Megyei foci: pécsi szurkolók a pályán – dulakodás, rendőrök

Vágólapra másolva!
2016.05.15. 15:12
null
Ünnepelhettek a pécsiek – volt, aki egy kicsit korán kezdte (Fotó: bama.hu)
A megyei bajnokságban szereplő, nem rég még NB I-ben játszó csapatokról szóló összeállításunk élére ezúttal a PMFC kerül – elsősorban a pályára rohanó pécsi drukkerek miatt.

 

„Szurkolók a pályán, dulakodás, rendőrök, a végén 2–0-s pécsi siker – írja a szombati, Villány TC–PMFC meccsről szóló tudósításában a bama.hu megyei hírportál. – A 77. percben a vezetés megszerzésének pillanatában a pécsi szurkolók a pályára rohantak. A rendcsinálásba már a rendőrség erői is becsatlakoztak.”

A PMFC (amelynek mindkét gólját Kónya Dávid szerezte) még nem nyerte meg a Baranya megyei első osztályú bajnokságot, a második Szászvár ugyanis vasárnap 5–1-re győzött Geresdlakon, így a pécsiek három fordulóval a vége előtt hét ponttal vezetnek – ez még ledolgozható hátrány.

Az NB I-ből tavaly licencproblémák miatt kizárt pécsiekkel kapcsolatos hír, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) a héten megadta a klubnak a következő szezonra az NB III-as induláshoz szükséges licencet, illetve az indulási engedélyt. Ennek értelmében ha a piros-feketék első helyen végeznek a Baranya megyei I. osztályban, és az osztályozót is sikerrel veszik, már nincs adminisztratív akadálya, hogy jövőre az NB III-ban indulhassanak.

Somogy megyében a már bajnok Kaposvár hazai pályán a Segesd ellen, Veszprém megyében a Pápai Perutz a FAK vendégeként győzött 5–0-ra. Bács-Kiskun megyében viszont a Kecskemét nem bírt a Kecellel, 3–3-as döntetlen született.

BARANYA MEGYEI I. OSZTÁLY
27. FORDULÓ

Villány TC–PMFC 0–2
Az élcsoport: 1. Pécsi MFC 76 pont, 2. Szászvár 69, 3. Siklós 64

SOMOGY MEGYEI OSZTÁLY
30. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi BFLA–Segesd SE 5–0
Az élcsoport: 1. Kaposvár 83 pont (29 meccs, már bajnok), 2. Nagybajomi AC 67 (28 meccs), 3. Balatonkeresztúr 64 (28 meccs)

VESZPRÉM MEGYEI OSZTÁLY
30. FORDULÓ

FAK–Pápai Perutz 0–5
Az élcsoport: 1. Veszprém 85 pont, 2. Úrkút 76, 3. Pápai Perutz 68

BÁCS-KISKUN MEGYEI I. OSZTÁLY
27. FORDULÓ

Kecel–Kecskeméti LC 3–3
Az élcsoport: 1. Kiskunfélegyháza 66 pont 2. Duna Aszfalt 65, 3. Kalocsa 56 4. Kecskemét 47

 

Legfrissebb hírek

Az olasz negyedik vonalban folytathatja a legutóbb az NB I-ben szereplő légiós

Labdarúgó NB I
2025.07.30. 09:51

A KTE alapembere az NB I-be igazolna, de jelenleg csak a vármegyei bajnokságra készülhet

Labdarúgó NB II
2025.07.29. 11:27

Négyet kapott otthon a Vasas a Csákvártól, a KTE elhasalt Szegeden, kécskei bravúr Kozármislenyben

Labdarúgó NB II
2025.07.27. 21:02

Novák Csanád fejes gólja döntött Szegeden – a volt NB I-es KTE bánta

Labdarúgó NB II
2025.07.27. 18:54

Gera a Kecskemétnél is többet veszíthet, ha a megfiatalított csapattal nem jön össze a feljutás – NB II-es felvezetés, 16. rész

Labdarúgó NB II
2025.07.27. 08:23

Gera Zoltán: Nehéz idény lesz mindenkinek

Labdarúgó NB II
2025.07.26. 12:54

Kecskemétről érkezett kapus Nyíregyházára – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.07.15. 15:43

„Pécsi a szívünk” – új klubhimnusza van a PMFC-nek

Labdarúgó NB II
2025.07.14. 11:44
Ezek is érdekelhetik