Utolsó másodpercekben szerzett góllal egyenlített a Vasas a Barcika ellen

F. E.F. E.
2023.08.19. 18:50
Nagy küzdelmet hozott a találkozó (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a fordulót megelőzően a 12. Vasas a kilencedik helyezett Kazincbarcikát fogadta. A hazai fölényt követően fokozatosan lendült a meccsbe a Barcika, a vezetést is megszerezte. Bár kétszer is vezettek a borsodiak, az utolsó másodpercekben szerzett góllal egyenlített a Vasas (2–2).

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

VASAS–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 2–2 (
0–1)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 950 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kóbor Péter, Huszár Balázs)
VASAS: Uram – Girsik (Bakti, 79.), Szivacski, Pávkovics, Deutsch L. – Hidi M. (Sztojka, 73.), Urblík – Radó, Holender, Ihrig-Farkas (Novothny, a szünetben), – Tóth M. (Hinora, 73.). Vezetőedző: Desits Szilárd
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Ternován, Szekszárdi M., Heil, Papp M., Kotula M (Süttő, 79.). – Kártik (Pekár, 29.), Csilus T., Szabó B. (Csilius Á., 79.), – Kurdics (Ádám F., 68.), Pinte.Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Tóth M. (49.), Zimonyi (98.), illetve Pávkovics (40 – öngól), Pekár (71.)
Desits Szilárd
: – Sajnos, nehezen sikerült feltörnünk ezt a szervezett védekezést, viszont veszélyesek voltak a kontráikból és a pontrúgásaikból. Így sajnos, nem tudtuk megszerezni a győzelmet.
Csábi József: – Elnézést kérek, egy kicsit feldúlt vagyok. Ha a csapatunk a Vasas–pályán így búslakodik, a 98. percben kapott egyenlítő gól után, úgy hiszem, jó úton járunk. Szervezetten és jól futballoztunk.

Az első félidőt jobban kezdték a hazaiak, labdabirtoklásban a Barcika felé nőttek, de komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A borsodiak az első negyedórát követően fokozatosan átvették az irányítást, többször kerültek az piros-kékek kapuja elé, de gólt sokáig nem sikerült szerezniük. A félidő végén egy szabadrúgást követően végzett el sarokrúgást a vendég együttes, mely után Szekszárdi közelről fejelt, a menteni igyekvő Pávkovicsról azonban a léc alá vágódott a labda (01).

Egy gólos vendég vezetéssel vonultak szünetre a csapatok. A szünetben cserélt a hazaiak vezetőedzője, pályára küldte Novothnyt. Az egyenlítő találatot azonban nem ő, hanem Tóth M. szerezte a második játékrész elején, a 49. percben (11). A folytatásban mindkét csapat a győzelem megszerzésért hajtott, helyzetek mindkét oldalon voltak. A 71. percben Pekár középről, körülbelül 18 méterről lőtt a piros-kékek kapujába (12). Ezt követően felélénkült a Vasas, mindent megtettek az egyenlítés érdekében, 8 emberrel támadtak. Már-már úgy tűnt, megszerzi második győzelmét a Kazincbarcika, azonban a nyolc perces hosszabbítás vége előtt 10 másodperccel Novothny passzát követően Zimonyi a kifutó Bánhegyi mellett lőtt a vendégek kapujába (22).

A bátran játszó vendégek így három egymást követő mérkőzésen játszottak döntetlent, de kétségkívül mindegyik közül ez a legfájóbb.

18. Mosonmagyaróvár 5 1 4 3–13 –10 1

Csilus Tamás (fehérben) szögletét követően megszerezték a vezetést a vendégek (Fotók: Dömötör Csaba)

90+8. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+8. perc: Zimonyi kap labdát Novothnytól, és a kapujából kifutó Bánhegyi mellett lövi a vendégek kapujába azt. VASAS–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 2–2

90+7. perc: Novothny elől Szekszárdi M. ment.

90+7. perc: Urblík lő távolról, Bánhegyi csak kitolni tudja, Radó ismétlétésénél többen kezezést reklamálnak, de a játékvezető sípja néma marad.

90+4. perc: Csilus T. ugratja ki Pintét, Uram jó ütemben érkezik ki kapujából.

90+2. perc: Hinora végez el szögletet, Sztojkához passzol, aki visszaadja neki a labdát, a lövése elmegy keresztben a vendégek kapuja előtt.

90. perc: A találkozó végén nyolc perc a hosszabbítás.

90. perc: Cserél a Vasas: Holendert váltja Zimonyi.

89. perc: Mindkét csapatnál villan a sárga: a hazaiaknál Hinora, a vendégeknél Csilus T kapja.

88. perc: Urblík játssza tisztára magát és lő a tizenhatos vonaláról, megpattan egy védőn. A hazai szögletből nem alakiul ki veszélyes szituáció a Barcika kapuja előtt.

87. perc: Süttő kap időhúzásért sárga lapot.

81. perc: Hinora szabadrúgása megpattan a barcikai sorfalon.

79. perc: Mindkét együttes változtat: a hazaiaknál Girsik hagyja el a játékteret, helyére érkezik Bakti. A Kazincbarcika kettőt cserél: Szabó B. helyett Csilus Á. a folytatásban, valamint a megsérüt Kotula M.-t Süttő váltja.

78. perc: Kotula M. ápolása miatt áll a játék, ezt használják ki a vendég játékosok és frissítenek az alapvonal mellett.

73. perc: Kettős csere a Vasasnál: Tóth M. és HIdi M. hagyják el a pályát, helyükre érkezik Hinora és Sztojka.

