Pintér Filip második NB II-es mérkőzésén második gólját szerezte. A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, a vendégek semmi veszélyt sem jelentettek Pálfi Donát kapujára. A zöld-fehérek jól futballoztak, szinte minden akciójuk veszélyes volt.

A szünet után is a vasiak domináltak, a vendégcsapat szinte csak védekezett. Aztán az első nagy helyzetüket gólra is váltották a fővárosiak, a második NB II-es mérkőzését játszó Varga Zétény talált be. A hazaiak pár perc múlva Csernik Kornél révén kapufát lőttek. Aztán a nagy fölény góllá érett: szép támadás végén a csereként beálló Simut Mario talált be.

A Szombathelyi Haladás sokkal többet birtokolta a labdát ellenfelénél, több helyzetet dolgozott ki, teljesen megérdemelten nyert a jó iramú, nyílt sisakos mérkőzésen. 2–1

Pintér Filip (jobbra) lehet az idény egyik felfedezettje (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

18. Mosonmagyaróvár9367–21–143

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

Öt perc a ráadás

90. perc: Még egy csere, Zvekanov helyére Helesh érkezett

88. perc: Vasi csere, Csernik helyett Ene állt be.

86. perc: Soroksári váltás, Katona helyett Sipos jött.

85. perc: Rácz kapott sárga lapot

82. perc: Csere a Haladásban, Szakály le, Mohos be.

80. perc: GÓÓÓL!!! Katona szerzett erőszakosan labdát és tartotta meg, majd Csernikhez passzolt, aki a jobb szélen felfutó Simutot hozta játékba, a középpályás 12 méterről a jobb sarokba lőtt. 2–1

79. perc:Varga István kapott sárga lapot

74. perc: Jobb oldali beadás után Csernik egy csel után 11 méterről a jobb kapufát találta el

Németh Eriket (6) az első félidőben sérülés miatt le kellett cserélni (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

72. perc: GÓÓÓL! Varga Zétény kapott erősen lesgyanús helyzetben egy átadást teljesen egyedül, átvette a labdát, majd 15 méterről a jobb sarokba lőtt. 1–1

69. perc: Jagodics eresztett el egy lövést 25 méterről, de Holczer védett.

67. perc: Csere a vendágcsapatban, Vass Ádám helyett Vogyicska Balázs érkezett Közben reklamálásért a Soroksár edzője, Lipcsei Péter kapott sárga lapot.

66. perc: Rácz került a földre a tizenhatoson gyanús körülmények között, majd mintha egy soroksár kezet is ért volna a labda, Farkas azonban továbbot intett.

A második félidőben is a vasiak uralják a játékot, nem ültek rá az eredményre, továbbra is mennek előre.

61. perc: Kettőscsere a Haladásban, Pintér helyett Katona és Horváth helyett Simut állt be.

56. perc: Zvekanov szöktette a jobb szélen Horváth Rajmundot, a támadó 13 méterről nagy helyzetből a jobb felső sarok fölé bombázott.

Itt van a meccsen a gólszerző Pintér Filip édesapja, Pintér Attila, korábbi szövetségi kapitány is. A trénernek a szünetben jónáhányan gratuláltak fia újabb góljához.

A szünetben Lipcsei Péter kettőt is cserélt: Dragóner Filip helyett Korozmán Kevin és Hajdú Roland helyett Varga Zétény állt be.

Megkezdődött a második félidő.

A világos mezes Soroksár nem tudta megállítani a szombathelyi gyorst (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége az első féldőnek.

Három perc a hosszabbítás

44. perc: Szép támadás végén Horváth Rajmund jobbról, élesz szögből leadott lövését tolta szögletre Holczer Ádám.

40. perc: Az első vendéghelyzetet láthattuk, Katona jobbról, 15 méterről tüzelt, Pálfi védett

38. perc: Kaján kapott sárga lapot

37. perc: Zvekanov remek labdával indította Ráczot, a középpályás 16 méterről egy védő szorításában lőtt, de Holczer bravúrral szögletre mentett.

A gól után sem tudott még igazán kibontakozni a vendégcsapat, továbbra is a szombathelyiek akarata érvényesül.

33. perc: Rácz 26 méteres lövése nem sokkal ment el a bal sarok mellett.

31. perc: Sérülés miatt cserélt a Soroksár, Németh Erik helyett Varga István állt be.

Pintér Filip (zöldben) második bajnokiján második gólját szerezte (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Pintér Filip – Pintér Attila, korábbi szövetségi kapitány fia – második NB II-es mérkőzésén második gólját szerezte.

20. perc: GÓÓÓL! Hajdú röviden adta haza a labdát, Pintér elcsípte, majd nyolc méterről a kimozduló Holczer mellett a hosszú, jobb sarokba helyezett. 1–0

17. perc: Sárga lapokból már kettő is van, ezt most Zvekanov kapta.

Érdekesség, hogy a hazaiak edzője, Aleksandar Jovic és a vendégek trénere, Lipcsei Péter 2001 és 2004 között csapattársak voltak az FTC-ben, most edzőként egymás ellen szeretnék győzelemre vezetni csapatukat.

11. perc:Rácz, Szakály volt a labda útja, a középpályás jobb oldali beadását Pintér ollózva a jobb kapufa mellé lőtte.

9. perc: Ez fájhatott. Pintér és Kékesi fejelt össze, mindkét játékost ápolni kellett, de aztán mindketten visszatérhettek a pályára

6. perc: Gól még nincs, sárga lap van: Csernik Kornél kapott figyelmeztetést.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a tiszta zöldben futballozó Haladás kezdte a játékot

A mérkőzés előtt a korábban a Haladás-mezben 100. bajnokiját játszó Doktorics Áront és a 150. bajnokiján szereplő Jagodics Márkot köszöntötte a hazai klubvezetés. A Haladás Sportkomplexum gyepcseréje miatt a Szombathelyi Haladás eddigi bajnoki mérkőzéseit idegenben vívta, most, a Soroksár ellen tért vissza.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy első idénybeli hazai találkozóján a Haladás a Soroksár ellen– a szombathelyiek stadionjuk gyepszőnyegének felújítása miatt május 21. óta nem léphettek pályára hazai környezetben.