A Barcika Csákváron is folytatta döntetlensorozatát

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.09.27. 17:50
Pinte Patrik (sárgában) ezúttal nem tudott a kapuba találni (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Csákvár két sorozata közül az egyik megszakadt, ám a másik életben maradt. Zsinórban negyedik bajnokiján nem kapott gólt a Fejér vármegyei gárda, viszont három nyert találkozó után ezúttal csak döntetlenre végzett. A 0–0-val záruló küzdelmes összecsapáson a Kazincbarcika kibirkózott egy pontot.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–0
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Mohos Milán, Dobos Dávid)
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Babós, Karacs, László N. – Szakály D., Mészáros D., Major M. – Tamás N. (Papucsek, 93.), Nagy Z. (Simon A., 77.), Gazdag V. (Juhász L., 64.). Vezetőedző: Tóth Balázs
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi– Székely K. (Ternován, 69.), Szekszárdi M., Heil, Papp M. (Szemere B., 58.), Kotula M. (Süttő, 69.) – Ádám F., Kártik B., Csatári – Pinte (Szabó B., 82.), Morinigo (Kurdics, 46.). Vezetőedző: Csábi József
Kiállítva: Ádám (második sárgával) a 87. percben
Tóth Balázs: – Fásultabban kezdtük a meccset a vasárnapi pécsi kirándulás után, ám fél óra után feljöttünk. A szünet után már nekünk voltak helyzeteink, s a hajrában kis szerencsével nyerhettünk is volna. Örülök, hogy zsinórban a negyedik meccsen nem kaptunk gólt.
Csábi József: – Jól kezdtük a meccset, de nem tudtunk gólt szerezni. A kiállítás után sikeresen kivédekeztük a hátralévő perceket.

Mumusát fogadta szerda este az utolsó három fordulóban gólt sem kapó, kilenc pontot begyűjtő csákvári együttes. A borsodi alakulat az elmúlt idényben oda-vissza nyert az Aqvital ellen. Az első félidőben most is irányította a játékot a Kazincbarcika, ám a hetedik percben Morinigo révén sikerült kihagynia az év ziccerét, egy labdavesztést követően a paraguayi-magyar támadó már Pécsi mellett is elhúzta a labdát, de az üres kapuba nem sikerült betalálnia.

A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék, Szakály révén a vendéglátóknak is volt egy ordító lehetősége, de gól nem született abból az akcióból sem. A második játékrészben már csak a hazaiak előtt adódott lehetőség, ám az elmúlt hetekhez képest pontatlanabban futballoztak, s ez elég volt a vendégeknek, hogy egy pontot hazavigyenek. 0–0

Férfias küzdelem zajlott a pályán (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Vége a mérkőzésnek.

93. perc: Tamás helyére Papucsek érkezett.

Öt perc a hosszabbítás.

89. perc: Kurdics buktatta Szakályt, sárga.

87. perc: Ádám rácsúszott Juhász lábára. Sárga és mivel volt már neki, villant a piros is.

83. perc: Szakály kiugratása után Bánhegyi bravúrral szedte fel a labdát Juhász elől.

82. perc: Utolsó vendégcsere, Pintét Szabó váltja.

81. perc: Helyzet! Szakály jobb oldali szögletét Simon centikkel fejelte a bal alsó mellé.

80. perc: Gyors hazai kontra végén Szakály indította Tamást, akinek 16 méteres lövését szép vetődéssel ütötte szögletre Bánhegyi.

77. perc: Nagy Zoárd helyére Simon András jön a hajrára.

77. perc: Záporoznak a lapok, ezúttal Majornak mutatta fel a sárgát a játékvezető.

74. perc: Murka buktatta Kurdicsot, sárga.

72. perc: Pécsi felívelt labdáját Nagy lefejelte Tamás elé, ám Bánhegyi kivetődve menteni tudott.

69. perc: Kotulát Süttő, Székelyt Ternován váltja a vendégeknél.

