A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Paksi FC 2–1-re megverte odahaza a Puskás Akadémiát.

18. FORDULÓ
Paksi FC–Puskás Akadémia FC 2–1 (Windecker 41., Lenzsér 57., ill. Komáromi 53.)
Paks, Paksi FC Stadion, 2001 néző. Vezette: Berke Balázs

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

 Az első helyről vágott neki a 2024-es esztendőnek a Paksi FC, hogy aztán a Puskás Akadémia elleni bajnokiját már a második helyről várja, miután a Ferencváros szombaton 3–1-es győzelmet aratott a Kisvárda vendégeként. Pazar hazai mérleg az egyik oldalon, kiváló idegenbeli szereplés a másikon, adódott a kérdés: melyiket sikerül érvényre juttatni a rangadón?

A Paks ősszel nyolcszor futballozhatott a saját közönsége előtt, és hétszer megszerezte a három pontot (az első három meccsen kapott gól nélkül), egyedül az MTK Budapest (0–0) ellen kellett megelégednie a döntetlennel. Éles a kontraszt, hiszen a riválisa, a Puskás Akadémia hazai pályán kilenc fellépése közül csak kettőt tudott megnyerni, ugyanakkor nyolc idegenbeli találkozójából ötször győzött, egy döntetlen mellett kétszer vesztett – hasonló mutatót a bajnokság első felében csak a címvédő Fradi tudott felmutatni.

Az már a kezdés előtt kiderült, egyik vezetőedző sem tudja a legerősebbnek tartott kezdő tizenegyet pályára küldeni: a hazaiaknál Szabó János és Mezei Szabolcs sérülés miatt még a keretbe sem került be, a vendégeknél pedig Markek Tamás betegedett meg, ezért Hornyák Zsoltnak kulcspozícióban, kapusposzton kellett változtatnia. A lehetőséget Pécsi Ármin kapta meg, akit a szakemberek óriási tehetségnek tartanak, február 24-én lesz 19 esztendős, az őszt végigvédte az NB II-es Csákvárban, kulcsszerepet vállalva a jó szereplésben.

A nyolcadik percben Könyves Norbert a tizenhatoson belül a balösszekötő helyén jól fordult le Wojciech Golláról, éles szögből átemelte a labdát a kifutó Pécsi Árminon, a hosszú kapufánál Brandon Ormonde-Ottewil mellre vette, majd felszabadított. Nem zárható ki, hogy a labda egy része áthaladt a gólvonalon (sőt szinte biztos), ám teljes terjedelmével nem volt bent. Ennek ellenére az első negyedórában a Puskás Akadémia volt mezőnyfölényben, a játék inkább a hazaiak térfelén zajlott. A 21. percben olyan légstoppos labdalevételt láttunk Haraszti Zsolttól (Szappanos Péter kapuskirúgása után), ami igazi technikai bravúrnak számít, majd a játékrész felénél Jakub Plsek szerezhetett volna vezetést csapatának, ha valamivel rámenősebb, és nem várja meg, hogy Vas Gábor beérje és szerelje. Jöhetett volna a büntetés, a 26. percben Papp Kristóf némi szerencsével négy védő közül lépett ki, majd nagy helyzetben 13 méterről fölé lőtt. Feljavult a Paks, Könyves lövésébe Golla önfeláldozóan vetődött bele, majd a lengyel védő kevés híján gólt fejelt a másik oldalon, azonban Szappanos szép mozdulattal szögletre mentett. Aztán következett a paksi specialitás: Haraszti bal oldali szögleténél Papp a rövid saroknál belecsúsztatott a labdába, és Windecker József négy méterről a bal alsó sarokba fejelt. Zárulhatott volna 2–0-s hazai előnnyel is az első játékrész, csakhogy Hahn János fejesét követően Pécsi reflexmozdulattal hárított.

A szünetben egyik vezetőedző sem változtatott, ugyanakkor a Paksban többen is más pozícióban futballoztak (Hahn kikerült a középpálya jobb oldalára, Osváth Attila átment a bal szélre, Haraszti Zsolt pedig támadónak lépett fel), és viszonylag hamar, már az 53. percben jött az újabb gól. Nagy Zsolt a bal oldalon erőszakosan futott el, beadása utána labda keresztbe elzúgott a kapu előtt, a hosszú oldalon Komáromi György érkezett, és nem hibázta el a ziccert. Sokáig nem volt döntetlen az állás, mert a Paks egy szabadrúgást követően Lenzsér Bence közeli találatával szinte azonnal válaszolt. Ezután jó ideig mezőnyjátékot láthattunk, majd Golla fejese kerülte el a hazai kapu jobb oldalát egy sarokrúgás után. A hazaiaknál érkezett a hajrára a napokban leigazolt Tóth Barna, ekkor már két remekül fejelő centerrel támadott a Paks. S bár a játékvezető hat percet is hosszabbított, az eredmény már nem változott.

A Paks a kilencedik hazai bajnokijából a nyolcadikat nyerte meg – megérdemelten. 2–1