Magabiztosan nyert a Budafok a BVSC ellen, második helyen a dél-budaiak!

RÁCZ BENEDEKRÁCZ BENEDEK
2023.08.16. 17:20
Magabiztos budafoki játék a Promontor utcában (Fotó: Dömötör Csaba)
A második félidő elején dőlt el: 2–0-ra nyert a Budafok a Promontor utcában a BVSC-Zugló ellen az NB II 4. fordulójában, a dél-budaiak továbbra is veretlenek, és a második helyet foglalják el a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–BVSC-ZUGLÓ 2–0 (0–0)
Budapest,
Promontor utca, 700 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Márkus Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. (Horgosi, 75.) – Oláh B., Csonka A.– Szerető (Kocsis B., 75.), Vasvári, Horváth O. (Merényi, szünetben) – Elek (Pintér, szünetben). Vezetőedző: Erős Gábor
BVSC: Kovács B.– Lénárt G. (Balogh, 56.), Vinícius, Benkő-Bíró, Király Á.– Hidi P., Csősz (Gergely P., 64.) – Vernes (Májer, 56.), Mitrovics, Kelemen P.– Mészáros A. Vezetőedző: Urbán Flórián
Gólszerző: Kalmár O. (47.), Vasvári (52.)
Erős Gábor:
– Amit szerettünk volna az első félidőben, nem igazán működött, kicsit fel is kellett emelnem a hangomat az öltözőben a szünetben. A második félidőben némi szerencse is kellett a két gyors gólhoz, de utána a védekezésünk nagyon rendben volt, de akkor is jobban örülnék, ha úgy tudtunk volna nyerni, hogy többet van nálunk a labda.
Urbán Flórián:
– Az első félidő egész jó volt, nem éreztem volna, hogy az ellenfél annyival jobb lett volna. Ma is a jobb oldalról kaptuk a gólt, és a múlt héten is, de természetesen ez csapatjáték. Onnantól futottunk az eredmény után, de nem volt bennünk átütőerő ahhoz, hogy esetleg gólt szerezzünk.

Vagy a jó idő, vagy a jó forma vonzhatta ki azt a közel 800 nézőt a Promontor utcába, aki kíváncsi volt a Budafok és a BVSC-Zugló összecsapására az NB II 4., hétközi fordulójában. A hangulatra nem lehetett panasz, és a játék sem okozott csalódást: bár gólt nem láthattunk az első játékrészben, helyzeteket, pörgős játékot igen. A budafokiak a korábbiakhoz képest agresszívabb, támadásra fókuszáló játékkal álltak ki, a széleken elfutó gyors szélsőkre támaszkodtak. Urbán Flórián defenzívebb formát álmodott meg, az ötletes pontrúgásokból tudtak helyzeteket kialakítani övéi.

A második játékrészben már nem maradtak el a gólok, a Budafok már két perccel a második félidő kezdete után megszerezte a vezetést Kalmár remek találatával. Mindössze öt perc múlva Vasvári is betalált, a Zugló pedig egyre elveszettebbnek tűnt a hirtelen kapott két gól hatására. Urbán cserékkel próbálta meg felfrissíteni a vendégeket, akik – bár távoli lövésig el is jutottak – igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani.

Az utolsó negyedórában erőteljesen nyomott a BVSC, gólt azonban nem sikerült szereznie, így a Budafok folytatta menetelését, és nagy meglepetésre még vereség nélkül áll a második helyen. 2–0

18. Mosonmagyaróvár 4 4 1–11 –10 0

94. perc: Vége a mérkőzésnek, magabiztos hazai győzelemmel zárul a szerda délután.

90. perc: A játékvezető 4 percet hosszabbít

87. perc: Újabb hazai csere: Vasvári helyére Sós érkezett.

86. perc: Egy kis kakaskodás egy szöglet előtt: Bíró és Szalánszkit kellett szétválasztani, a játékvezető sárgával jutalmazta a jelenetet.

