Az ETO sem talált fogást a Lokin

Bereczky BenceBereczky Bence
2020.11.01. 18:50
A debreceniek az első gól szerzőjét, Pintér Ádámot ünneplik (Fotók: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)<br />
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a listavezető Debreceni VSC az ETO FC Győrt fogadta. A DVSC kispadján Kondás Elemér távollétében Igor Bogdanovics foglalt helyet. A Loki végig uralta a mérkőzést, és megérdemelten tartotta otthon a három pontot (3–0). Győzelmével a debreceni alakulat továbbra is vezeti a tabellát, és megőrizte hibátlan hazai mérlegét.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–ETO FC GYŐR 3–0 (2–0)
Debrecen,Nagyerdei Stadion, 2120 néző.Vezette:Oláh Gábor (Kovács II. Gábor, Máyer Gábor)
DVSC:
Gróf– Sárosi (Sármány, 76.), Pávkovics, Szatmári, Fűzfői (Korhut, 69.) – Pintér Á. – Szécsi M., Bódi, Baráth – Bévárdi (Kundrák, 69.), Bárány (Tischler, 76.). Megbízott edző: Igor Bogdanovics
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Dvorschák, Bagi, Kerkez (Vankó, 74.) – Szimcsó (Szuhodovszki, 57.), Kiss M. (Rébék, 82.), Múcska (Vitális, 57.), Erdei M. (Farkas B., 57.) – Berki, Máyer. Vezetőedző:Csató Sándor
Gólszerző:
Pintér Á. (30.), Bárány (42.), Tischler (87.)
Igor Bogdanovics: – Nagy volt a nyomás a csapaton, hiszen az üldözőink korábban nyertek. Szerencsére a játékosaink azt csinálták, amit megbeszéltünk, így simán nyertük meg a mérkőzést, elégedettek lehetünk a játékkal.
Csató Sándor: – Az első félidőben gyermeteg hibákat követtünk el, és ezt a Debrecen remekül használta ki. Nem voltunk elég harcosak, talán a mérkőzés hajrájában láttam azt a csapattól, amit elvártam volna.

Mindkét csapat felforgatott összeállításban lépett pályára az NB II 14. fordulójának záró mérkőzésén, ennek ellenére a DVSC volt a találkozó egyértelmű esélyese.

Favorithoz méltóan kezdte a meccset a Loki, egyből magukhoz ragadták a kezdeményezést a hazaiak, de sokáig nem találtak rést a győri védelmen. Az első fél óra így eseménytelenül telt el, a 30. percben aztán egy formás támadás után Pintér Ádám megszerezte a vezetést a debrecenieknek. Lendületben maradt a Loki, ez újabb gólban mutatkozott meg a szünet előtt: az ETO-védelem pillanatnyi megingását Bárány Donát használta ki.

A második játékrészben kiegyenlítetté vált a játék, a vendégcseréknek köszönhetően feljavult az ETO játéka, de igazi helyzetig nem jutott el Csató Sándor csapata. A DVSC kontráiban benne volt a veszély, ám egészen a 87. percig nem módosult az eredmény. Akkor az egész mérkőzésen remekül futballozó – és három gólpasszig jutó – Szécsi Márk labdája után Tischler Patrik talált be, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

Győzelmével a DVSC továbbra is hibátlan a Nagyerdei Stadionban, és vezeti az NB II-t, ezt a hazai közönség a meccs után vastapssal jutalmazta. A pont nélkül távozó ETO maradt a kiesőzónában, de bizakodásra adhat okot a számára a második félidőben nyújtott teljesítmény.

20. Debreceni EAC1421210–29–196
Jól sikerült a bemelegítés: a DVSC a Győr ellen is megőrizte hibátlan hazai mérlegét

92. perc: Véget ért a mérkőzés! A DVSC magabiztosan tartotta otthon a három pontot.

90. perc: A játékvezető két percet hosszabbít.

90. perc: A remekül játszó Pintér Ádám helyett Szabó Árpád lép pályára.

87. perc: GÓÓL! 3–0-ra vezet a DVSC! Szécsi ugratta ki Tischlert, a hazaiak támadója 5 méterről kissé kiszorítva lőtt, a kapu közepébe tartó labdába Gundel-Takács csak beleérni tudott, védeni nem.

83. perc: Vitális szabadrúgása találta fejbe Baráthot, a fiatal Loki-játékost ápolni kell.

82. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja Csató Sándor, Rébék váltja Kiss Mátét.

80. perc: Tischler lekészítése után Bódi lőtt 18 méterről kapu mellé.

76. perc: Igor Bogdanovics ismét kettőt cserél: Sárosi helyett Sármány érkezik, illetve Tischler váltja a második Loki-találatot jegyző Bárányt.

74. perc: Cserél az ETO: Kerkez helyett Vankó a pályán.

72. perc: Pintér futott el a jobb szélen, majd középre passzolt, az érkező Bárány bevetődve a jobb kapufa mellé lőtt.

69. perc: Kettős csere a Lokinál. Érkezik Korhut és Kundrák, elhagyja a pályát Bévárdi és Fűzfői.

64. perc: Pintér beadása után Szécsi elé került a labda, a hazaiak támadója azonban rosszul találta el a labdát, és mellé lőtt.

61. perc: Berki ugratta ki a bal szélen Mayert, centerezéséről éppen lemaradt Szuhodovszki.

59. perc: Vitális szöglete után tisztázott a debreceni védelem.

57. perc: Hármat cserél egyszerre az ETO: pályára lép Vitális, Szuhodovszki és Farkas Balázs, lejön Szimcsó, Múcska, illetve Erdei Milán.

53. perc: Pintér Ádám egy remek szóló után tört be a tizenhatoson belülre, de ziccerben a kapu mellé lőtt.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma: 2120

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Véget ért az első játékrész, 2-0-ra vezet a Loki.

Bárány Donát (pirosban) ismét betalált és második a góllövőlistán

42. perc: Bárány Donát góljával megduplázta előnyét a DVSC! Szécsi adott be balról a kapu elé, a remekül érkező Bárány pedig előrevetődve, 4 méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt. 2-0!

37. perc: A szabadrúgást Bódi a sorfalba bombázta.

36. perc:Bagi buktatta Pintér Ádámot 22 méterre a Győr kapujától, sárga lap a jutalma.

30. perc: GÓÓÓL! Megszerezte a vezetést a Loki! Bárány ugratta ki Szécsit, a hazaiak támadója betört a tizenhatoson belülre, majd Pintér Ádámhoz passzolt, aki 7 méterről a kapu jobb alsó sarkába passzolta a labdát. 1-0

21. perc: Fűzfői beadását Bárány csúsztatta 6 méterről felső lécre.

Kondás Elemér távollétében Igor Bogdanovics irányítja a Győr elleni meccsen a Lokit

16. perc: Kiss Máté szöglete után Szatmári szabadított fel fejjel.

12. perc: Kovács beadása után Máyer esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető továbbot intett.

9. perc: Egyelőre puhatolózó a játék, komolyabb lehetőség egyik csapat sem adódott. Ez talán annak tudható be, hogy mindkét csapat felforgatott összeállításban lép pályára.

A találkozót megközelítőleg 2000 néző tekinti meg.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A DVSC tiszta pirosban, a vendégek pedig fehérben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Lássuk, mire megy az ETO FC Győr a hazai pályán hibátlan listavezető Loki otthonában.