Hetven nap után a Szentlőrinc ellen nyert ismét otthon a Siófok

2022.10.30. 12:50
Lezárta a több mint két hónapig tartó hazai nyeretlenségét a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 14. fordulójában izgalmas, jó tempójú mérkőzésen 2–1-es győzelmet aratott a Szentlőrinc ellen.
A siófokiak (kékben) pontot tettek a hetven napja tartó hazai nyeretlenségükre (Fotó: Németh András)

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–SZENTLŐRINC 2–1 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Móri Tamás (Rózsa Dávid, Bertalan Dávid)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Vágó (Nagy-Kolozsvári, 83.), Nyitrai (Eördögh, 55.) – Balogh B. (Major, 83.), Szakály A. (Nyári, 70.), Girsik (Horváth P., 70.) – Farkas B. Vezetőedző: Domján Attila
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M., Keresztes B., Tamás L. (Filipovics, 83.), Kiss-Szemán – Papp G. (Vidnyánszky M., 63.), Németh E. – Szabó M. (László D., 63.), Daróczi, Rétyi (Csörgő R., 74.) – Mervó (Grumics, 63.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Farkas B. (33.), Eördögh (64.), ill. Varga B. (63. – öngól)
Domján Attila:
– Fontos mérkőzést nyertünk meg remek csapat ellen. Nem játszottunk látványosan, de akaratosak voltunk, s végül ez vezetett eredményre.
Jeremiás Gergő: – A második félidő első húsz percét leszámítva nem játszottunk jól. Mezőnyben akadtak ugyan jó megoldásaink, de a kapu előtt nem voltunk eléggé hatékonyak, és a védekezésünk is a szokásosnál gyengébb volt. Megérdemelten nyert a Siófok.

Tíz mérkőzést kellett várni Farkas Balázs első siófoki góljára (Fotó: Németh András)

Az utolsó októberi bajnoki vasárnapon a Balaton déli partján is igazi őszi hangulat uralkodott, a siófoki és a szentlőrinci futballisták párás, ködös idő időben, alig 11 Celsius-fokos hőmérséklet mellett szálltak harcba a győzelemért. Közhely, de igaz, hogy minden három pont fontos, ám az egymás elleni találkozón fokozottan megvolt mindkét csapat célja, hiszen a tópartiak kereken 70 napja hazai pályán, míg a baranyaiak 49 napja idegenben voltak nyeretlenek.

A házigazdák agilisen kezdték a találkozót, amelyen alig negyedóra játék után már öt szögletnél jártak, nyomás alatt tartva a vendégek kapuját. A siófokiak az első fél órában több veszélyes lehetőséget is kialakítottak, s a 34. percben Farkas Balázs révén megérdemelten szerezték meg a vezetést (1–0). A szentlőrinciek ugyan a mezőnyben jól futballoztak, de kapura nem sok veszélyt jelentettek, Hutvágnernek az első félidőben tulajdonképpen csak egy oldalszabadrúgást kellett védenie.

A fehér mezes szentlőrinci védelmet kétszer mattolták Siófokon (Fotó: Németh András)

A második játékrész elején a vendégek rövid idő alatt kétszer is jelezték, hogy mielőbb szeretnének egyenlíteni, ami a 63. percben jött össze, igaz, ehhez egy ritkán látható öngól kellett: Rétyi bal oldali beadásába Varga Bence úgy tette bele a lábát, hogy a labda egyenesen a bal alsó sarokban kötött ki (1–1). A történtek megemésztésére nem sok idő jutott, hiszen alig egy perccel később Eördögh András gyönyörű mozdulattal lőtte ki a bal alsó sarkot, újból előnyhöz juttatva a Siófokot (2–1).

A hátralévő időben a vendégek mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de igazán nagy lehetőséget az első félidőhöz hasonlóan nem tudtak kialakítani. A házigazdák a látottak alapján megérdemelt győzelmet arattak, lezárva a saját közönségük előtt hosszú ideje tartó nyeretlenségüket.

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC1424813–26–1310

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet a BFC Siófok 2–1-re megnyert. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Móri Tamás kettő percet hosszabbít.

