Lenzsér 1. gólját szerezte ebben az idényben.

Vas szereli a bal oldalon a Nagy indításával elfutni akaró Ormonde-Ottewillt.

81'

Favorov ellöki Windeckert... de nincs 11-es.

79'

Hornyák Zsoltnak ez sorozatban a 150. NB I-es mérkőzése a felcsútiak kispadján – ő jelenleg a leghosszabb ideje foglalkoztatott tréner a magyar élvonalban. Ezalatt kétszer is előfordult, hogy csapata fél tucat gólt kapott a a Bognár György vezette paksiaktól: 2020 novemberében a tolnai városban (2–6), majd 2021 augusztusában a Pancho Arénában (1–6).

79'

Több játékos is jubileumhoz érkezett: a hazaiaktól Hahn János a 250., a vendégektől Marius Corbu a 100. NB I-es találkozóján lépett pályára.

79'

Osváth passzát Böde Kovács elé tolja, aki 18-ról jobbal nagyon a léc fölé lő.

77
CSERE

Gruber Zsombor be, Puljic le. Ékcsere.

77'

Ormonde-Ottewill indítja Nagyot, a ballábas beadás Lenzséré.

77'

Nissilä passzát Gruber ballal a jobb felső mellé vágja 15-ról, kissé balról.

76'
CSERE

Tóth Barna be, Haraszti le. Újabb bemutatkozó.

76'
CSERE

Urho Nissilä Plseket váltja.

75'

Windecker távoli lövését kiöklözi Pécsi, de nincs hazai érkező. Böde messze járt.

75'

Bévárdi jobb oldali kornerét Golla középről, hét méterről a jobb alsó mellé fejeli.

72

Közös a két együttesben, hogy a mezőnyben a legkevesebb vereséget szenvedték el a bajnokságban, mindössze 3-at.

71'

A pályán mezőnyharc, és nem a legjobb színvonalú.

71'

Kovács véletlenül rálép Ormonde-Ottewill hátára, de nincs sérülés.

68'
CSERE

Komáromi le, Bévárdi Zsombor be.

68'

Kezd eldurvulni a meccs.

68'

A PAFC 5–1–2-es mutatójával második a vendégtáblázaton, Zalában ikszelt, Kecskeméten és Fehérváron kikapott.

68'

A Paks az egyetlen a mezőnyben, amely még veretlen hazai pályán: 7 győzelme mellett egyedül az MTK-val ikszelt (0–0).

68'

Pakson 12-szer mérkőztek, a mérleg 8–1–3 a hazaiak szemszögéből, viszont a legutóbbi két találkozót a felcsútiak nyerték meg (1–3 és 0–2).

62'

Nagy löki a szélen Osváthot, majd Böde szerez labdát a felezőnél harciasan.

61'
Sárga lap

Kovács Krisztián kap sárga lapot, méterekről csúszott oda Nagy alá.

60'

Haraszti beadását elejti Pécsi, de lökték.

57'
VAR

NEM! Mert Windeckernek a haja sem ért bele, Haraszti adta a gólpasszt.

57'

De nem volt ez les?

57'
GÓL

VEZET ISMÉT A PAKS! Haraszti bal oldali, jobblábas szabadrúgását Windecker az ötösről, középről LENZSÉR BENCE elé fejeli, aki jobbal egy méterről jobbal a jobb alsóba lő. 2–1!

55'
Sárga lap

Wojciech Golla kap sárga lapot belemenésért.

Komáromi bal oldali beadását Golla hatról, középről a jobb alsóba sodorja!

55'
CSERE

Hanh le, Kovács Krisztián be.

54'
CSERE

Böde Dániel be, Könyves le.

53'
GÓL

EGYENLÍT A PUSKÁS AKADÉMIA, Nagy remek bal oldali , ballábas beadását KOMÁROMI GYÖRGY jobbal a bal alsóba rúgja kissé jobbról, három méterről. Az ötösön, középen Puljic a labda mellé rúgott bevetődve, ez zavarta meg Lenzsért, aki nem tisztázott a szélső elől. 1–1!

