Horváth Dávid először szenvedett vereséget bajnoki mérkőzésen az MTK kispadján

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.04.13. 17:50
Ez nem Németh Krisztián (labdával) meccse volt... (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a második helyen álló MTK a forduló előtt hetedik Haladást fogadta. A szombathelyiek már a 15. percben megszerezték a vezető találatot, a második félidőben pedig tovább növelték előnyüket, és 2–0-s győzelmet arattak a fővárosi kék-fehérek otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2 (0–1)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző. Vezette: Káprály Mihály (Szert Balázs, Belicza Bence Péter)
MTK: Rácz G. – Varju, Poór (Kocsis G., 77.), Szépe, Vadnai D. – Mezei Sz. (Stieber Z., 60.), Bognár I. (Zuigeber, 60.), Kata – Palincsár, Németh K. (Horváth A., 60.), Kovács M. (Kapronczai G., 77.). Vezetőedző: Horváth Dávid
HALADÁS: Mursits – Nyíri V., Csonka B., Devecseri, Bolla G. – Csilus T., Zvekanov – Horváth R., Molnár R. (Lencse, 78.), Csernik (Doktorics, 65.) – Borvető. Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Bolla G. (15.), Molnár R. (75.)

Az MTK Budapest és a Szombathelyi Haladás hosszúra nyúló egymás elleni múltjuk során az NB II-ben mindössze harmadik alkalommal mérkőztek egymással csütörtök délután. A Haladás azzal a tudattal léphetett pályára a fővárosban, hogy október 16-án a Hali volt a legutóbbi olyan csapat, amely bajnoki mérkőzésen legyőzte a kék-fehéreket.

Hogy az MTK szép sorozata megszakadjon arról már a 15. percben igyekeztek gondoskodni a szombathelyiek, hiszen bal oldali szögletet követően Bolla fejese a bal alsó sarokban kötött ki. Újabb 15 perc elteltével máris egalizálhatott volna a házigazda, de a Nyíri kezezése után megítélt jogos büntetőt Bognár elhibázta. Vagy éppen írhatjuk azt is, hogy Mursits nagy bravúrral védett. A félidő hajrájában mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de újabb gól nem született.

A második félidő elején elmaradt a mindenki által várt nagy MTK-roham, amit a 60. percben meg is elégelt Horváth Dávid vezetőedző, aki három cserélt is eszközölt. Hiába a vérfrissítés és a villámgyors fiatalok pályára küldése, nem akart összejönni az egyenlítés a hazaiaknak. Pedig Kovács, Zuigeber és Horváth is próbálkozott bőszen, de Mursits eszén nem tudtak túljárni. Nagyon úgy tűnt, hogy itt már nemhogy a győzelemben, de még az egy pont megszerzésében sem reménykedhetnek a hazai drukkerek. A 75. percben ráadásul Molnár egy kontra végén megbolondította a fél MTK-védelmet, majd kis szerencsével, de megszerezte a vendégek második gólját. 0–2

90+5. perc: Itt a vége! Horváth Dávid először szenvedett vereséget az MTK vezetőedzőjeként. Köszönjük figyelmüket!

90+1. perc: Zuigeber 17 méterről lőtt a kapu mellé.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

87. perc: Mursits kapott sárga lapot időhúzásért.

78. perc: Zuigeber rántotta le Nyírit, sárga lap.

78. perc: Cserélt a Haladás is, Lencse érkezett Molnár helyére.

77. perc: Kettőt cserélt az MTK, Kovács helyére Kapronczai, Poór helyére Kocsis érkezett.

75. perc: GÓÓÓÓÓL!! ELDŐLT? Molnár elvitte Szépe és Poór mellett is labdát, Poór ráadásul Rácz kapussal is ütközött, így Molnár 2 méterről könnyedén lőtte a kapu közepébe a labdát. 0–2!

Hiába próbálkoztak, Mursits (pirosban) eszén nem tudtak túljárni a hazai támadók (Fotó: Koncz Márton)

73. perc: Mursits tartja meccsben a vendégeket, a Haladás kapusa ezúttal Horváth lövését követően védett nagyot.

72. perc: Vadnai középre tett labdáját Zuigeber emelte kapura az ötösön belülről, de a kimozduló Mursits nagyot védett.

70. perc: Csonka középre fejelt labdáját Molnár ollózta a kapu mellé.