89. perc: Varga Bence mezhúzásért kapta a találkozó harmadik sárga lapját.

83. perc: Újabb változtatások mindkét oldalon: a hazaiaknál Vágó Gábort Nagy-Kolozsvári Dániel, Balogh Bence Benitót Major Gergő váltotta, míg a vendégeknél Tamás László helyett Filipovics Marko a pályán.

Az előző fordulóban az MTK Budapest otthonában értékes döntetlent elérő BFC Siófok hazai mutatójának kozmetikázására készült, hiszen a tópartiak saját közönségük előtt legutóbb még augusztus 21-én, azaz kereken 70 napja győzek a Szombathelyi Haladás ellen (2–1).

74. perc: Cseréltek a vendégek is: Rétyi Róbert helyett Csörgő Raul a pályán.

S akkor a kapott gólokról is essen szó... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 18 állt, melyek közül 10 az első, 8 a második félidőben született (00–30. perc között: 4, 31–59. perc között: 6, 60–90. perc között: 8). A piros–feketék védelme 18 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizenegyszer az első félidőben, hétszer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 6, 60–90. perc között: 5).

70. perc: Ismét változtattak a siófokiak: Szakály Attilát Nyári Patrik, míg Girsik Áront Horváth Péter váltotta.

68. perc: A siófokiak tizedik szögletét követően Debreceni ajtó-ablak helyzetbe került, majd 5 méterről, szemben a kapuval a bal felső sarkot vette célba, Prokop azonban a mérkőzés védését bemutatva hártított.

66. perc: Németh Erik kapta a mérkőzés második, önmaga idénybeli nyolcadik sárga lapos figyelmeztetését.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 13 forduló alatt 13 gólt szereztek, melyek közül 8 az első félidőben, 5 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 6, 31–59. perc között: 2, 60–90. perc között: 5). Ezzel szemben a vendégek 20 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 9, míg a másodikban 11 gólt jegyezve (00–30. perc között: 6, 31–59. perc között: 3, 60–90. perc között: 11).

64. perc: GÓL! ISMÉT VEZET A BFC SIÓFOK! Egy párharc után lepattanó labda Eördögh András elé került, aki 17 méterről, szemben a kapuval gyönyörű mozdulattal lőtte ki a bal alsó sarkot. 2–1!

63. perc: Hármas csere a szentlőrincieknél: Papp G. Benedek, Szabó Máté és Mervó Bence le – Vidnyánszky Mátyás, László Dávid és Miroszlav Grumics be.

63. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A SZENTLŐRINC! Rétyi bal oldalról érkező beadásba Varga Bence senkitől sem zavartatva, a kaputól 7 méterre beletette a lábát, majd a labda a bal alsó sarokban kötött ki. Ritkán látható öngól volt. 1–1!

A Szentlőrinc a legutóbbi három fellépésén 7 pontot gyűjtött, ám idegenben 49 napja nyeretlen: Jeremiás Gergő együttese utolsó idegenbeli győzelmét még szeptemeber 11-én a HR-RENT Kozármisleny vendégeként aratta (1–2).

55. perc: Cserélt a BFC Siófok: Nyitrai Bence helyett Eördögh András a pályán.

55. perc: Varga Bence labdavesztését követően Mervó tört kapura, majd 17 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

54. perc: Egy bal oldalról érkező szabadrúgást követően Kiss-Szemán csúsztatta meg a labdát, amit Hutvágner magabiztosan ölelt magához.

A BFC Siófok az eddigi 13 forduló alatt három mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből kétszer pályaválasztóként –, míg a Szentlőrinc egy alkalommal, július 30-án Gyirmóton maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig négy találkozót hoztak le kapott gól nélkül – mind a négyet hazai környezetben –, míg a vendégek három alkalommal – mindannyiszor otthon – tudták nullán tartani az ellenfelet.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. A félidőben egyik szakvezető sem cserélt.