47'

A gólátlag igen magas, 3.6, a legutóbbi 11 találkozójukból csak 3 olyan volt, amikor 4 gólnál kevesebb született. Az egyik ilyen éppen a szeptemberi meccsük volt, amikor Haraszti Zsolt tizenegyesével és Könyves Norbert félollózós góljával a paksiak 2–0-ra nyertek a Pancho Arénában.

47'

2019 áprilisától nem játszottak döntetlent egymással. Azóta 7-szer nyert a Puskás Akadémia, 6-szor a tolnai együttes. Az előző 4 alkalommal az aktuális vendégcsapat diadalmaskodott ebben a párharcban.

47'

A hivatalos nézőszám: 2001

47'

Stronati rálép hátulról Könyves lábára, ápolás.

46'

Feltűnik a lelátón Fiola Attila is, aki mindét csapatban játszott.

46'
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

A finn labdarúgón kívül Bévárdi Zsomborral kötött szerződést a Puskás Akadémia, a DVSC-től érkező támadó számára egyáltalán nem ismeretlen a felcsúti közeg, hiszen 2014 és 2016 között akadémistaként már szerepelt a klub színeiben.

46'

„Jól érzem magam – nyilatkozta a finn légiós a klub honlapjának. – Amikor meg érkeztem a spanyolországi edzőtáborba, már sejtettem, hogy jó csapatba kerültem, ráadásul hamar befogadtak a többiek. Igaz, a beilleszkedésben nagy segítségemre van Mikael Soisalo is. Ami pedig a létesítményeket illeti, fantasztikus környezet vesz körül itt, a felcsúti akadémián, a stadion pedig egyszerűen csodálatos.”

46'

A Puskás Akadémia új szerzeménye, a finn Urho Nissilä – honfitársa, Mikael Soisalo is a felcsúti klub légiósa – optimistán várja a bajnokság folytatását. A 27 éves középpályás ugyan korábban légióskodott Belgiumban, Hollandiában és Dél-Koreában is, ám Felcsútra nevelőegyesületéből, a finn Kuopion Palloseurából érkezett, s szombaton a Paksi FC elleni bajnokin be is mutatkozhat új csapatában.

46'

NEM EMLÉKSZEM olyan Paks–Puskás Akadémia mérkőzésre, amelyen unatkoztak a szurkolók. Mind a két csapat szeretné a dobogón befejezni az idényt, és bár a hazaiak vannak jobb helyzetben, elképzelhető, hogy mindkét oldalon lesz ok az örömre. Nagy
küzdelmet hozhat a rangadó, no és három gólt, ám az eloszlásában nem vagyok biztos…
ZOMBORI András a mérkőzés előtt.

46'

E párharc legjobb góllövői:
Hahn János 10
Bognár István 6
Böde Dániel 5
David Vanecek 4
Liridon Latifi 4

46'

„NAGY AZ ÖRÖM – mondta lapunknak a pakisak 31 esztendős középpályása, Windecker József, amikor a Puskás Akadémia elleni bajnoki apropóján kerestük. – Hároméves a nagylányom, s kedden megérkezett a család negyedik tagja, ő is kislány, pénteken pedig már az édesanyjával együtt elhagyhatta a kórházat. Mivel anyukám és a párom édesanyja is sokat segít, így nekem nem volt gondom az éjszakai pihenéssel, s azzal, hogy felkészülhessek a Puskás Akadémia elleni bajnokira. A helyzetem különleges, hiszen korábban az ETO-val a második helyen álltunk a télen, egyszer pedig az Újpesttel a harmadikon, de első helyről még sohasem várhattam a tavaszt. Természetesen ez mind a munkának köszönhető, és az egységnek, ami a csapatot jellemzi, így egy-egy mérkőzésen el tudtuk tüntetni az esetleges minőségi különbséget. A téli elsőség egyáltalán nem tett elbizakodottá bennünket, továbbra is a földön járunk. Reménykedve várjuk a Puskás Akadémiát, s remélem, a lányom születése után a győzelemet is megünnepelhetem vasárnap.”

