Drámai végjátékban, Mörschel duplájával nyert az Újpest Debrecenben

2023.09.30. 19:20
Ljujics korai sérülése miatt Mack (balra, fehérben) csereként már a 3. percben pályára lépett (Fotó: Kovács Péter)<br /><strong><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-8-fordulo-7287" target="_blank">A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</a></strong><br />
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a csaknem 80 percet emberhátrányban játszó Debreceni VSC hazai pályán előnyről 2–1-re kikapott a vendég Újpesttől.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
DEBRECEN I VSC–ÚJPEST FC
1–2 (0–0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 6645 néző. Vezette: Bogár
Gólszerző: Kusnyír (74.), ill. Mörschel (80., 88.)
Kiállítva: Lagator (DVSC, 13.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Sérülés itt, kiállítás ott – várható volt, hogy két szenvedélyes szurkolótábor előtt nem lesz unalmas a szombati játéknap záró mérkőzése. Na de ennyire?! Húsz másodperc telt el a mérkőzésből, a nézők még talán el sem foglalták a helyüket, amikor Hamzat Ojediran megrúgta Matija Ljujicsot, és a szerb támadó olyan szerencsétlenül esett a földre, hogy három perc ápolás után hordágyon hagyta el a pályát. Alighanem ez volt élete legrövidebb mérkőzése… Luca Mack állt be a helyére, Tajti Mátyás lépett egy sorral előrébb, de az igazi változást egy piros lap hozta meg.

Tizenkét perc és tizenkét másodperc telt el a mérkőzésből, amikor a Loki védői elaludtak, Kiss Tamás megszerezte a labdát, egyedül robogott a kapu felé, amikor összeakadt a lába Dusan Lagatoréval, Bogár Gergő pedig úgy ítélte meg, hiába keresztezett Kusnyir Erik, Kiss Tamás egyértelmű gólhelyzetbe került, ezért leküldte a pályáról a Loki védőjét. Sztefan Loncsar lépett vissza a belső védő helyére, Hamzat Ojediran maradt az egyetlen szűrő, de a támadó középpályások felváltva jöttek vissza segíteni. A létszámfölény gyorsan kidomborodott, a vendég újpestiek birtokolták többet a labdát, a játék jellemzően a hazai térfélen zajlott, azonban a debreceni játékosok közel helyezkedtek egymáshoz, nagy helyzet sokáig nem alakult ki Megyeri Balázs kapuja előtt.

Tajti pontrúgásai rendre veszélyesek voltak (Fotó: Kovács Péter)

A játékvezető jóindulata kellett ahhoz, hogy ne fogyatkozzon meg még jobban a házigazda, mert Ferenczi János förtelmesen rácsúszott Kiss Tamás Achillesére, és csak a szerencsén múlt, hogy nem lett belőle súlyos sérülés – nem ütköztünk volna meg rajta, ha ismét előkerül a piros lap.

Mindkét tábor folyamatosan és hangosan biztatta övéit, így jó hangulatban és megfelelő iramban zajlott a találkozó, ha a hazai együttes labdát szerzett, megpróbált gyors ellentámadással veszélyt teremteni a fővárosiak kapuja előtt. Természetesen most is Dzsudzsák Balázs szervezte a DVSC akcióit, az egyik ilyen végén Bódi Ádám került lövőhelyzetbe, de elcsavarta a labdát a felső sarok mellett.

A szünetben Peter Ambrose állt be, és majdnem azonnal gólt fejelt, de Megyeri óriásit védett. Ezt követően is a lilák birtokolták a labdát, ám a Loki nagyon szervezetten védekezett, így a folytatásban nem alakult ki igazán nagy helyzet a hazaiak kapuja előtt. Próbált frissíteni az Újpest, majd jöttek a Loki cseréi is, és amikor a hajrá elkezdődött, akkor jött a váratlan fordulat. Kusnyír Erik labdát szerzett, majd sprintelni kezdett még a saját térfelén, a visszakapott labdával végigrobogott az újpesti térfélen, és a kapuba bombázott.

Bódiék (pirosban) közel 80 percet voltak kénytelenek emberhátrányban játszani (Fotó: Kovács Péter)

A kiállítás óta az volt a kérdés, mikor szerez vezetést az Újpest, de lám, a Loki került előnybe. A lila-fehéreknek nem volt más választásuk, mindent egy lapra feltéve támadni kezdtek, kapuja elé szorították a Debrecent, de a Loki, ha kiszabadult, veszélyes kontrákat vezetett – Bárány Donát megduplázhatta volna a házigazda előnyét. Izgalmasan, feszülten zajlottak az utolsó percek Peter Ambrose második fejesét is újabb bravúrt bemutatva védte Megyeri, de ezt a nyomást nem lehetett a végtelenségig bírni, a csereként beküldött Heinz Mörschel lett a nyerőember, aki két újpesti szöglet után is a legjobb helyen volt.

Tökéletes döntés volt tehát őt a pályára vezényelni. A Loki nagyon sokáig szervezettséggel, akaratos futballal eltüntette a létszámkülönbséget, sokkal többet érdemelt volna ezen a mérkőzésen, de az Újpest javára válik, hogy, bár sokáig szenvedett, képes volt megfordítani az eredményt. 1–2