A Gyirmót a 90. percben döntötte el a rangadót; először nyert a Vác

2015.09.19. 20:03
A Gyirmót a végén nyert (Fotó: NS-archív)
A labdarúgó NB II hetedik fordulójában a sereghajtó Vác megszerezte első győzelmét, miután hazai pályán 1–0-ra megverte a Szolnokot. A sorozatban négy meccset megnyerő Budaörs kikapott a Szegedtől, míg a Balmazújváros izgalmas végjáték után győzte le a Sopront. A listavezető Mezőkövesd hazai pályán 2–1-re alulmaradt a Gyirmóttal szemben, amely a második félidő elején Paku Roland révén tizenegyest hibázott, de Tóth Norbert góljával a hajrában eldöntötte a meccset. A Csákvár kikapott Dunaújvárosban, az Ajka pedig nem bírt a továbbra is nyeretlen Soroksárral.

Sorozatban négy győzelem után elszenvedte szezonbeli második vereségét a Budaörs, amely hazai pályán 3–1-re kikapott a Szegedtől. A házigazdák kezdték jobban a meccset, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést Geiger Norbert góljával. A Tisza-parti együttes azonban nem sokáig örülhetett, hiszen négy perccel később Csillag Dárius egyenlített. A második félidő a Szegednek sikerült jobban, ám ehhez az is kellett, hogy a játékvezető az 54. percben kiállítsa a hazaiaktól Tányéros Ádámot. Az esetet követően Germán Tamás talált be tizenegyesből, míg a hosszabbításban Geiger tette biztossá a vendégek sikerét. A Szeged négy idegenbeli meccsén 11 gólt kapott, ám kétszer így is nyert.

A bajnokságot hat vereséggel kezdő sereghajtó Vác elkönyvelte első győzelmét a szezonban, egy góllal megverte ugyanis a legutóbbi négy meccsén egy pontot szerző Szolnokot. A győztes gólt Zsolnai Richárd jegyezte az első fél óra végén Samuel Obot beadása után. A második félidőben a Szolnok felbátorodott, de igazi veszélyt a váci kontrák hordoztak magukban. Az eredmény nem változott, a Vác megérdemelten nyert.

A Balmazújváros izgalmas meccsen, hátrányból felállva tartotta otthon a három pontot a Sopronnal szemben. A vendégek a 29. percben emberelőnybe kerültek Horváth László kapus kiállítása miatt, majd Szabó László értékesített büntetőjének köszönhetően a vezetést is megszerezték. A hazai pályán még veretlen balmazújvárosi csapat azonban az első félidő hajrájában Pintér Norbert révén egyenlített. A második félidő elején Sifter Tamás kiállítása miatt a Sopron is tíz főre fogyatkozott, de a vendégek ettől még pontot szerezhettek volna. Szalai Vilmos öngólja után ugyanis a 93. percben tizenegyest kapott Supka Attila csapata, ám Szabó László lövését Szécsi Gergő hárította, a kipattanót pedig fölé vágta az ítélet-végrehajtó – nyert a Balmazújváros.

A Szigetszentmiklós véget vetett a Kisvárda négymeccses veretlenségi sorozatának, és első hazai sikerét aratta a bajnokságban. A zöld-fehérek Puskás Gábor találatával már a negyedik percben előnybe kerültek, ám a vendégek Eszlátyi István góljával egyenlítettek. A győztes gól még az első félidő lefújása előtt megszületett, amikor Szepessy Róbert talált be. Az eredmény a szünet után nem változott, az SZTK sikerét hozta a „nyolcpontos csapatok” csatája.

A hetedik forduló rangadóján a listavezető Mezőkövesd hazai pályán kikapott a Gyirmóttal. A vendéglátók középpályása, Heffler Norbert már a 12. percben is közel járt a gólszerzéshez, de akkor szabadrúgásból a lécet találta el, tíz perccel később azonban már pontosan célzott, tizenkét méterről, kissé balról kilőtte a hosszú alsó sarkot. A legutóbbi két meccsén csak egy pontot szerző Gyirmót válaszára nem sokat kellett várni, gyönyörű összjáték végén Paku Roland csúsztatott a Mezőkövesd kapujába. Paku a második félidőben a meccs hőse lehetett volna, ám az 53. percben kihagyta a Présinger Ádám buktatásáért megítélt tizenegyest. A gyirmóti együttes mindazonáltal elvitte a három pontot Mezőkövesdről: Tóth Norbert a rendes játékidő utolsó percében eldöntötte a meccset. A találkozó krónikájához hozzátartozik még, hogy Rácz Ferenc, a hazaiak támadója a második félidőben súlyos sérülést szenvedett, és hordágyon hagyta el a pályát.