A szünetbeli állás egyben azt is jelenti, hogy a BFC Siófok ebben az idényben hazai pályán továbbra sem került hátrányba az első felvonásban. A Révész Géza utcai Stadionban legutóbb 2022. május 22-én a Budaörs vezetett egy félidőnyi játék után 1–0-ra.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő, melyet követően BFC Siófok Farkas Balázs 33. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

Az első félidőben a kék mezes hazaiak alakították ki a veszélyesebb helyzeteket (Fotó: Németh András)

42. perc: A jobb oldalon, mintegy 20 méterre a kaputól jutott szabadrúgáshoz a Szentlőrinc: Daróczi remek tekerését követően a léc alá tartó labdát Hutvágner ütötte ki a mezőnybe.

39. perc: A siófoki térfélen Szakály Attila lépett rá sárga lapot érően Németh Erik lábára.

A két együttest négy pont és hat hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 16 pontjából tizenkettőt gyűjtött pályaválasztóként, míg a Szentlőrinc 20 pontjából ötöt zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 14 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 17 ponttal rendelkeznek.

Farkas Balázs (kékben) első gólját szerezte a siófokiak színeiben (Fotó: Németh András)

33. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Varjas Zoltán jobb oldali beadására középen Farkas Balázs érkezett, majd 6 méterről, védője szorításában pörgette a labdát a léc alá. Prokop kapus tehetetlen volt. 1–0!

32. perc: Girsik passzát követően Farkas befelé cselezte magát, majd 17 méterről lövésre szánta el magát – a léc alá tartó labdát Prokop ütötte szögletre.

32. perc: Rétyi kapott labdát a saját térfelén, majd lendületesen kapura tört, ám a 25 méterről leadott lövése jócskán fölé ment.

A két klub egymással szemben 5. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelmét egy siófoki és kettő szentlőrinci győzelem mellett egy döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség (3–4) pedig a vendégeknek kedvezett. Siófokon ez a harmadik bajnoki, korábban egy hazai győzelem mellett egy döntetlen született, 2 siófoki, valamint 1 szentlőrinci góllal – tehát a piros–feketék történetük első győzelmére hajtanak a Balaton déli partján.

24. perc: Kiss-Szemán labdavesztése után Balogh passzával Polényi tört kapura, aki a másik oldalon érkező Vargához játszott: a siófokiak védője egy igazítást követően, 18 méterről lövésre szánta el magát, Prokop látványos védést bemutatva óvta meg kapuját a góltól.

Eltiltás miatt ezúttal egyik csapatból sem hiányzik senki, viszont a hazaiaknál Vágó Gábor, míg a vendégeknél Mervó Bence lépett pályára négy sárga lappal a neve mellett. Ha már színes lapok... A BFC Siófok játékosai az eddigi 13 forduló alatt 27 sárga lapot gyűjtöttek, míg a Szentlőrinc futballistái 37 sárgával gazdagodtak, ami egyébként a második legtöbb a teljes mezőnyt tekintve.

13. perc: A siófokiak harmadik szögletét Balogh Bence Benitó tekerte középre a jobb oldalról: a megcsúsztatott labda Farkas elé került, aki estében 6 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, Prokop lábbal mentett. Az újabb sarokrúgás már veszélytelennek bizonyult.

A találkozót Móri Tamás vezeti, munkáját Rózsa Dávid és Bertalan Dávid segíti. Móri pályafutása 30. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 112 sárga mellett 6 piros lap a mérlege. A 41 esztendős győri játékvezető a Siófoknak ötször, míg a Szentlőrincnek négyszer vezetett mérkőzést. Érdekesség, hogy Móri nem először dirigálja a két csapat egymás elleni bajnokiját, hiszen a 2020. november 29-én lejátszott Szentlőrinc – Siófok (1–0) találkozón is vezetőbíróként kapott szerepet.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, néhány perc múlva kezdődik a mérkőzés! A balatoniak tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely zöld dresszben véd. A baranyaiak tiszta fehérben játszanak, Prokop Rostislav pedig citromsárga szerelésben áll a gólvonal elé.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 16 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 13. helyén álló BFC Siófok a 20 egységgel a 7. pozícióban állomásozó Szentlőrinc együttesével találkozik. Háromnegyed órával a kezdés előtt 11 Celsius-fokot mérhettünk, a csapatokat igazi őszi hangulat, s párás, ködös idő fogadta.