Edzősors: Véber elutasítja, hogy problémás edző lenne

2016.09.20. 10:47
Véber György a Százhalombatta elleni 3–1-es győzelemmel mutatkozott be a Nagykőrösi Kinizsi kispadján. A megyei első osztályban szereplő együttes szakvezetője a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában arról beszélt, hogy az edzői szakma új részeit tanulja meg. Továbbá utalt még arra, hogy szerződése szerint első vagy másodosztályú ajánlat esetén távozhat ugyan a klubtól, bár ő előbbit nem is erőltetné.

„Botladozó rajtot vevő csapatot kell helyrepofoznom, és bár a bemutatkozás alkalmával sikerült győznünk, egyelőre csak ismerkedünk egymással. Én pedig kicsit a közeggel is – nyilatkozta Véber. – Amatőr csapatról beszélünk, hetente három edzés van, nem mindig teljes létszámmal. Hat-fél hétkor kezdünk, hárman máris jelezték, hogy nem tudnak jönni, mert nem végeznek a munkahelyükön. Az első edzésen kilencen voltunk, a kapusok közül például egyik sem jött el, így az alapot jelentő kapura lövéseket sem tudtuk gyakorolni. Tisztában vagyok vele, hogy megyei csapatnál vállaltam munkát, én azonban igyekszem olyan edzéseket tartani, mintha profi játékosaim lennének. Persze, porciózni kell, de szerintem akkor fejlődhetünk és léphetünk előre, ha más, magasabb színvonalú munkát végeznek, mint korábban.”

A 47 éves szakember edzői karrierje során több klubnál – többek között Újpesten, a Lombard FC Pápánál, Mezőkövesden és Pécsen – megfordult már, az utóbbi időben mégsem kapott komolyabb lehetőséget. Úgy érzi, hogy beskatulyázták.

„Sokat beszélgettem erről edzőkollégákkal, klubvezetőkkel. Az első osztályba amúgy is nehéz magyar edzőként bekerülni, azt én sem erőltetném. Viszont a másodosztály realitás, mert ott lehetne jó munkát végezni. Több csapat, több mérkőzés, én mindig is ilyet szerettem volna. Engem viszont problémás embernek skatulyáztak be, akivel vigyázni kell. Én azonban ezeket elutasítom! Utaltak rá, hogy szókimondó vagyok a nyilatkozataimban, a tévés és újságos interjúknál is diplomatikusabbnak, megfontoltabbnak kellene lennem, legfeljebb zárt ajtók mögött szabadna ilyesmikről beszélnem. Nem mondom, van, illetve volt egyfajta stílusom, de ahogy mindenki más, úgy én is változom. Csak ezt mintha nem vennék észre, illetve nem kapok arra lehetőséget, hogy ezt megmutassam. Egy dolog nem hangzott el velem kapcsolatban negatív kritikaként, és ezt bátran merem vállalni szerénytelenség nélkül, hogy azért nem keresnek, nem hívnak, mert nem vagyok jó, tehetséges vagy felkészült szakember. Aki ne tudna megoldani egy adott szakmai feladatot, egy feljutást vagy bennmaradást.”

Véber György a válogatottal kapcsolatban megjegyezte: nagyon fontos lenne, hogy az Eb-n látott eredményesség jellemezze, hiszen a magyar futball nemzetközi és hazai megítélése döntően rajtuk áll vagy bukik, lévén a kupacsapataink ismét korán elköszöntek a küzdelmektől. A vb-selejtezős feröeri nyitányt gyengének minősítette, nemcsak az eredményt, hanem a mutatott játékot is: mintha egy nagyon szép álomból most felébredtünk volna. Véber. – Amatőr csapatról beszélünk, hetente három edzés van, nem mindig teljes létszámmal. Hat-fél hétkor kezdünk, hárman máris jelezték, hogy nem tudnak jönni, mert nem végeznek a munkahelyükön. Az első edzésen kilencen voltunk, a kapusok közül például egyik sem jött el, így az alapot jelentő kapura lövéseket sem tudtuk gyakorolni. Tisztában vagyok vele, hogy megyei csapatnál vállaltam munkát, én azonban igyekszem olyan edzéseket tartani, mintha profi játékosaim lennének. Persze, porciózni kell, de szerintem akkor fejlődhetünk és léphetünk előre, ha más, magasabb színvonalú munkát végeznek, mint korábban.”

A 47 éves szakember edzői karrierje során több klubnál – többek között Újpesten, a Lombard FC Pápánál, Mezőkövesden és Pécsen – megfordult már, az utóbbi időben mégsem kapott komolyabb lehetőséget. Úgy érzi, hogy beskatulyázták.

„Sokat beszélgettem erről edzőkollégákkal, klubvezetőkkel. Az első osztályba amúgy is nehéz magyar edzőként bekerülni, azt én sem erőltetném. Viszont a másodosztály realitás, mert ott lehetne jó munkát végezni. Több csapat, több mérkőzés, én mindig is ilyet szerettem volna. Engem viszont problémás embernek skatulyáztak be, akivel vigyázni kell. Én azonban ezeket elutasítom! Utaltak rá, hogy szókimondó vagyok a nyilatkozataimban, a tévés és újságos interjúknál is diplomatikusabbnak, megfontoltabbnak kellene lennem, legfeljebb zárt ajtók mögött szabadna ilyesmikről beszélnem. Nem mondom, van, illetve volt egyfajta stílusom, de ahogy mindenki más, úgy én is változom. Csak ezt mintha nem vennék észre, illetve nem kapok arra lehetőséget, hogy ezt megmutassam. Egy dolog nem hangzott el velem kapcsolatban negatív kritikaként, és ezt bátran merem vállalni szerénytelenség nélkül, hogy azért nem keresnek, nem hívnak, mert nem vagyok jó, tehetséges vagy felkészült szakember. Aki ne tudna megoldani egy adott szakmai feladatot, egy feljutást vagy bennmaradást.”

Véber György a válogatottal kapcsolatban megjegyezte: nagyon fontos lenne, hogy az Eb-n látott eredményesség jellemezze, hiszen a magyar futball nemzetközi és hazai megítélése döntően rajtuk áll vagy bukik, lévén a kupacsapataink ismét korán elköszöntek a küzdelmektől. A vb-selejtezős feröeri nyitányt gyengének minősítette, nemcsak az eredményt, hanem a mutatott játékot is: mintha egy nagyon szép álomból most felébredtünk volna.

Legfrissebb hírek

A Benfica már tényként kezeli, a Real Madrid 15 millió euróért megszerzi Mourinhót

Spanyol labdarúgás
2026.06.10. 07:43

Domenico Tedesco lett a Bologna vezetőedzője

Olasz labdarúgás
2026.06.02. 16:48

Sokk, csalódás és düh – Borbély Balázs távozásának háttere

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 06:33

Borbély Balázs távozik az ETO-tól, a Ferencvárosnál folytatja – jelentették be a győriek

Labdarúgó NB I
2026.05.29. 11:18

Filipe Luís veheti át az AS Monacónál a „karmesteri pálcát” – sajtóhír

Francia labdarúgás
2026.05.28. 10:41

Robbie Keane távozik az FTC kispadjáról – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.23. 16:06

Csíkszereda: a klubelnök megerősítette az NS-nek a vezetőedző távozását

Minden más foci
2026.05.14. 11:14

Herczeg András elmondta, hogy miért nem vállalta a szövetségi kapitányi tisztséget

Labdarúgó NB I
2026.05.06. 11:20
Ezek is érdekelhetik