Az első hat mérkőzéséből hármat elveszítő Dunaújváros PASE hazai pályán minimális különbségű győzelmet aratott a sorozatban negyedik vereségét elszenvedő Csákvár felett, míg az Ajka nem bírt a bajnokság egyedüli nyeretlen csapatával, a Soroksárral.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

VÁC FC–SZOLNOKI MÁV 1–0
(1–0)
Vác, 250 néző. Vezette: Botló Béla (Farkas Balázs, Iványi István)
VÁC: Tajti – Tóth G., Dlusztus, Görgényi, Hegedűs Cs. – Tóth Barnabás, Farkas P. – Obot, Csirszki (Sipeki, 84.), Zsolnai Ri. (Pölöskei P., 90.) – Prasler (Frank, 70.). Vezetőedző: Sisa Tibor
SZOLNOK: Hrabina – Tóth Balázs, Vermes, Kovács O., Rokszin – Kenderes (Balajti, 41.) – Nagy I., Búrány (Papucsek, a szünetben), Tóth Bence, Lengyel B. (Urbin, 74.) – Gajdos. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Zsolnai Ri. (1–0) a 28. percben
Sisa Tibor:
– Szép skalpot szereztünk az egyik bajnokesélyes ellen. Több nagy helyzetet kidolgozva, megérdemeltük a győzelmet.
Kis Károly: – Nagy árat fizettünk a kritikán aluli első félidei játékunkért.

BALMAZÚJVÁROS–SOPRONI VSE 2–1 (1–1)
Balmazújváros, 1000
néző. Vezette: Lovas László (Demeter János, Punyi Gyula)
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Karikás, Papp F., Kiss L., Németh Á. (Virág, 64.) – Nagy K. (Zsiga, a szünetben), Sigér D., Kónya, Pintér N., Varga K. (Szécsi G., 31.) – Belényesi. Vezetőedző: Feczkó Tamás
SOPRON: Halasi – Pados, Sifter, Szalai V., Katona M. (Baracskai, 52.) – Rácz B. (Jovetics, 60.) – Grabant B., Szabó L., Tóth M., Holdampf – Zamostny (Tihanyi, 24.). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Szabó L. (11-esből, 0–1) a 31., Pintér N. (1–1) a 39., Szalai V. (öngól, 2–1) a 92. percben
Kiállítva: Horváth L. (Szabó Lászlót buktatta gólhelyzetben) a 28., Sifter (a második sárga lap után) az 55. percben
Feczkó Tamás:
– Emberhátrányban egyenlítettünk, aztán egyenlő létszámnál csapatom megmutatta, mennyire erős, ugyanis végigtámadtuk a második félidőt. Minden játékosom maximálisan kivette részét a sikerből.
Supka Attila: – Külön művészet egy ilyen mérkőzést elveszíteni.

SZTK-ERIMA–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–1 (2–1)
Szigetszentmiklós, 400
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Takács Gábor, Hofbauer Roland)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Puskás G., Póti, Bora, Illés Gy. – Gulyás M., Szepessy (Domokos, 87.) – Balázs R., Hevesi-Tóth (Vágó, 84.), Kollega – Vólent (Szabó B., 72.). Megbízott vezetőedző: Szamosi Tamás
KISVÁRDA: Ivancsics – Kardos (Lázár Zs., 67.), Ízing, Graszl K., Fodor A. – Csilus T., Kornutjak – Cseri (Rajczi, 73.), Vári, Eszlátyi, Koszta (Kulcsár K., 59.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Puskás G. (1–0) a 4., Eszlátyi (1–1) a 36., Szepessy (2–1) a 45. percben
Szamosi Tamás:
– Ellenfelünk helyzetet sem alakított ki, mégis egyenlített. Nagy akarással küzdöttünk, és mindenképpen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
Soós Imre: – A korán kapott gól ellenére rendeztük a sorokat, és egyenlítettünk. Ekkor sok mozgással, jól játszottunk, de Szepessy Róbert bombagólja eldöntötte a mérkőzést, mert a második félidőben öregurasan játszottunk, helyzetig sem jutottunk el.

