NB II: Csákváron érthetetlennek tartják a bajnokság lefújását

F. B.F. B.
Vágólapra másolva!
2020.05.06. 14:22
Értetlenségének adott hangot Nagy Sándor, a labdarúgó NB II-ben szereplő Aqvital FC Csákvár elnöke a bajnokság lefújásával kapcsolatban. A sportvezető szerint – profi ligáról lévén szó – a másodosztályú bajnokságot ugyanolyan szigorú szabályok szerint befejezhették volna, mint az NB I-et.



Tavasszal már nem csap össze a Csákvár az ETO-val (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)
Tavasszal már nem csap össze a Csákvár az ETO-val (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)
Tavasszal már nem csap össze a Csákvár az ETO-val (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)


 

A meglepetés erejével ért minket az MLSZ döntése, semmi előjele nem volt annak, hogy az NB II-es bajnokságot lefújják – mondta az aqvital.fc.hu-n-n Nagy Sándor, a klub elnöke. – Úgy készültünk, hogy akárcsak az első osztály, a második vonal is sűrített tempóban befejezi a bajnokságot. Számunkra is az emberélet, az egészség a legfontosabb, de ha az NB I-es csapatok pályára léphetnek, érthetetlen számunkra, hogy az NB II-esek miért nem… Profi ligáról lévén szó, ugyanolyan szigorú szabályok szerint mi is befejezhettük volna a bajnokságot. Játszani szerettünk volna, de természetesen elfogadjuk az MLSZ döntését, és ahhoz alkalmazkodva újratervezzük az elkövetkező hetek, hónapok munkáját.”

A Csákvár honlapjának információja szerint csak az NB II-es mezőny nem egész harmada akarta befejezni a bajnokságot, a többi a járványveszélyre hivatkozva nem szeretett volna pályára lépni, s talán ez is befolyásolta az MLSZ döntéshozóit.

Legfrissebb hírek

Menetelő Honvéd, a Vasasnál Erős szerint a szurkolók részéről nincs türelem – ez történt ősszel az NB II-ben, 3. rész

Labdarúgó NB II
2025.12.13. 10:55

Szerződést bontott támadójával a Videoton

Labdarúgó NB II
2025.12.12. 16:56

Hazai pályán remeklő újonc, sokszor pontokat hullajtó Szeged – ez történt ősszel az NB II-ben, 2. rész

Labdarúgó NB II
2025.12.11. 16:21

Katona Levente kétmeccses eltiltást kapott, 8 klubot is megbüntettek a szurkolóik miatt

Labdarúgó NB I
2025.12.11. 15:00

„Nemzetközi érdeklődés is mutatkozik” – üzent a Vidi kapcsán Székesfehérvár polgármestere

Labdarúgó NB II
2025.12.10. 14:39

Megjelent a Professzionális futballkörkép legújabb kiadása

Labdarúgó NB I
2025.12.09. 20:29

Edzőváltás Soroksáron, Lipcsei Péter új feladatot kap a Ferencvárosnál

Labdarúgó NB II
2025.12.09. 19:59

Az edzőváltás sem segített a Vidin, hiányoznak a gólok Budafokon és Zuglóban – ez történt ősszel az NB II-ben, 1. rész

Labdarúgó NB II
2025.12.09. 18:06
Ezek is érdekelhetik