NB I: Volt ennél nagyobb gólom is a Fradiban... – Wingo

2023.10.01. 08:47
A magyar futball nagy múltú összecsapása előtt az FTC az első, az előző idényben még NB II-es MTK a második helyen állt a tabellán. A meccsen óriási különbség alakult ki a két együttes között a labdarúgó NB I 8. fordulójában. Bár a vezetést a hazaiak szerezték meg, még a szünet előtt fordított a Ferencváros, a második félidőben pedig kinyílt a gólzsák – 1–6. A találkozó után a 26 méterről bombagólt szerző Henry Wingóval beszélgetett az NSO Tv stábja.

Henry Wingo szerint motivációs löketet kaptak attól mérkőzés közben, hogy az MTK szerezte meg a vezetést.

„Ez a nagy különbségű győzelem talán annak is köszönhető, hogy hamar hátrányba kerültünk, és mindenképpen szerettünk volna ezen fordítani, ez extra motiváció volt.”

Videónkban szóba kerül Sigér Dávid hibája, ami az MTK gólját eredményezte, de arról is beszél: a taktika része volt-e, hogy középhátvédként 40 métert vezesse a labdát, aztán gólt lőjön. Azt is elárulja: szerinte nem ez volt pályafutása legnagyobb gólja, hanem az első, amit a Ferencvárosban szerzett. Végül beszél arról, mennyire szerette meg a középhátvéd posztot.

A TALÁLKOZÓ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
MTK Budapest–Ferencváros 1–6 (1–2)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 5322néző.Vezette:Berke
Gólszerző: Bognár I. (12.), ill. Varga B. (22.), Marquinhos (41., 55.), Wingo (63.), Abu Fani (86.), Pesics (90+2.)