BUDAÖRSI SC–SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 1–3 (1–1)
Budaörs, 400
néző. Vezette: Nagy Róbert (Mohos Milán, Szalai Balázs)
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Tányéros Á., Hegedűs J., Lajer – Csobánki, Csillag D. (Gaál Sz., 57.) – Márques-Airosa (Sajbán Máté, 59.), Bogáti, Papp M. – Szabó V. (Varga B., 67.). Vezetőedző: Miskei Attila
SZEGED: Szántai – Achim, Farkas M., Tóth G., Mészáros M. – Berde – Szabó P., Zelenyánszki (Oláh G., 80.), Király P. (Andorka, 91.), Geiger – Germán. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Geiger (0–1) a 12., Csillag D. (1–1) a 17., Germán (11-esből, 1–2) az 55., Geiger (1–3) a 93. percben
Kiállítva: Tányéros Á. (gólhelyzetben fellökte Germánt) az 54. percben
Miskei Attila:
– Az első tíz percben lerendezhettük volna a három pont sorsát, de a két kapufánál és a százszázalékos ziccerünknél is kifelé pattant a labda. Továbbra is megalkuvás nélkül küzdünk.
Klausz László: – Nagyon taktikusan játszottunk, és az ellenfél hibáit, valamint emberelőnyünket kihasználva sikerült egy nagyon jó Budaörsöt legyőznünk.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY FC–GYIRMÓT FC 1–2 (1–1)
Mezőkövesd, 2000
néző. Vezette:Iványi Zoltán (Georgiu Theodoros, Becséri Gergely)
MEZŐKÖVESD:Dombó– Nagy J.(Polényi, a szünetben), Dvorschák, Devecseri, Fótyik– Takács P., Szeles (Tamási Zs., 75.) – Molnár G.(Harsányi, 60.), Rácz, Heffler N. – Máté J. Vezetőedző:Benczés Miklós
GYIRMÓT:Rusák– Nagy S.,Lázár P., Balogh B., Présinger– Vass P.(Lengyel D., 91.), Kiss M.– Madarász, Paku, Bori(Tóth N., 76.) – Simon András(Szegi, 81.). Vezetőedző:Bene Ferenc
Gólszerző:Heffler N. (1–0) a 22., Paku (1–1) a 32., Tóth N. (1–2) a 90. perecben
Benczés Miklós: –Több volt ebben a mérkőzésben, hiszen jól kezdtünk. Sajnos az utolsó cserém döntőnek bizonyult, hiszen nem sokkal később emberhátrányba kerültünk, mert a megsérülő Rácz helyére már nem tudtam újabb embert beküldeni.
Bene Ferenc:– Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de már akkor is látszott, hogy jól játszunk. A második félidőben végig jobban futballoztunk a nagyszerű hazaiak ellen. Remekül küzdve harcoltuk ki a győzelmet.

FC AJKA–SOROKSÁR SC 0–0
Ajka, 500 néző. Vezette: Barna Gábor (Horváth Zoltán, Kiss Balázs)
AJKA: Gőcze – Kovács G., Pákai, Császár, Zsirai – Horváth A., Lattenstein (Vittman, 62.), Gunther – Stieber A. (Sándor I., 77.), Sowunmi, Major N. (Olasz D., 69.). Vezetőedző: Jákli Péter
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Valencsik, Vass Zs. – Huszák, Szalánszki – Gárdos (Kapacina, 92.), Peszmeg, Pál A. (Kákonyi, 72.) – Zsivoczky (Szenes, 80.). Vezetőedző: Albert Flórián
Jákli Péter:
– Folytatódik a sorozatunk, amelyben nem tudunk gólt szerezni. Az első félidőben a soroksáriak, a másodikban mi játszottunk jobban. Igazságos a döntetlen.
Albert Flórián: – Az első félidőben pontosabban futballoztunk, többször az ajkai védelem mögé kerültünk, kialakítottuk a helyzeteket, de valamennyit kihagytuk. A második félidőben egy húszperces holtpont alatt az Ajka veszélyesen játszott, a hajrá utolsó tíz perce azonban megint a miénk volt.

DUNAÚJVÁROS PASE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (0–0)
Dunaújváros, 500 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kis Zoltán, Kulman Tamás)
DUNAÚJVÁROS: Szűcs L. – Lorentz, Gengeliczki, Koszó – Villám, Jakab (Sóron, 93.), Petneházi, Melczer (Orosz, 64.), Czár – Magasföldi (Sárközi, 74.), Eppel. Vezetőedző: Artner Tamás
CSÁKVÁR: Gróf – Hajdú S., Racskó, Dulló, Szalai T. (Fényes, a szünetben), Kocsis G. – Makrai (Oldal, 63.), Molnár Cs., Mihály (Vaszicsku, 82.), Baranyai Á. – Molnár T. Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Czár (1–0) a 48. percben
Artner Tamás: – Megérdemelten győztünk, pedig az első félidőben a kapu előtt elfogyott a tudományunk. Ha pontosabban futballozunk, biztosabbá tehettük volna a győzelmünket.
Toldi Gábor: – A középpályán dőlt el a mérkőzés, mert a Dunaújváros gólratörőbben futballozott. Játékosaimnak sokkal többet kell felvállalniuk egyénileg.