64. perc: Hazai csere: Gazdag helyére Juhász érkezett.

63. perc: László bal oldali szabadrúgását Babós fejelte 8 méterről kapura, Bánhegyi óriási bravúrral kitenyerelte a jobb sarokba tartó labdát.

58. perc: Cserél a Barcika: a megsérült Papp Milán helyére Szemere Balázs érkezik.

54. perc: Csatári akasztotta Majort, ez is sárga.

53. perc: Mészáros Dávid nagy szóló után beverekedte magát a tizenhatoson belülre, átadásával azonban Nagy Zoárd nem tudott kapura fordulni.

48. perc: László Noel kapott sárga lapot, miután rálépett ellenfele lábára.

A fiatal diósgyőri Csatári Gergő (a labdával) ma is a Barcikában bizonyíthatott (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A második félidőre Morinigo helyére Kurdics érkezett a vendégcsapatban.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

43. perc: László keresztlabdájával Tamás cselezett befelé a tizenhatos jobb sarkáról, ballábas lövése elkerülte a jobb alsót.

42. perc: Tamás belerúgott Kotulába, ez is sárga.

Nagyon sok az apróbb szabálytalanság, a pontatlan átadás ...

38. perc: Ádám rúgott oda Szakálynak a barcikai tizenhatos jobb sarkának közelében. Sárga.

33. perc: Sakk-matt helyzet, de nincs gól. Karacs előreívelését Nagy remekül fejelte le Gazdag elé, aki pontosan tálalt a mellett egyedül érkező Szakály elé, aki az ötös bal sarkáról, a már fekvő kapus felett a hosszú sarok mellé lőtt.

29. perc: Gazdag bal oldali, jobbal betekert labdájára középen érkezett Murka, előrevetődve megpróbálta megcsúsztatni, ám a labda végül a hosszú saroknál Bánhegyi ölében halt el.

26. perc: Csatári bal oldali beadását Morinigo a tizenegyespontról, a kapunak háttal állva a léc fölé csúsztatta.

17. perc: Nagy Zoárdot a tizenegyespontnál hárman földre vitték. A játékvezető műesésért sárga lapot adott a hazai támadónak, miközben két percig ápolták a pályán...

14. perc: Major a hazai térfél közepéről, a bal oldali vonal mellől remek keresztlabdával ugratta ki Tamást, aki a kaputól 20 méterre, mellel átvette, ám mielőtt lőhetett volna, Bánhegyi kivetődve mentett.

Az első negyedórában egyértelműen az történt a pályán, amit Kazincbarcika akart.

12. perc: Babós lökte fel a meglóduló Pintét a jobb oldali vonal mellett, sárga.

A barcikai Morinigo (9) hagyta ki a találkozó legnagyobb ziccerét (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

7. perc: Babós röviden passzolta haza a labdát Pécsinek, Morinigo köszönte szépen, kicselezte a kapust, ám 10 méterről gyengén lőtt, a visszafutó Babós pedig a gólvonalra becsúszva menteni tudott. Az év ziccere maradt ki!

3. perc: Az első kapura lövés az ex-csákvári Kártik Bálint nevéhez fűződik, de 22 méteres tekerése Pécsi Ármin kezében halt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek sárga-kékben léptek pályára.

A vendég barcikaiak keretében három olyan játékos is helyet kapott, akik az elmúlt években megfordultak az Aqvitalban, Csilus Ádám, Papp Milán és Kártik Bálint nem is olyan régen még a csákváriak sikeréért lépett pályára

Nem sok sikerélményben volt része a csákvári együttesnek az elmúlt szezonban a Kazincbarcika ellen, oda-vissza kétgólos vereséget szenvedett. Ennek ellenére most reménykedve várja az összecsapást, hiszen utolsó három bajnoki találkozóját zsinórban megnyerte és még gólt sem kapott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a sorozatban három győzelmet arató és 8. helyen álló Csákvár a 11. helyezett Kazincbarcika ellen.