Vesztett állásból nyert a Kecskemét, és megszerezte a 6. helyet

2024.05.19. 19:08
Fordított és nyert a Kecskemét (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 33. fordulójában a Kecskemét 2–1-re legyőzte a Zalaegerszeget, és megszerezte a 6. helyet a bajnokságban. A sokáig vezető Zalaegerszeg viszont a 6. helyett csak a 9. helyen végzett.

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ
Kecskemét–Zalaegerszeg 2–1 (Nikitscher 63., Pálinkás 88., ill. Sajbán 22.)
Kecskemét, Széktói Stadion. Vezette: Pintér

A találkozó élő közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni!

Az időjárás volt a legváltozatosabb a kecskeméti mérkőzés első félidejében. Szikrázó napsütésben indult a találkozó, majd a félidő közepén váratlanul esni kezdett, így a nézőtéren helyet foglalók próbáltak a lelátót csak részben megóvó tető alá húzódni – hogy az tán a második félidő ismét napsütésben kezdődjön. Addigra már a vendég Zalaegerszeg előnyt szerzett – Márton Gábor csapata úgy érkezett az Alföldre, hogy tudta, a DVTK szombaton egy döntetlennel már a hatodik helyre futhat be.

A KTE könnyen vezetést szerezhetett volna, éspedig egy különös jelenet után: Horváth Krisztofer egy ütközést követően a földön maradt a tizenhatoson belül, de nem történt szabálytalanság, folytatódott a játék, majd a zalaegerszegiek hazaadással próbálkoztak, elfelejtve, hogy a KTE válogatott csatára még csak akkor kászálódik fel a földről. Hatalmas hiba volt, de Horváth Krisztofer nem tudott élni a rendkívüli ajándékkal, mert az elé vetődő Gyurján Mártonba lőtt. A kihagyott helyzet meg is bosszulta magát, mert Sajbán Máté viszont a 22. percben hiába a kapunak háttal kapta meg a labdát, szép lefordulás után remekül lőtt a bal sarokba (0–1). A szünetig nem is tudott reagálni a KTE, amely a pihenő alatt kettőt is cserélt, az egyik cserejátékos Zsótér Donát életerős lövéssel próbálkozott, de néhány centivel eltévesztette a kaput.

Szervezetten, fegyelmezetten játszott a ZTE, a Kecskemét megpróbálta kapuja elé szorítani, és mindent megtett az egyenlítés érdekében – Nikitscher Tamás ki is lőtte a bal sarkot: 1–1. És még nem volt vége! Nem sokkal a lefújás előtt Szendrei Ákos lövése nyomán a labda kipattant Gyurján Mártonról, Pálinkás Gergő pedig közelről a kapu bal oldalába fejelt. Ez a gól azt jelentette, hogy a Kecskemét ugrott fel a hatodik helyre, ahol a 88. percben még a ZTE volt, de így az egerszegiek csak a kilencedik helyen fejezték be a bajnokságot. 2–1