Megküzdött sikeréért az MTK, csúnyát bukott a Nyíregyháza

2011.08.20. 22:54
A kék-fehér mezes MTK nagy csatában gyűrte le a Budaörsöt (Fotó: Veres Viktor)
Szombaton megkezdődtek a küzdelmek a labdarúgó NB II-ben. Az élvonalból kieső MTK 1–0-ra legyőzte a szervezetten védekező Budaörsöt a Nyugati csoportban, míg a másik tavaszi NB I-es, a Szolnok vasárnap lép pályára Keleten.

NYUGATI CSOPORT

Az MTK Tischler Patrik első félidő végi góljával gyűrte le a budaörsi zöld-fehéreket. Az Üllői úti zöld-fehérek, avagy a Ferencváros második csapata Varga Bence duplájával és az Angliából hazatérő Gárdos András büntetőjével már a szünetben három góllal vezetett Baján, végül 3–1-re győzött.

Az újoncok közül a Dunaújváros-Pálhalma és a Paks II hazai pályán vereséget szenvedett, ellenben a Soproni VSE 0–2-ről fordítva legyőzte a Veszprémet.

A feljutásra esélyesek között emlegetett Gyirmót sok helyzetet elhibázva, az utolsó fél órában emberelőnyben játszva kikapott Ajkán, míg a Tatabánya – a korábbi gyirmóti sikerkovács, Kiprich József irányításával – egy büntetővel legyűrte az egykori szövetségi kapitány, Várhidi Péter edzette Szigetszentmiklóst.

KELETI CSOPORT

A legutóbbi keleti ezüstérmes, a Mezőkövesd Hamar Ádám 61. percbeli góljával nyerte meg a „kis Loki" elleni rangadót, míg a Nyíregyháza úgy kapott ki hazai pályán a Ceglédtől, hogy a vendégek a szünetben már két góllal vezettek.

A Kazincbarcika úgy győzött 3–2-re Vácott, hogy a hazaiak a 12. percre már két öngólnál tartottak. A végeredmény a 34. percre kialakult.

Az Orosháza három második félidei góllal intézte el a nagy terveket szövögető, de még az út elején járó újonc Egri FC-t, míg a Békéscsaba a meccs elején megszerzett előnyét megőrizve gyűrte le a Vecsést.

LABDARÚGÓ NB II

NYUGATI CSOPORT, 1. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

BAJAI LSE–FERENCVÁROS II 1–3 (0–3)

