Gundel-Takács hatalmas hibája lerombolta a budafoki erőfeszítéseket

Füzesi BálintFüzesi Bálint
2023.04.13. 17:50
Szatmári Csaba (fehérben) igyekezett tisztázni (Fotó: Dömötör Csaba)<br />
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a 10. helyen álló Budafok a listavezető DVTK-t fogadta. A gól nélküli első félidőt követőn Beke Péter góljával a hazaiak szerezték meg vezetést, de nem sokkal később a cserecsatár Jurek Gábor egyenlített, majd a ráadásban Gundel-Takács hatalmas hibája után Lukács Dániel is betalált, így 2–1-re nyertek a miskolciak és egyre közelebb állnak a feljutáshoz.

LABDARÚGÓ NB II

31. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (0–0)
Budafok, Promontor utca, 650 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Garai Péter, Kóbor Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Bakti, a szünetben), Nándori, Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. – Adorján (Tischler, 90+2.), Soltész I. – Németh Márió (Csonka, a szünetben) – Beke P. (Takács R., 84.), Horváth O. (Oláh B., 65.). Vezetőedző: Mátyus János
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros – Holdampf – Koman (Jurek, 59.), Bényei Á. (Bertus, 79.), Lőrinczy (Cseke, 71.) – Lukács D., Obounet (Könyves, 59.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Beke P. (66.), ill. Jurek (73.), Lukács D. (90+1.)
Mátyus János:
– Egy ilyen mérkőzés után az ember szíve sajog, hiszen közel álltunk a bravúrhoz, de be kell látnunk, a Diósgyőr olyan erős kerettel bír, hogy nem véletlen, hogy az első osztályért küzd. A második félidőben a terveink manifesztálódtak: gólt szereztünk egy kontra után, de az ellenfél gyorsan egyenlített. A különbséget eltüntettük a pályán, bár ez az eredményben nem látszik. Négy-öt éve karnevált csináltam az öltözőben egy ilyen hiba után, mint ami történt, most viszont annyit mondtam a srácoknak, hogy holnap reggel beszélünk és kijöttem. Gundel-Takács Bence nagyot hibázott, de az, hogy kupadöntőt játszhat a csapat, nagy részben neki is köszönhető, oroszlánrésze van benne.
Kuznyecov Szergej: – Izgalmas mérkőzést játszottunk, azt amit terveztünk, azt viszontláttuk a pályán. A Budafok mélyen védekezett és kontrákból támadott, ebből is kaptuk a gólt. Mondtam az öltözőben, nem az a fontos, hogy mi történik, hanem az, hogy hogyan reagálunk. A befektetett munka alapján szerintem megérdemeltük a győzelmet. Mindig azt mondom a csapatomnak, a győzelemre nagyobb legyen a vágy, mint a vereségtől való félelemre.

Adorján Krisztián (fekete-pirosban) a hazaiak egyik legjobbja volt

Aktívan kezdte a találkozót mindkét csapat, az első félidőben jó színvonalú játékot láthattak a kilátogatók, a mintegy 160 diósgyőri szurkoló is. Igaz, Zierkelbach Péter játékvezetőnek már ekkor három sárga lappal kellett megfékeznie az indulatokat. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de a kapusok – ekkor még… – a helyükön voltak.

A szünet után aztán bevált a Budafok terve: a hazaiak átadták a területet, majd egy kontra végén szerzett Beke Péter-góllal vezetéshez jutottak. A DVTK gyorsan, hat perc elteltével újítani tudott, a cserecsatár, Jurek Gábor egy bombagóllal egyenlített. Hiába voltak lehetőségek a hajrában mindkét oldalon, úgy tűnt, hogy döntetlennel ér véget a találkozó, de a 91. percben a hazaiak kapusa, Gundel-Takács Bence hatalmasat hibázott – egy hazaadás után rosszul passzolt, a szemfüles Lukács Dániel megszerezte a labdát, majd belőtte a mindent eldöntő gólt.

