NB II: Dajka László az élvonalba akar jutni a Békéscsabával

Borsi GergelyBorsi Gergely
2012.06.07. 13:44
Korábbi huszonnégyszeres válogatott érkezhet a Békéscsabához, azonban Dajka László nem a pályán, hanem azon kívül tehet sokat a klubért, ugyanis a jövőben – Pásztor József után – ő lehet a labdarúgócsapat vezetőedzője.

„Még tárgyalunk, néhány részletet még tisztázni kell – mondta a Honvéd egykori kiválósága. – Egyelőre nem tudni, milyen büdzsé áll rendelkezésre, mely játékosok maradnak, illetve mennek el. Olyan csónakba szeretnék beszállni, amelyben mindenki egy irányba evez. Hiszem, hogy nem lesz ezzel probléma, Békéscsabán mindenkinek az a célja, hogy a csapat a következő szezonban feljusson az NB I-be. Rövid idő alatt kell ütőképes csapatot építeni, de azt gondolom, minden adva lesz hozzá.”

Dajka László legutóbb a felcsúti Puskás-akadémián edzette az U18-as csapatot, de korábban már két alkalommal is irányította a Békéscsabát.

„Nagyszerű volt Felcsúton minden igényt kielégítő körülmények között dolgozni – tette hozzá az 53 éves szakember. – Más oldaláról ismertem meg a futballt, sokkal tájékozottabbá, felkészültebbé váltam az utánpótlásban. Békéscsabán más jellegű feladat vár rám, de nincs miért aggódnom, mert amikor itt dolgoztam, jó eredményeket értem el. Először fél évet töltöttem a csapatnál, és amikor távoztam, hatpontos előnnyel adtam át az együttest, amely a szezon végén feljutott az első osztályba. Második alkalommal csak néhány meccset töltöttem a kispadon, de nem volt pénz, így a csapatom is szépen lassan elfogyott. Most biztosan nem lesz ilyen gond, és akkor joggal reménykedhetünk, hogy egy év múlva tényleg a feljutásért küzdhet az együttes.”



Dajka László legutóbb a felcsúti Puskás-akadémián edzette az U18-as csapatot, de korábban már két alkalommal is irányította a Békéscsabát.

„Nagyszerű volt Felcsúton minden igényt kielégítő körülmények között dolgozni – tette hozzá az 53 éves szakember. – Más oldaláról ismertem meg a futballt, sokkal tájékozottabbá, felkészültebbé váltam az utánpótlásban. Békéscsabán más jellegű feladat vár rám, de nincs miért aggódnom, mert amikor itt dolgoztam, jó eredményeket értem el. Először fél évet töltöttem a csapatnál, és amikor távoztam, hatpontos előnnyel adtam át az együttest, amely a szezon végén feljutott az első osztályba. Második alkalommal csak néhány meccset töltöttem a kispadon, de nem volt pénz, így a csapatom is szépen lassan elfogyott. Most biztosan nem lesz ilyen gond, és akkor joggal reménykedhetünk, hogy egy év múlva tényleg a feljutásért küzdhet az együttes.”

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Dajka László: Az élet most visszaadott valamit Julen Lopeteguinek

Foci vb 2026
2026.06.18. 15:15

Dajka László szurkol egykori csapattársának, a katari válogatottat irányító Julen Lopeteguinek

Foci vb 2026
2026.06.18. 13:34
Ezek is érdekelhetik