Baja, 600 néző. Vezette: Pánczél (Kis Z., Buzás)
BAJA: Herbert – Szauter, Zahorecz, Burucz, Forgács – Domokos, Micskó (Szöllősi T., 63.) Lógó – Szabó N. (Kormos, 57.), Nagy E. (Szöllősi F., a szünetben), Csák Z. Vezetőedző: Bognár György
FERENCVÁROS II: Jova – Vass M., Vattai, Fülöp N., Tóth A. – Fitos, Antal Zs. (Szabó R., 90.), Peszmeg – Gárdos, Varga B. (Papp M., 70.), Holman. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Varga B. (0–1) a 6., Varga B. (0–2) a 29., Gárdos (0–3) a 35., Szöllősi T. (1–3) a 70. percben
Bognár György: – Csapatom nagyon tompán futballozott, bizonyos szerkezeti problémák most ütköztek ki. Ezeket orvosolni kell.
Lipcsei Péter: – Nagyon jó bajai ellenfelet sikerült legyőznünk, büszke vagyok a játékosaimra.
MTK BUDAPEST–BUDAÖRSI SC 1–0 (1–0)
Hidegkúti-stadion, 600 néző. Vezette: Berke (Hofbauer, Makkosné)
MTK: Hegedüs – Wolfe, Vukmir, Szekeres A., Vadnai – Zsidai, Nikházi – Pál A. (Molnár M., 86.; Ladányi, 91.), Kanta J., Frank (Könyves, 62.) – Tischler. Szakmai igazgató: Garami József
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Hegedűs N., Csobánki, Pleván – Lipcsei R. (Sánta A., a szünetben) – Kollega, Horváth L., Lászka (Tóth Cs., 79.), Mihályi – Tüske (Szűcs P., 85.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Tischler (1–0) a 40. percben
Garami József: – Nehéz mérkőzés volt, mert az ellenfelünk remekül védekezett, mi pedig kihagytuk a helyzeteinket.
Lucsánszky Tamás: – Fegyelmezetten játszottunk, sajnos, kicsit megilletődötten. Ha nem a Budaörs kispadján ülnék, örülnék az MTK sikerének.
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA–VIDEOTON-PFLA 0–1 (0–1)
Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Ákos (Gyürüsi, Aradi)
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA: Floszmann – Kóczián, Vaskó J., Salamon, Pénzes – Huber, Payeta, Kőkuti (Dudás P., 21.), Márki (Kocsis G., 76.) – Berényi, Nagy D. (Varga K., 67.). Vezetőedző: Nagy Zoltán
VIDEOTON-PFLA: Somodi – Margitics, Vaszicsku G., Macsicza, Milanovic – Soós (Farkas V., 87.), Szakály D., Hidvégi – Babos, Elek B. (Jankovics, a szünetben), Máté J. (Orbán G., 89.). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Babos (0–1) a 26. percben
Nagy Zoltán: – A támadójátékunknak fejlődnie kell a későbbiekben. A sérültjeink és a játékengedéllyel még nem rendelkezők érkezésével lendületesebbek leszünk. Első mérkőzésünkön a kelleténél jobban tiszteltük az ellenfelet, ez a labdabirtoklásban és az egy egy elleni játékban mutatkozott meg.
Hartyáni Gábor: – Az újonc ellen kezdeni sohasem jó, de megérdemelt győzelmet arattunk. A második félidő egyes szakaszaitól eltekintve uraltuk a játékot.
SOPRONI VSE–VESZPRÉM FC 3–2 (0–1)
Sopron, 1000 néző. Vezette: Pintér Cs. (8) (Huszár, Kóbor)
SOPRON: Sipos G. – Csontos, Szmiljanics, Bozsoki, Nagy Z. (Horváth T., 62.) – Tamási R. (Bognár Gy., a szünetben), Planéta, Lazics, Szabó L. (Fazekas N., 88.) – Csordás Cs., Bausz. Vezetőedző: Végh Tibor
VESZPRÉM: Varga T. – Garai (Szöllőskei, 74.), Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak (Mesa, 83.) – Thiago, Hevesi-Tóth, Leitold, Finta P. – Novothny, Alex (Vitomir, 89.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Novothny (0–1) a 37., Novothny (0–2) az 51., Szmiljanics (1–2) az 58., Szabó L. (2–2) a 62., Szabó L. (3–2) a 75. percben
Végh Tibor: – Kétgólos hátrányból talált magára a csapat, és nagyszerű játékkal sikerült megfordítanunk a mérkőzést.
Vágó Attila: – Kettő nulla után azt hittük, megnyertük a mérkőzést, és ez végzetes hibának bizonyult...
FC AJKA–GYIRMÓT FC 2–1 (1–0)
Ajka, 400 néző. Vezette: Barna (Kiss I B., Iványi I.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pavlitzky, Kovács Zs., Pothárn, Horváth Á. (Szabó L., a szünetben) – Mihalecz P., Major (Vittman, 27.; Kovács Sz., 64.). Vezetőedző: Artner Tamás
GYIRMÓT: Tarczy – Bognár Zs., Kozmér, Makrai, Szabó Cs. – Tóth B., Czanik, Lannert (Cseri, 64.), Nagy L. (Varga L., 50.) – Laki B., Csopaki (Tóth N., 58.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Mihalecz P. (1–0) a 43., Csopaki (11-esből, 1–1) a 46., Subicz (2–1) az 57. percben
Kiállítva: Pavlitzky (második sárga után) a 60. percben
Artner Tamás: – Hősies küzdelemben, szervezett játékkal megérdemelt győzelmet arattunk egy felkészített csapat ellen.
Soós Imre: – Az ellenfélnek volt egy-egy szabad- és tizenegyesrúgása, nekünk meg annyi helyzetünk, amivel több meccset meg lehet nyerni.
FC TATABÁNYA–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 1–0 (0–0)
Tatabánya, 1200 néző. Vezette: Andó-Szabó (Király K., Péter)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Böjte, Farkas V., Megyesi – Móri, Kovács I. (Izing, 76.), Deme, Szekér (Nyilas, 74.) – Sitku, Béres F. (Bozsik J., 81.). Vezetőedző: Kiprich József
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Csák K. (Nagy T., 81.), Szamosi, Csiszár, Sadjo – Csepregi (Csurka, 63.), Kvekveskiri, Somorjai, Ngalle – Tóth F. (Szamosszegi, 72.), Fekete L. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Sitku (11-esből, 1–0) a 66. percben
Kiállítva: Szamosi (második sárga lap után) a 70. percben
Kiprich József: – A második félidő alapján megérdemelten nyertünk.
Várhidi Péter: – Kis csapatok alázatával megyünk tovább saját utunkon. Sajnálom, hogy olyan tizenegyessel veszítettünk, amely nem volt jogos.
KOZÁRMISLENY SE–BKV ELŐRE 2–1 (1–1)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Fellai, Tasselmajer – Berdó (Eszlátyi, 69.), Nagy E., Andruskó (Karacs, 56.), Laki Z. (Godslove, 54.) – Ato, Koller K. Vezetőedző: Márton Gábor
BKV ELŐRE: Vezér – Máj, Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Fazakas (Boros, 73.), Varga E., Császár A., Mayer (Halápi, 81.) – Berki (Katona D., 83.), Szabó V. Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Szabó V. (0–1) a 15., Berdó (1–1) a 21., Godslove (2–1) a 84. percben
Kiállítva: Ato (belerúgott Miklósváriba) a 44. percben
Márton Gábor: – Az első tíz percet leszámítva végigirányítottuk a játékot, több mint egy félidőn át emberhátrányban játszani és győzni nem igényel különösebb kommentárt.
Szapor Gábor: – Egyik szemem sír, a másik nevet, volt játékosaim remekül teljesítettek, a mostaniaktól is ezt várom el a jövőben. Megérdemelten nyert a Kozármisleny.
PAKSI FC II–GYŐRI ETO FC II 1–3 (0–1)
Paks, ASE-sporttelep, 200 néző. Vezette: Fenyvesi (Mohos, Becséri G.)
PAKS II: Kiss M. – Féhr, Berkó, Racskó, Szabó J. (Pintér N., 73.) – Tamási G., Mészáros I. – Cziráki (Juhász M., a szünetben), Pap R., Czinger (Kupás, a szünetben) – Feil. Edző: Lengyel Ferenc
ETO II: Nacsa – Nagy Á., Paget, Zámbó, Szabó O. – Kiss Sz., Nyitrai (Dömötör, 78.) – Molnár T., Strestík, Miklós V. (Simon A., 77.) – Varga T. (Serfőző, 87.). Edző: Klement István
Gólszerző: Varga T. (0–1) a 31., Feil (1–1) a 80., Strestík (1–2) a 83., Serfőző (1–3) a 89. percben
Lengyel Ferenc: – Megérdemelten nyert a Győr, hiszen három gólt szerzett, míg mi három helyzetünkből csak egyet.
Klement István: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen az újoncokban ott van a lendület. Ebben a melegben bravúr volt Pakson nyerni.
KELETI CSOPORT, 1. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–DVSC-DEAC 1–0 (0–0)
Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Berger (Forgács A., Bozó)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Vámosi, Elek N., Sivák – Török S. (Lipusz, 50.), Olasz D. (Husanik, 80.), Zováth, Bagi – Hamar Á. (Lakatos B., 71.), Jeremiás. Vezetőedző: Huszák Géza
DEAC: Malinauskas – Bényei, Szilágyi G., Fodor M., Burics – Sigér, Lucas, Csorba, Vinicius – Salami (Mokánszki, 71.), Szilágyi P. Edző: Fórián Zsolt Lajos
Gólszerző: Hamar Á. (1–0) a 61. percben
Huszák Géza: – Nagyon jó csapatot győztünk le. Helyzeteink alapján mindenképpen megérdemelt a sikerünk.
Fórián Zsolt Lajos: – A mutatott játékunkkal elégedett vagyok, az eredménnyel azonban nem. A rutinos hazaiak egy helyzetüket kihasználva szerezték meg a három pontot. A mezőnyben felülmúltuk a hazaiakat, mégis pont nélkül maradtunk.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CEGLÉDI VSE 0–3 (0–2)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Fábián (Márkus, Pápai)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Farkas M. (Miskolczi, a szünetben), Cséke, Ambrusz, Mészáros M. – Minczér – Vukadinovics, Davidov, Kovács Á., Borsi (Reznek, 77.) – Murányi (Ráti, a szünetben). Vezetőedző: Gálhidi György
CEGLÉD: Miski – Robson, Kurucsai, Ladiszlai, Vincze Z. – Kenderes, Odrobéna, Nagy L., Farkas I. (Fekete A., 93.) – Balog Sz. (Tóth M., 68.), Markó (Kása, 76.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Balog Sz. (0–1) a 26., Kenderes (0–2) a 40., Odrobéna (11-esből, 0–3) a 91. percben
Kiállítva: Cséke (második sárga lap után, 90.)
Gálhidi György: – Két kontrából kaptunk gólt, a harmadikat pedig tizenegyesből, de a valós tudásunkat meg sem közelítettük. Szégyellem magam, a szurkolóinkat pedig sajnálom, mert ők végig kitartottak mellettünk.
Ványi Zsolt: – Az első félidőben magabiztosan, jól és tetszetősen is játszottunk, a másodikban pedig hatalmasat küzdöttünk, így összességében megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
DUNAKANYAR-VÁC–KAZINCBARCIKAI SC 2–3 (2–3)
Vác, 250 néző. Vezette: Farkas Á. (Varga II G., Kovács P.)
VÁC: Héger – Hegedűs Cs., Tányéros G., Páles, Juhász B. – Rusvay, Albert Á., Rábold, Arany Z. (Gulyás G., 81.) – Franyó (Lovrencsics B., a szünetben), Michel. Vezetőedző: Szabados György
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Toplenszki, Komlósi, Nyisalovits, Horváth Sz. – Mbei (Dávid, 68.), Borbély (Kovács B., 57.), Fehér B., Tátrai (Nyitrai, 60.) – Kovács P., Bene. Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Héger (öngól, 0–1) a 6., Juhász B. (öngól, 0–2) a 12., Rusvay (1–2) a 17., Tátrai (1–3) a 24., Arany Z. (2–3) a 34. percben
Kiállítva: Nyisalovits (második sárga lap után) a 73. percben
Szabados György: – Minden kezdet nehéz, de nekünk különösen az.
Szabó János: – A győzelem ellenére nem vagyok maradéktalanul elégedett a csapat teljesítményével.
OROSHÁZA FC–EGRI FC 3–0 (0–0)
Orosháza, 400 néző. Vezette: Lovas (Kormányos II G., Szvetnyik)
OROSHÁZA: Bordás – Szűcs D., Futaki, Szabó N., Szabó A. – Ács, Kerepeczki, Végh A. (Buza, 67.), Petneházi (Juhász N., 79.), Szabó T., Randelovics (Tóth D., 83.). Vezetőedző: Major László
EGER: Sztankó – Balog Zs., Benke, Bíró P., Sallai – Fürjes, Katona A. (Debreceni, 78.), Romhányi, Bojtor (Kálmán, 72.) – Farkas Á., Horváth Z. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Kerepeczki (1–0) az 58., Futaki (2–0) a 75., Buza (3–0) a 82. percben
Major László: – A második félidei játékunkkal teljesen megérdemelten nyertünk az alakuló Eger ellen.
Simon Antal: – Labdarúgásra alkalmatlan pályán a hazaiak megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.
BÉKÉSCSABA ELŐRE SE–VECSÉSI FC 1–0 (1–0)
Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Karakó (Szilágyi N., Kulcsár J.)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes I., Kállai, Makra, Horváth T. – Szélpál (Ferenczi M., 73.), Balogh M., Fülöp T. (Mészáros L., 90.), Juhász Gy. (Sztrunga, 82.) – Pozsár, Leucuta. Vezetőedző: Pásztor József
VECSÉS: Gyenes – Balázs B., Madar M., Varga P., Fritz – Lázok T., Kollár D., Zana, Horváth D. – Cseke (Piros, a szünetben), Ponczok (Nagy G., 68.). Vezetőedző: Détári Lajos
Gólszerző: Pozsár (1–0) a 7. percben
Kiállítva: Kollár D. (belerúgott a vetődő Máthé Gáborba) a 78. percben
Pásztor József: – A kelleténél több hibával játszottunk, de a lényeg, hogy megszereztük a három pontot.
Détári Lajos: – Szerettünk volna pontot szerezni, a játék alapján erre volt is esélyünk, ám a mérkőzés elején egy helyezkedési hibánkat kihasználta a Békéscsaba, és ezzel nyert.