A második félidőben a Diósgyőr többet tett a győzelemért, ennek ellenére nem lett volna érdemtelen a Budafok pontszerzése. A feljutáshoz egyre közelebb álló DVTK egymás után harmadszor nyert az utolsó percekben szerzett góllal és négy ponttal vezet az MTK előtt, míg előnye már 15 pont a harmadik helyezett FC Ajkával szemben hét fordulóval a bajnokság vége előtt.

20. Dorogi FC31691627–44–1727
Holdampf Gergő (balra) csúszott-mászott a sikerért (Fotó: Dömötör Csaba)

Vége a mérkőzésnek,
2–1-re győzött a Diósgyőr! Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Adorján helyett Tischler érkezett a hazaiaknál.

90+1. perc: GÓÓÓÓL, HATALMAS GUNDEL-TAKÁCS HIBA UTÁN VEZET A DVTK!! Egy hazaadás után a budafoki kapus rosszul passzolt, a szemfüles Lukács megszerezte a labdát, majd tolt kettőt rajta, s Gundel-Takács lábai között nagy erővel a kapu jobb alsó sarkába lőtt! 1–2

Három perc a ráadás.

89. perc: Bertus beadását a rövid saroknál érkező Jurek vette át, majd az oldalhálóba lőtt.

88. perc: Lukács beadását Jurek fejelte kapura, de Gundel-Takács magabiztosan védett.

87. perc:
a bal oldali szöglet átszállt a hosszúra, Fótyik kifejelte a visszaívelt labdát, végül Bertus kapáslövését fogta a hazai kapus.

Nagyot küzdött a Budafok, mégsem tudott pontot szerezni (Fotó: Dömötör Csaba)

84. perc: elhagyta a pályát a budafoki gólszerző, Beke Péter, helyette Takács Roland folytatja.

81. perc: Cseke beadását középen Könyves félfordulattal nem sokkal lőtte a keresztléc fölé.

79. perc: Beke levitte az alapvonalig vitte a labdát, Csonkához passzolt, aki visszaadta neki, végül Beke emelése a háló tetején landolt.

79. perc: Bényei Ágoston helyett Bertus Lajos folytatja a vendégeknél.

78. perc:
szöglet után kezezést reklamáltak a diósgyőriek, de a játékvezető továbbengedte a játékot, a támadás végén Könyves 20 méteres lövését fogta Gundel-Takács.

73. perc: GÓÓÓL, egyenlített a DVTK! Cseke adott be balról, az alapvonalról laposan, Könyves továbbtolta a labdát, az érkező Jurek pedig egyből, 11 méterről, ballal, nagy erővel a bal felsőbe bombázott! 1–1

71. perc: itt az újabb DVTK-csere, az ezúttal gyengébben futballozó Lőrinczy helyett Cseke a pályán.

Beke Péter (elöl) szerezte a hazaiak vezető gólját (Fotó. Dömötör Csaba)

66. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL, vezet a Budafok! Soltész István szerzett labdát Könyvestől a saját térfelén, majd mintaszerűen indította a bal oldalon megiramodó Bekét, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd öt méterről, éles szögből a kapus lábai között a hosszú sarokba lőtt! 10

65. perc: újabb budafoki csere, Oláh Bálint érkezett Horváth Olivér helyett.

62. perc: Beke
kapott egy indítást a bal oldalon, befelé tolta a labdát, majd 17 méterről lőtt Szatmári szorításában, de Danilovics biztosan fogta a labdát.

Jagodics Márk árnyékából a hajrában kilépett Lukács Dániel (Fotó: Dömötör Csaba)

59. perc: cseréltek a vendégek is, Koman helyett Jurek Gábor folytatja, míg Obounet helyére Könyves Norbert érkezett.

Eltelt az első tíz perc a második félidőből, de egyelőre mezőnyjátékot láthatunk a pályán.

46. perc: elkezdődött a második félidő, a Budafok kezdte a játékot.

A szünetben a Budafok cserélt, Németh Márió helyett Csonka András, míg Bíró Márk helyett Bakti Balázs folytatja.

