NB II: a Csilus testvérek Kazincbarcikán folytatják

F. B.F. B.
2023.06.21. 22:23
null
Csilus Tamás a Haladást hagyta el a Kazincbarcika kedvéért (Fotó:Unger Tamás/Vas Népe)<br />
Csilus Ádám és Csilus Tamás mellett Ternován Patrik, Boros Zsombor és Gyurkó Máté is a labdarúgó NB II-ben szereplő Kazincbarcika színeiben folytatja pályafutását, míg Székely Dávid kölcsönben Karcagon folytatja – számolt be róla a klub honlapja.


A 28 éves védekező középpályás, Csilus Tamás az előző idényben a szintén NB II-es Haladásban 34 alkalommal lépett pályára és két gólt szerzett. A 26 éves Csilus Ádám legutóbb a Szentlőrincben játszott, s gyakorlatilag a jobb oldalon minden pozícióban bevethető. Mindketten korábban Ligakupát nyertek a Fradival, emellett Csilus Ádám tagja volt a Magyar Kupa- és Szuperkupa-győztes csapatnak is.

A 20 éves támadó, Gyurkó Máté 2021 nyarán került az NB III-as BKV Előréhez és az előző idényben együttese egyik vezéreként 15 gólt szerzett. Ő két évre kötelezte el magát Kazincbarcikán.

A 26 éves középpályás, Ternován Patrik Diósgyőrben 2009 és 2018 között volt igazolt játékos. Itt kapta első profi szerződését, majd 2016-ban debütált felnőttbajnoki mérkőzésen. Játszott még Balmazújvárosban és Tiszakécskén is, az elmúlt két idényt pedig Soroksáron töltötte.

A 18 esztendős középpályás,Boros Zsombor – aki megfelel a fiatalszabálynak – egy évre kölcsönbe érkezett a ZTE-től a barcikaiakhoz, de a tavaszi szezonban a lendvai Naftában játszott. 2021 őszén mutatkozott be az U17-es válogatottban, majd tavaly már az U18-as korosztályú nemzeti tizenegy alapembere volt.

További hír, hogy a több játéklehetőség érdekében a következő idényre az NB III Keleti csoportjában szereplő Karcaghoz került kölcsönbe Székely Dávid.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC-NÉL
Érkezők: Arday Dominik
(Putnok – kölcsönből vissza), Boros Zsombor (ZTE – kölcsönbe), Csilus Ádám (Szentlőrinc), Csilus Tamás (Haladás), Dóra Donát (MTK – kölcsönbe), Gyurkó Máté (BKV Előre), Laczkó Milán (Karcag – kölcsönből vissza), Papp Milán (ETO FC Győr), Ternován Patrik (Soroksár)
Távozók: Benkő Péter (DVTK – kölcsönből vissza), Csatári Gergő (DVTK – kölcsönből vissza), Kovács Bence (szlovák-magyar, Mol Fehérvár – kölcsönből vissza), Lippai Ákos (Kisvárda), Megyeri II Gábor (Bp. Honvéd – kölcsönből vissza), Pálinkás Gergő (Kecskemét), Puska Péter (Vasas – kölcsönből vissza), Szekszárdi Milán (Paks – kölcsönből vissza), Székely Dávid (Karcag – kölcsönbe), Ur László (visszavonult)

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
5 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
15 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
22 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
23 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik