Vége a meccsnek, sorozatban az ötödik bajnokiját is elvesztette a Paks. 5–0

90'

Még három perc ráadás a paksi szenvedésre...

89'
GÓL

GÓÓÓÓL! EZ MÁR AZ ÖTÖDIK VOLT! Komáromi ívelt szabadrúgást a tizenhatoson belülre, Szolnoki 14 méterről a bal alsóba fejelt, Szappanos hiába nyújtózkodott.

85'
CSERE

És az ötödik PAFC-csere: Plsek helyett Favorov.

84'
CSERE

Hazai csere. Brandon helyett Markgráf folytatja.

82'
Sárga lap

Colley szabálytalankodott, sárga lapot kapott ő is. Jó sok a sárga.

81'
CSERE

Corbu helyett Batik jött az utolsó percekre.

80'
GÓL

GÓÓÓÓL! OTT A NEGYEDIK! Komáromi végezte el a szabadrúgást, és nagy erővel a jobb felsőbe lőtt. Nagyon szép volt. 4–0

79'

Colley esett el szinte a paksi tizenhatos vonalánál, szabadrúgás.

75'
Sárga lap

Ormonde-Ottewill sípszó után rúgta el a labdát, ez is sárga.

73'
11-es

GÓÓÓÓL! HÁROM A HAZAIAKNAK! A tizenegyest Nagy Zsolt végezte el, és nagy erővel a bal felsőbe lőtt. 3–0

71'

Colley tört be a tizenhatoson belülre, Osváth rángatta két kézzel, tizenegyes a hazaiaknak.

70'

A videobíró szerint nem volt szabálytalan.

69'

A szöglet után történt egy tizenegyesgyanús eset, Golla esett el Lenzsér mellett.

68'

Lenzsér hibájából Colley húzhatott kapura, kicsit kisodródott, de így is ellőtte, Szappanos viszont úgy vetődött elé, hogy az arcáról a labda szögletre pattant.

67'
CSERE

...Puljic helyett Colley folytatja.

67'
CSERE

Cserélt kettőt a PAFC is, Nissilä helyett Komáromi György...

63'
CSERE

...majd Könyves helyett Hahn a pályán.

63'
CSERE

Újabb két paksi csere, előbb Windecker helyett Vécsei...

60'
GÓL

GÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET A PAFC! Rosszul védekezett a Paks, Szappanos kirúgása éppen Nissilä lábához érkezett, aki kiváló passzt adott Puljicnak, aki kapura tört, és a kint lévő kapus mellett elpörgetve a bal alsóba talált. 2–0

59'
Sárga lap

Szabó János kapott sárgát, mert lerántotta Corbut.

57'

Haraszti lőtt el egy szabadrúgást 25 méterről a jobb felső irányába, de kicsivel elméretezte.

49'

Amikor a PAFC házigazdaként lépett pályára (elsőre Székesfehérvár volt a helyszín), 8-szor született hazai siker – 2 döntetlen és 4 vendéggyőzelem mellett. 2023-ban előbb 4–1-re, majd 2–0-ra nyertek Felcsúton a zöld-fehérek.

47'

Szöglethez jutott a Paks, Haraszti ívelt középre a bal oldalról, a védők röviden fejelték ki, majd Könyves homorított nagyot, hátha kap egy tizenegyest – nem kapott.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő, két paksi cserével.

45'
CSERE

A másik csere: Balogh Balázs helyett Böde Dániel folytatja.

45'
CSERE

Kovács helyére Silye érkezett a Paksban.

45'
Szünet

Vége az első félidőnek, jobbak a hazaiak, vezetnek is. 1–0

41'

Megúszták a vendégek, mert a szabadrúgás után a túloldalra kitett labdát Stronati tette középre, de mindenkinek a lába előtt elsuhant.

41'
Sárga lap

Papp szerelése rossz ütemű volt, Corbu elesett, a paksi pedig sárgát kapott.

40'
Sárga lap

Puljic is kapott egy sárgát, mert rátartott az ellenfele lábára.

38'
Sárga lap

Kinyik kapott sárga lapot, nyakánál fogva rántotta le Nagyot.

34'

Jobb oldalról jött a hazai szöglet, a túloldalra tartó labdát azonban kifejelték a védők.

32'

A gól óta veszélyesebb a felcsúti csapat, a Paks eléggé visszafogott teljesítményt nyújt.

31'

Az ötödik idényét a felcsútiaknál töltő vezetőedzővel, Hornyák Zsolttal kétszer is előfordult, hogy csapata fél tucat gólt kapott a Bognár György irányította paksiaktól: 2020 novemberében a tolnai városban (2–6), majd 2021 augusztusában a Pancho Arénában (1–6). Ez utóbbi a Puskás Akadémia eddigi legsúlyosabb hazai veresége az NB I-ben.

31'

Puljic végzhetett el szabadrúgást 25 méterre a paksi kaputól, a jobb alsóra tartó veszélyes lövést Szappanos ütötte szögletre.

23'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A PUSKÁS AKADÉMIA! Bal oldali beadást Corbu akrobatikus mozdulattal tette középre a tizenhatoson belülről, éppen Nissilä elé perdült a labda, ő pedig 12 méterről, szinte kapásból a jobb alsóba lőtt. 1–0

20'

Nagy indult meg középen, balra játszott Puljichoz, ő azonban addig cselezgetett a paksi tizenhatos előterében, míg odalett a helyzet.

18'

Legutóbb 2019 áprilisában végeztek döntetlenre egymással (0–0), azóta mindkét csapat 7-szer győzött. Ezeken a találkozókon mindig legalább 2 gól született, sőt 10-szer minimum 4.

18'

Lényegében eseménytelenül telt el az eddigi játékidő, nehéz felidézni értékelhető megmozdulást valamelyik oldalról...

13'

A hazaiak is szögletet rúghattak, a védők viszont könnyedén kifejelték.

5'

A szögletből nem lett semmi.

5'

Előbb Haraszti, majd Kovács lőtt, mindkét próbálkozás lepattant egy védőről, de szöglet.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a PAFC tiszta kékben, a Paks tiszta fehérben játszik.

A mérkőzés előtt gyászszünettel emlékeztek a 72 éves korában elhunyt Tatár Györgyre, a DVTK egykori válogatott játékosára.

Eddig 27-szer találkoztak az NB I-ben, az örökmérleg az ebben a bajnokságban aratott két győzelemmel (2–0 és 2–1) billen az atomvárosiak felé: 11 Puskás Akadémia-győzelem, 3 döntetlen, 13 paksi siker. A gólátlag igen magas, 3.6.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!