75. perc: Mindkét csapat kettős cserére szánta el magát, a Budafoknál Kalmár és Szerető helyére Kocsis és Horgosi érkezett, míg a vendégeknél Mitrovics és Hidi helyére Szilágyi és Szalánszki érkezett.

67. perc: Sokat kellett várni a meccs első sárga lapjára, de Mitrovics becsúszása után nem volt kérdés a lap.

64. perc: Újabb vendég csere: Csőszt Gergely váltja.

61. perc: Hidi szánta el lövésre magát, Gundel-Takács első védését láthattuk.

56. perc: Két bekapott gólra két csere a válasz a BVSC-nél: Lénárth helyére Balogh, míg Vernes helyére Májer került.

A meccs összképére nem volt panasz, szép jelenetekből sokat láthattak a nézők (Fotó: Dömötör Csaba)

52. perc: GÓÓL! Kettővel megy a Budafok! Vasvári használta ki a Zugló kapuja előtti kavarodást, nagy erővel, jobbal, 5 méterről a kapu közepébe tüzelt, mellyel megduplázta a hazaiak előnyét. 2–0

47. perc: GÓÓÓÓL!!! VEZET A BUDAFOK!! Nem kellett sokat várni a második félidőben! Kalmár cselezgetett a bal szélen, majd a rosszabbik lábával, kilőtte a bal felső sarkot. Szép góllal vezetnek a budaiak. 1–0

46. perc: Kettőt cserélt a Budafok a szünetben: Horváth helyére Merényi, míg Elek helyére Pintér érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

45+1. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt, gól nélküli döntetlen 45 perc után.

45. perc: A játékvezető 1 percet hosszabbít.

44. perc: Mitrovics indult meg a jobb szélen, éles lövése az oldalhálót találta el.

38. perc: Kelemen kapott remek labdát, már szemtől szemben volt a kapussal, amikor a semmiből megjelent Kalmár, aki egy remek becsúszással hatástalanította a zuglói támadót.

31. perc: A vendég kapus, Kovács, rosszul dobta ki a labdát a mezőnybe, Oláh birtokába került. A középpályás szemfülesen azonnal megpróbálta átemelni a kapus fölött a labdát, 45 méteres „lövése" azonban nem talált kaput.

25. perc: Szerető állt a jobb oldali szabadrúgás mögé, lövése jól helyezett, de gyenge volt, Kovácsnak nem volt nehéz dolga.

Nagy küzdelem után gól nélküli első félidő (Fotó: Dömötör Csaba)

24. perc: Folytatódik a játék

22. perc: Ivószünetet rendelt el a játékvezető

20. perc: Mészáros indult be, ám még a labdába érése előtt lest intett a partjelző.

18. perc: Vasvári sarkazta tovább a labdát Szeretőnek, aki egy tolás után lőtt. Ez már eltalálta a kaput, Kovács csak bravúrral tudta védeni a laposan szálló labdát.

17. perc: Szerető átkerült a bal oldalra, ahol a jobb lábával befelé cselezgetett, majd 17 méterről tüzelt. Nem találta el jól, így a szép akcióból nem lett komolyabb gólhelyzet.

A korai lendületes játékot most egy komoly Budafok dominancia váltotta fel: Erős Gábor csapata magabiztosan járatja a labdát a vendég térfélen.

10. perc: Vernes indult be a tizenhatoson belülre, egy technikás átadás után meg is kapta a labdát, jól eltalálni viszont már nem tudta, kirúgással jöhet a Budafok.

7. perc: Kalmár került lövőhelyzetbe 20 mérettől, bal lábbal ellőtt lökete azonban jóval a kapu fölé ment.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Nemsokára kezdődik a mérkőzés, a Budafok a jól megszokott piros-feketében, míg a Zugló tiszta sárgában lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hétpontos, így még veretlen Budafoki MTE a nyitó bajnokiját megnyerő, ám azóta két vereséget szenvedő, újonc BVSC-Zugló ellen.