71. perc: Pekár kap labdát és lövi azt kapura körülbelül 18 méterről, középről. A megpattanó lövés a jobb alsó sarokban köt ki.VASAS–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–2

68. perc: Cserére szánja el magát Csábi József: Kurdicsot Ádám F. váltja.

63. perc: Bánhegyi kirúgása közben Novothny csúszik be jó ütemben, de a labda a kapu fölé szállt.

Az utolsó másodpercekben szerzett góllal szerzett pontot a Vasas (Fotók: Dömötör Csaba)

59. perc: Pekár kap sárga lapos figyelmeztetést, miután sípszó után rúgja el a labdát.

55. perc: Ternován adja be a labdát a jobb oldalról, Kurdics kapu fölé fejel.

52. perc: Kontrából megindul a Barcika: Szabó B. vezeti sokáig a labdát, lövése megpattan a piros-kék védőkön, a sarokrúgást követően megszerzik a labdát a hazaiak, majd Urblík ereszt meg távolról egy lövést, ami elkerüli a borsodiak kapuját.

Tóth Milán szerezte az egyenlő gólt, de ezen kívül is többször jól iramodott meg

49. perc: Szekszárdi M. is szabálytalankodik. A megítélt szabadrúgást Radó végzi el. A labda jól kanyarodik középre, az érkező Tóth M. pedig körülbelül 10 méterről a barcikai kapuba csúsztat. VASAS–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–1

47. perc: Tóth M. iramodik meg szélen, Kotula M. lerántja, amiért villan a sárga lap. A szabadrúgás után középre érkező labdát kifejelik a vendég védők.

46. perc: Kezdetét veszi a második játékrész. A szünetben cserélt a Vasas: Ihrig-Farkas helyére érkezett Novothny.

45+3. perc: Véget ér az első félidő.

45+2. perc: Ihrig-Farkas cselezi tisztára magát, de lövését védi Bánhegyi.

45. perc: Az első játékrész végén három perc a ráadás.

A fehér mezes Barcika többször is veszélyeztette a hazaiak kapuját

40. perc: Csilus T. szögletét követően a hosszú oldalon Papp M. fejeli középre a labdát, Szekszárdi M. még beleér fejjel. A játékszer megpattan Pávkovicson, majd a léc alá vágódik. VASAS–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–1

39. perc: Kecsegtető helyről végezhet el szabadrúgást a vendég együttes, miután Pintét állítják meg szabálytalanul. A labda mögé Pekár áll, kapura teker, de Uram kitolja szögletre.

36. perc: Szép hazai összjátékot követően bár Ihrig-Farkas betalál közelről a Barcika kapujába, de a játékvezető lesmiatt nem adja meg a találatot.

29. perc: Kényszerű csere a Kazincbarcikánál: Kártik sérült meg, helyére érkezik Pekár.

27. perc: Szabadrúgáshoz jut a Vasas: a labdát Radó lövi rá a vendégek kapujára, Bánhegyi megszerzi azt.

24. perc: A szabadrúgást Kártik végzi el, de Uram lehúzza a középre kanyarodó labdát.

23. perc: Radó körülbelül 18 méterről lő, Bánhegyi szögletre tolja. A sarokrúgásból kontrát vezet a Barcika: Ternován passzol Pintéhez, akit szabálytalanul állít meg Hidi M.

22. perc: Kártik szögletét követően a labda sokáig ott pattog a vendégek tizenhatosán belül, végül a játékvezető szabadrúgást ítél kifelé kapustámadás miatt.

19. perc: Hidi M. indítaná Radót, de Papp M. remekül akadályozza meg a beadást.

Az első negyed órában mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben egyik oldalon sem.

13. perc. Kártikkal szemben szabálytalankodnak, a megítélt szabadrúgást Kurdics végzi el, de helyzet nem alakul ki a vendég csapat előtt.

7. perc: Deutsch szögletét követően Tóth M. lövése száll el a vendégek kapuja felett.

6. perc. A mérkőzés első szögletét a Vasas végezte el, de a Barcika védői kifejelték a labdát.

1. perc: A piros-kékben játszó hazaiak indítják útjára a labdát. A vendég Kazincbarcika tiszta fehérben lép pályára a mai bajnokin.

A holnapi nemzeti ünnep miatt a találkozót megelőzően felhangzott a Himnusz.

A mérkőzést megelőzően Hinora Kristófot köszöntötték a hazaiak, aki 150. bajnoki mérkőzését játszotta a Vasas színeiben az elmúlt fordulóban, Pécsett.

A Vasasnál először a kezdő csapat tagja Pávkovics Bence. A piros-kékeknél a maródiak táborát erősíti Vida Máté, Otigba Kenneth, Berecz Zsombor és Baráth Botond.

Csábi József, a Kazincbarcika vezetőedzője változtatott a mai mérkőzésre kezdőcsapatán: Tóth Balázs helyett bekerült a kapuba Bánhegyi Bogdán, a középpályán Kártik Bálint kezd, ahogy visszakerült a kezdő tizenegybe Kurdics Levente is.

A Kazincbarcika továbbra sem számíthat a mosonmagyaróvári mérkőzésen megsérülő Csatári Gergőre, valamint a kapus Megyeri Gáborra. A kispadon viszont már helyet foglal Szekszárdi Tamás és Csilus Ádám is.

Eddig nem sok babér termett Angyalföldön a Barcikának

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 12. helyezett Vasas a kilencedik Kazincbarcika ellen.