Dzsudzsák tizenegyese döntött, a Loki legyűrte a Kecskemétet

2024.04.13. 19:00
Dzsudzsák Balázs döntött (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Debrecen tizenegyesgóllal 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Kecskemétet, így fellépett a negyedik helyre.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Debreceni VSC–Kecskeméti TE 1–0 (Dzsudzsák 69. – 11-esből)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5244 néző. Vezette: Karakó

A találkozó online közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

A türelmes ember szobrát Kersák Rolandról is megformázhatnák. A Kecskeméti TE 26 éves labdarúgója ugyanis ötvenhárom meccsen át várt arra, hogy az élvonalban védhessen. Az elmúlt bajnokságban harminc találkozót nézhetett végig a kispadról, a mostaniban pedig huszonhármat, mígnem szombaton Debrecenben elérkezett a pillanat, rákerült a sor, hogy a gólvonal elé állhasson. A kirobbanthatatlannak hitt Varga Bence helyett került be a kapuba, igaz, nem formaingadozás miatt került ki a keretből a riválisa, hanem azért, mert megkapta a harmadik sárga lapját.

A Loki oldalán Bódi Ádám, a hazaiak 33 éves, egyszeres válogatott középpályása ellenben már a 301. élvonalbeli meccsére készült, azonban számára is fontos volt ez a bajnoki, hiszen ezúttal a kezdőcsapatban kapott helyet. A figyelem középpontjában azonban az „első meccses” Kersák volt, akinek képességeiről már a 8. percben meggyőződhetett a publikum: Dzsudzsák Balázs közeli, bal sarokra tartó fejesét követően látványos mozdulattal a levegőben úszva hárította a labdát. A vendég kecskemétieknek nem csupán első számú kapusukat, de a csapatkapitányukat, Vágó Leventét is nélkülözniük kellett, a középpályás is sárga lapok miatt maradt ki a csapatból, ott ült viszont a kispadon a korábbi hétközi edzésen történt fegyelmezetlenség miatt bűnhődő Banó-Szabó Bence, úgy tűnik, megbocsátott neki a vezetőedző édesapja.

A hazai együttes kezdett jobban, uralva a középpályát, gyors, pontos passzokkal próbáltak Dzsudzsák Balázsék eljutni a vendégek kapujáig, ám jól működött a látogatók védekezése, azért aztán a debreceni mezőnyfölény helyzetekkel nem párosult. A KTE leginkább a gyors Lukács Dánielre építette a támadásait, s bizony a csatár a félidő derekán meg is lódult, nem sok kellett volna ahhoz, hogy középre adott labdáját Pálinkás Gergő a kapuba küldje. Aztán a 36. percben úgy tűnt, megtörik a jég: Bódi Ádám nagyot esett a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a sípjába fújt, a szélső már a tizenegyespontra tette a labdát, ám Karakó Ferenc megváltoztatta ítéletét.

A szünetben egyetlen változtatást hajtottak végre a vendégek: Nagy Olivér helyett Szabó Alex folytatta, ám a vendégek játéka változott. Feljebb tolta a védekezést a KTE, és a labdabirtoklás tekintetében is javult a mutatója, s persze jöttek a helyzetek is, és már Megyeri Balázsnak is volt védenivalója, sőt a 64. percben bravúrra is szüksége volt, hogy ne kapjon gólt a Loki. A 69. percben ismét a tizenegyespontra mutatott a bíró, s ezt már nem vonta vissza, Dzsudzsák Balázs lövését követően pedig nem védhette a labdát a kecskemétiek újonca. Örülhettek a gólnak a debreceniek, s ha nem is futballoztak jól, de megnyerték a találkozót, ami pedig azt jelenti, hogy a Loki feltornászta magát a negyedik helyre a tabellán, ezzel esély nyílik arra is, hogy a bajnokság végén újra kilépjen a nemzetközi kupaporondra.

Az viszont jól látható, hogy az elmúlt bajnokság meglepetéscsapata, a KTE messze került múltkori formájától. 1–0