A második félidő kezdőrúgását a Budafoki MTE szakmai igazgatójának fia, ifjabb Pacsi Bálint végezte el. Csak egy passzt adott, nem vezette rá Danilovicsra a labdát…

45+1. perc: Véget ért az első félidő, 0–0-s döntetlenre áll a küzdelmes, jó színvonalú mérkőzés. Egyelőre nem igazán látszik a pályán, hogy a DVTK az első helyen áll, a Budafok pedig a 11. pozícióban.

Egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Lőrinczy
egy „biciklicsel" után lövésre szánta el magát középről, 18 méteres próbálkozását viszont szépen megfogta Gundel-Takács.

Szatmári Csaba és Kalmár Olivér fejpárbaja (Fotó. Dömötör Csaba)

43. perc: Bárdos hosszú indítása átszállt a védők felett, a jobbhátvéd pozíciójából középre befutó Csirmaz rárajtolt, de nem érte el a labdát, így az Gundel-Takács zsákmánya lett.

42. perc: Bíró Márk
tolta meg a labdát, majd 16 méterről lőtt, de labdája lecsúszott, azonban az ötösnél álló Beke még bele tudott kanalazni a labdába, amely a jobb sarok mellett hagyta el a játékteret.

39. perc: Lőrinczy baloldali beadására átszállt a hosszúra, Holdampf kapásból 19 méterről kapura lőtt, de Kalmár fejéről szögletre pattant a labda.

Lukács Dániel és Kalmár Olivér versenyfutása (Fotó: Dömötör Csaba)

33. perc: Beke
27 méteres, erős szabadrúgása középre ment, így Danilovics biztosan foghatta a labdát.

30. perc: Horváth Olivér iramodott meg középen, majd lövésre szánta el magát bal lábas, 27 méteres bombája a léc alá tartott, de Danilovics szépen védett.

Mátyus János a kispad mellett állva gyönyörűen fejelt vissza egy labdát a pályára, amely elnyerte a hazai szurkolók tetszését.

23. perc: Bokros csúnyán feltartotta a megiramodó Bekét, amiért ő is sárgát kapott.

Változatos mérkőzést láthatunk eddig, mindkét együttes bátran kezdett, de komoly gólhelyzetig csak a listavezető DVTK jutott el.

17. perc: itt a második lap, Bíró Márk buktatta Bokrost, amiért sárgát kapott.

16. perc: Horváth Olivér robogott el a bal szélen, laposan beadott, Németh Márió átvette a labdát, de bal lábbal a bal sarok mellé lőtt.

15. perc: Holdampf kapott sárgát Beke buktatásért.

14. perc: Lőrinczy a jobb oldalról ívelt előre szabadrúgást, remekül érkezett az ötösnél Bárdos, de kapásból a bal sarok mellé pörgetett!

A diósgyőri Bényei Ágoston igyekezett (Fotó. Dömötör Csaba)

5. perc: Lőrinczy kiugratásával Obounet lépett ki a bal oldalon, a bevetődő védő előtt kapura lőtt, de Gundel-Takács könnyedén védett.

2. perc:
az első lehetőség, Németh Márió előreívelt szabadrúgását Fötyik fejelte kapura, de Danilovics könnyedén védett.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a DVTK indította útjára a labdát!

Változás történt az oldalvonalnál, Georgiu Teodorosz helyett Garai Péter lesz az egyik játékvezető-asszisztens.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Budafok fekete-pirosban, míg a DVTK fehérben játszik majd. A vendégeknél a kezdőcsapatban kapott helyet a korábbi budafoki játékos, Lőrinczy Attila.

Az előző fordulóban a kupadöntős Budafok Kozármislenyben szenvedett 2–0-s vereséget, míg a listavezető DVTK a Békéscsaba ellen győzött hazai pályán 1–0-ra. Ősszel a két csapat diósgyőri bajnokiját 2–1-re nyerte a DVTK.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kupadöntős, 10. helyen álló Budafok a listavezető Diósgyőr ellen.