46'

Windecker József, a Paksi FC játékosa boldogan várja a tavaszi folytatást: kedden megszületett második gyermeke, a Puskás Akadémia ellen készülő csapata pedig a tavasszal is harcban lehet az első helyért.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45

Hahn ad be balról a 11-espontra pontosan, Könyves a bal felső fölé fejeli a labdát, ha nem is sokkal.

44

MEGTÖRT A JÉG. Az előző két NB I-es találkozóján nem kapott gólt a Puskás Akadémia, legutóbb december 2-án az akkor még fehérvári, jelenleg már FTC-játékos Kenan Kodro talált be a felcsútiaknak.

44'

Három perc a ráadás.

44'

Pontosabban: ziccerek.

44'

Helyzet, Hahn Haraszti bal oldali beadása után a bal sarok elől, két méterről a balra eldőlő kapusba fejeli a labdát, majd jobbal egy méterről az oldalhálóba lő.

42'

Windecker: 17 meccs az idényben, 7 góllal. Szűrőként!

40'

A romáriós gólörömre a szünetben visszatérünk.

40'

A gólpasszt a rövid sarok előtt a labdába fejjel belecsúsztató Papp adta.

40'
GÓL

VEZET A PAKS, WINDECKER JÓZSEF négy méterről a bal alsó sarokba fejeli Haraszti bal oldali, jobblábas szöglete után a labdát. Nagy mellől: 1–0!

38'

Osváth odacsap Maceirasnak, aki ellöki őt a sípszó után.

Mezőnyharc, két rossz Nagy-beadással és egy pontatlan Haraszti-emeléssel.

33'

Szappanosé Komáromi jobb oldali kornere is.

33'

SZÉP, Komáromi jobb oldali szabadrúgását nyolcról a bal felsőbe fejelné Golla, de Szappanos hatalmast vetődéssel eléri a labdát.

29'

Osváth passzát az ötös jobb sarka elől jobbal kapura vágja Könyves, remek levétel után... de még remekebb Golla becsúszása! És blokkolja a légiós a lövést.

27'

HAZAI HELYZET! Papp helyzetben egy rossz, de szerencsés csel után, ám picit balról jobbal a bal felső fölé lő.

20'
Sárga lap

Hahn János felépül, és most kapja meg a sárga lapját.

17'

Hahn férfiassága fáj.

17'

Hahn Stronatitól kap nagyot, kettős ápolás. Hahn volt a hibás, nekifutott a labdát elrúgó csehbe.

17'

Lenzsér nagyot rúg hátulról Komáromiba, de nincs sárga lap.

13'

Corbu passzát Nagy jó átvétel után ballal a bal alsó mellé vágja kissé balról, 19-ről. De les.

12'

Papp szereli becsúszva a jobb szélen meginduló Komáromit, övé a bedobás is.

10'

Maceiras ballal a 16-os bal sarkáról a jobb, azaz a túlsó sarok mellé lő. Szappanos nem vetődött.

10'

Egy kis örökmérleg! Huszonhat élvonalbeli összecsapásuk után az örökmérleg minimális különbséggel billen a tolnaiak javára: 12 paksi győzelem, 3 döntetlen, 11 felcsúti siker.

9'

A Pakstól a PAFC-hoz:
2014, Fiola Attila
2013, Hahn János

9'

2007, Weitner Ádám, i.

9'

Eltiltott nincs.

9'

A hazaiaktól Silye (vállműtét után), Szabó János és Mezei Szabolcssérült, a vendégektől Colley (térdszalaghúzódás) maródi.

9'

Haraszti beadása aztán Pécsié.

9'

Haraszti bedobása után Könyves balról éles szögből hatról a túlsó sarokba emelne Pécsi fölött, de ment a gólvonalon Ormonde-Ottewill.

4'

A meccs első sarokrúgása veszélyesre sikeredett, de egyik PAFC-játékos sem tudtam beletenni a lábát.

3'

A szurkolók hangosan kezdik a meccset, a csapatok egyelőre nem annyira – már ami a tempót illeti.