NB II, Keleti csoport: nyert a Szolnok a Szeged ellen, győzött a REAC

2011.08.21. 19:37
A labdarúgó NB I-ből a legutóbbi szezonban kiesett Szolnok 2–1-es győzelemmel kezdett az NB II Keleti csoportjának 2011–2012-es idényében: a Szegedet győzte le 2–1-re.

A REAC az Újpest második számú együttese ellen diadalmaskodott 3–1-re, míg a Balmazújváros a Budapest Honvéd II-t verte meg 1–0-ra.

NB II
KELETI CSOPORT, 1. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV–SZEGED 2–1 (2–0)
Szolnok, 800 néző. Vezette: Böcskei (Péter T., Horváth Z.)
SZOLNOK: Tóth Z. – Urbán-Szabó, Antal, Szeleczki, Pintér L. – Ulvicki, Kis R. – Lengyel B. (Papp Sz., 62.), Szepessy, Mundi – Vári B. (Benedek, 77.) Vezetőedző: Romanek János
SZEGED: Czirbus – Podonyi, Magyar, Gellér, Radnai – Batik, Varga I. – Kulacsik, Brinszky (Laczkó, 59.), Nebil (Reyes, a szünetben) – Bernáth. Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Vári (1–0) a 11., Lengyel B. (2–0) a 17., Bernáth (11-esből, 2–1) a 48. percben
Romanek János: – Fontos meccset nyertünk meg, és bár nem játszottunk jól, játékosaim hozzáállása dicséretes volt.
Kolozsvári János: – Ha felnövünk a szurkolóink színvonalához, akkor jobb eredményeket érhetünk majd el.
BALMAZÚJVÁROS–BP. HONVÉD-MFA 1–0 (1–0)
Balmazújváros, 1000 néző. Vezette: Nagy R. (Galán, Punyi)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Kónya, Ludánszki, Papp F., Németh Á. – Nagy R., Kiss L., Oláh G. (Bokros, 88.), Sárközi (Kállai, 75.) – Urbin (Szűcs L., 81.), Belényesi. Vezetőedző: Arany László
HONVÉD II: Sánta – Kostolani, Baráth, Remes, Hidi (Fejes, 62.) – Lengyel Gy. (Lőrinczi, 76.), Nagy A., Horváth A., Hajdú N., Czár – Vécsei (Vólent, 50.) Edző: Szalai László
Gólszerző: Belényesi (1–0) a 37. percben
Arany László: – Nagyon jó felfogásban, akaratosan és céltudatosan játszó csapatom megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.
Szalai László: – Ellenfelünk kiválóan élt a rutinjával, ezért meg tudta nyerni a találkozót.
REAC–ÚJPEST FC B 3–1 (1–0)
Budai II-stadion, 200 néző. Vezette: Szőts (Kovács II G., Kovács P)
REAC: Kunsági – Dinka, Kornis, Menyhért, Kovács B. – Menyhárt, Cseri, Kiss T., Kiss K. (Gáspár B., 65., Gulyás M., 83.) – Jovánczai, Szabó Zs. (Nyerges, 67.) Vezetőedző: Mátyus János
ÚJPEST B: Bozsó – Nagy J., Privigyei, Horváth K., Szalai V. – Nagy P., Popovics – Magos (Dombai, 54.), Bognár I., Széki (Petrezselyem, 70.) – Kocsis D. Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Kiss T. (1–0) a 37., Szabó Zs. (2–0) a 47., Szabó Zs. (3–0) az 57., Kocsis D. (3–1) a 79. percben
Mátyus János: – Az első mérkőzés mindig különleges, későn oldódtunk fel, de nagyszerű játékkal nyertünk.
Szlezák Zoltán: – Többet vártam ettől az összecsapástól, bosszantó hibáinkat kihasználta ellenfelünk.