NB II: Gyirmóton elhárult egy akadály, már „csak” fel kell jutni

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.04.27. 21:12
Megkapta az NB I-es licencet az NB II második helyén álló Gyirmót, így már „csak” a pályán kell kiharcolnia a csapatnak a feljutást.

A Gyirmót 2009-ben megnyerte az akkor még kettéosztott NB II Nyugati csoportját,de adminisztrációs hiba miatt nem kapta meg az élvonalbeli licencet.

Azóta a klub valamennyi licenckérelmét elfogadta az MLSZ licencadó bizottsága, de feljutni egyszer sem sikerült.

„Fontos év lehet a 2015-ös a Gyirmót FC életében, hiszen a licenc megvan, a stadion nyárra kész, jó helyen állunk a tabellán, így akár megvalósulhat minden álmunk, és nagyon remélem, hogy ősztől elindulhatunk az első osztályban” – idézi a klub honlapja Margitai Zoltánt, a klubot működtető cég ügyvezetőjét.

Az NB II-ből a szabályok szerint két klub jut fel az NB I-be, de a Győri ETO anyagi problémái miatt ez a szám háromra emelkedhet.

Az NB II tabelláját a Vasas vezeti 53 ponttal, mögötte áll az 51 pontos Gyirmót, a 48 pontos Békéscsaba és a 44 pontos Mezőkövesd.

Legfrissebb hírek

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Bátor és hatékony játékkal igyekszik célba érni a Gyirmót az NB III-as osztályozón

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 08:48

A gyirmóti fejes gólokra fejes gólokkal feleltek a monoriak az osztályozó első mérkőzésén

Labdarúgó NB II
2026.05.31. 19:20

Kalmár Zsolt: Vissza akarom adni a Gyirmótnak mindazt, amit kaptam tőle

Labdarúgó NB II
2026.05.31. 07:25

Feczkó Tamás szavait ki kellett sípolni, miután a játékosai „letámadták” – videó

Labdarúgó NB II
2026.05.04. 17:18

Erste Liga: kilenc nevezés érkezett a következő idényre

Jégkorong
2026.04.29. 12:20

Nincs szükség második ülésre, lezárult az MLSZ licenceljárása

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 15:05

NB III: háromgólos sikerrel lett bajnok a Gyirmót

Labdarúgó NB II
2026.04.18. 20:09
Ezek is érdekelhetik