67. perc: Kovács vitte el Nyíri mellett a labdát, de lapos és középre tartó lövését könnyedén hárította Mursits.

65. perc: Cserélt a Haladás, Csernik helyére Doktorics érkezett.

63. perc: Kovács passza után Zuigeber éles szögből lőtt kapura, Mursits ujjheggyel szögletre tolta a labdát.

60. perc: Hármat cserélt azt MTK, Bognár helyére Zuigeber, Németh helyére Horváth, Mezei helyére Stieber érkezett.

55. perc: Kovács került helyzetbe a Haladás kapuja előtt, de lövését Csonka blokkolta, majd Mezei középre tartó lövése zárta az akciót.

51. perc: Bolla érkezett a 16-os bal oldali sarkának magasságában, de 19 méteres lövése elkerülte a kaput.

50. perc: Molnár fordult le védőjéről a 16-oson belül, majd 13 méterről kapura lőtt, de Rácz védeni tudott.

48. perc: Bognár cselezgetett a 16-os előterében, majd 18 méterről kapura lőtt, de az erőtlen lövés hárítása nem okozott gondot Mursitsnak.

46. perc: Folytatódott a játék, csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

Záporoztak a lövések a szombathelyiek kapujára (Fotó: Koncz Márton)

45+1. perc: Káprály Mihály hármat fújt a sípjába, vége az első félidőnek. Bolla fejesével vezet a Haladás.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

42. perc: Borvető kapott sárga lapot.

41. perc: Palincsár játszotta be az alapvonal közeléből a kapu elé a labdát, az érkező Németh kapura lőtt, de Mursits védeni tudta a közeli kísérletet.

37. perc: Mezei passza után felperdült a labda egy védő lábán, Kovács lecsapott rá, de már nem tudott kapura lőni, pedig Mursits rosszul ütemben mozdult ki.

31. perc: Borvető cselezte tisztára magát a 16-oson belül, majd 12 méterről kapura lőtt, Rácz szögletre tolta a labdát.

30. perc: Molnár Rajmund szerzett labdát az MTK 16-osának előterében, de 16 méteres, erőtlen lövése a kapu mellé szállt.

Bognár egyenlíthetett volna az első félidőben, de kihagyta a büntetőt (Fotó: Koncz Márton)

29. perc: KIMARADT! Bognár állt a labda mögé és a jobb alsó sarkot célozta meg, de Mursits is eltalálta az irányt és védeni tudott!

28. perc: Nyíri Vince kezére pattant a labda a 16-oson belül, BÜNTETŐ és sárga lap!

24. perc: Csernik szerzett labdát a bal szélen, majd betört a tizenhatoson belülre, de lövését Poór blokkolni tudta.

24. perc: Varju passza után Palincsár kiszorított helyzetből lőtte kapura a labdát, de Mursits könnyedén hárított.

22. perc: Bognár és Németh kényszerítőzött egymással, majd előbbi 13 méteres, félmagas lövését Mursits védte.

17. perc: Formás szombathelyi támadás végén Nyíri lőtt kapura 18 méterről, de Rácz védeni tudott.

15. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Haladás! Horváth bal oldali szögletét követően Bolla 7 méterről fejelte a bal alsó sarokba a labdát. 0–1!

14. perc: Németh szerzett labdát a bizonytalan Csilustól, majd Bognárhoz passzolt, aki nagy helyzetben 12 méterről kapura lőtt, de a labda elakadt a kilépő Mursits lábaiban.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Haladás indította útjára a labdát.

A két csapat őszi mérkőzését a Szombathelyi Haladás nyerte 3–2-re, a vasiak már 3–0-s előnyben is voltak azon a találkozón, de Futács duplájával az MTK közelebb zárkózott, de pontot szerezni nem tudott.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Haladás tiszta fehérben, az MTK tiszta kékben játszik majd.

A magyarfutball.hu adatbázisa szerint a két csapat eddig 112 első osztályú összecsapás mellett a másodosztályban mindössze két alkalommal futott össze egymással. Az összesített mérleg 51 MTK-siker, 28 döntetlen és 35 Haladás-győzelem.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az új vezetőedzője tavaly októberi kinevezése óta még veretlen, de csak második helyen álló MTK a hetedik helyezett Szombathelyi Haladás ellen.