NB II: Csizmadia Csaba korábbi csapattársa Budafokra igazolt

F. B.F. B.
2022.01.10. 21:19
null
Györgyi Arthur Budafokon folytatja (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország, archív)
Huszonnégy éves szélsővel erősítette meg keretét a labdarúgó NB II-ben szereplő Budafoki MTE, Györgyi Arthur a szlovák másodosztályban szereplő KFC Komarno (Révkomárom) együttesétől érkezett a XXII. kerületi egylethez – számolt be róla a klub honlapja.


Györgyi Arthur pályafutását az erdélyi Szovátán kezdte, majd Marosvásárhely érintésével került a csíkszeredai akadémiára. 2019 nyarán a DVSC játékosa lett, amelynek tartalékcsapatában, az NB III-ban mutatkozott be Magyarországon. A több játéklehetőség reményében 2020 januárjában Nyíregyházára igazolt, ahol néhány hónappal később pályára lépett az NB II-ben. A 2020–2021-es kiírásban már alapembere volt a szabolcsiaknak, 27 bajnoki mérkőzésen lépett pályára, a Kazincbarcika ellen gólt is szerzett. Tavaly nyáron a szlovák másodosztályú KFC Komarno együtteséhez szerződött, amelynek színeiben ősszel tíz találkozón játszott és egyszer, a Bardejov ellen talált be.

Érdekesség, hogy Györgyi Arthur a budafoki vezetőedzőt, Csizmadia Csabát jól ismeri, hiszen korábban csapattársak voltak a székely válogatottban a 2017-es CONIFA Európa-bajnokság és a 2018-as világbajnokság idején.

Meg akarom hálálni a bizalmat, amit a klubtól kaptam ecsetelte a klubhonlapon a szélső. – Az elmúlt években hoztam néhány rossz döntést a pályafutásom szempontjából, most viszont olyan időszakra vágyom, amire mindenki felfigyel. Gólokkal és gólpasszokkal szeretném segíteni a csapatot a céljai elérésében. A következő hetekben valódi csapattá fogunk kovácsolódni, és jó felkészülés után valamelyest helyre tudjuk még hozni ezt a bajnoki idényt."

Gyorsítani szeretnénk a csapatot, Arthurban pedig megvan ez a képesség – mondta az új igazolással kapcsolatban Oláh Lóránt sportigazgató. – Az elmúlt néhány évben ugyan nem volt igazán kimagasló időszaka, de rendelkezik olyan kvalitásokkal, amelyeknek köszönhetően erősítést jelenthet számunkra. Ő is olyan játékos, akiről máshol lemondtak, Budafokon azonban újra felépítheti magát."

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A BUDAFOKNÁL
Érkezők: Györgyi Arthur
(KFC Komarno – Szlovákia), Romic Danijel (horvát-magyar, Haladás)
Távozók: Ihrig-Farkas Sebestyén
(?), Khiesz Kornél (?), Szabó Máté (?)

Legfrissebb hírek

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
6 órája

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
20 órája

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
Tegnap, 16:34

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
Tegnap, 9:21

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21

A Nyíregyháza szerződést hosszabbított Májer Milánnal

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 10:08

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42
Ezek is érdekelhetik