Öt gólig meg sem álltak a felcsútiak (Fotó: Árvai Károly)
A Puskás Akadémia 5–0-ra legyőzte a Paksot a labdarúgó NB I 29. fordulójának szombati játéknapján.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Paksi FC 5–0 (Nissilä 23., Puljic 60., Nagy Zs. 73. – 11-esből, Komáromi 80., Szolnoki 89.)
Felcsút, Pancho Aréna. Vezette: Pintér

A mérkőzés online közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni!

Meddig tart a Paks zuhanórepülése?

Ez volt az egyik kérdése a 29. forduló nyitó mérkőzésének szombat kora délután, ugyanis a tabella élén telelő tolnaiak a legutóbbi öt bajnoki fordulóban nem tudtak nyerni, sőt, az öt meccsen csupán egyetlen pontot szereztek, a legutóbbi négy meccsüket elveszítették. Ráadásul annak a Puskás Akadémiának az otthonában kellett megpróbálniuk megszakítani a rossz sorozatot, amely az utóbbi hetekben igencsak formába lendült. Bognár György, a paksiak vezetőedzője sem lehetett elégedett, ha az elmúlt meccshez képest öt helyen is megváltoztatta a kezdőcsapatát. Erre a találkozóra 3–1–4–2-es formációt álmodott meg a szakvezető, Papp Kristófnak jutott kiemelten fontos szerepkör, amolyan összekötő kapocsnak kellett lennie a védők és a középpályások között.

Megszokhattuk a Pakstól, hogy mindig támadólag lép fel, ezúttal is azonnal magához ragadta a kezdeményezést, de valódi veszély nem rejlett a támadásaiban. A hazaiak néhány labdaszerzés utáni megiramodása már ekkor jelezte, nem árt az óvatosság, a félidő derekán pedig a mérkőzés első nagy helyzetéből meg is szerezték a vezetést: Marius Corbu remekül visszafejelt labdáját Urho Nissilä küldte a jobb alsó sarokba. Néhány perccel később Szappanos Péter nagy technikai hibájából majdnem megduplázta előnyét a Puskás Akadémia, majd a 30. percben Jakov Puljic távoli lövésénél már nagyot kellett védenie a paksi kapusnak – a hazaiak percei voltak ezek. Sőt, tulajdonképpen az egész félidő az övék volt, hiszen az első percekkel ellentétben egyáltalán nem tudott kibontakozni a Paks játéka, a hazaiak jól lezárták a széleket a beadások elől, középen pedig ötlettelenek voltak a vendégek próbálkozásai.

Cserélt is kettőt a szünetben Bognár, Böde Dániel és Silye Erik érkezett. Lényegében semmit sem javult a zöld-fehérek játéka, a csatárokhoz alig jutott előre labda, a középpályán sem tudott fölényt kialakítani, miközben a PAFC remekül „menedzselte” a mérkőzést. És amikor a 60. percben Jakov Puljic pompás kiugrás után mesterien elpöccintette a labdát a paksi kapus mellett, pontosan a bal kapufa belső tövéhez, az volt az ember érzése, eldőlt a három pont sorsa. A gólt közvetlenül követő újabb kettős csere jelezte a lázas megoldáskeresést a vendégek részéről.

A hazaiakhoz beálló Lamin Colley pedig hamar tizenegyest harcolt ki, és miután a labdát Nagy Zsolt magabiztosan „bevarrta” a bal felsőbe, tényleg nem maradt több kérdés – Komáromi György tökéletes szabadrúgásgólja és Szolnoki Roland parádés fejes gólja után pedig pláne. Az elmúlt években több nagy különbségű vereséget szenvedett a Puskás Akadémia a Pakstól, most azonban sokkal jobban futballozva megérdemelten nyert. A Paks pedig nemhogy a bajnoki címről nem álmodhat már, ha így folytatja, akár a dobogós helyezése is elúszhat. 5–0

A 2014-es Puskás–Suzuki-kupa döntőjével (amelyen a Real Madrid U17-es csapata 1–0-ra legyőzte a házigazda Puskás Akadémia korosztályos együttesét) avatták fel a Pancho Arénát 2014. április 21-én – vagyis éppen tíz éve. A kerek évfordulóról megemlékeztek Felcsúton a Paks elleni bajnoki mérkőzés előtt, a stadion kivetítőjén képsorok futottak az építkezésről és az átadóünnepségről, a hivatalos műsorfüzetben az érdekesebb számadatokat tartalmazó adattár tájékoztatott az aréna műszaki tudnivalóiról, Pancho Aréná-s ajándéktárgyakat osztogattak a lelátón ülőknek, a hazai játékosok 10-es számmal ellátott emlékpólót viseltek a kezdő sípszó előtt a mezük fölött, és zenélt a közönségnek a széles repertoárt felvonultató bicskei Corpus Rézfúvós Kvintett.